Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/W+oczekiwaniu+na+%22Avengers+3%22+Dwayne+Johnson+jest+kr%C3%B3lem+kin-127956

W oczekiwaniu na "Avengers 3" Dwayne Johnson jest królem kin

  • Screendaily
  • autor: mp
  • Filmy, Box office
Prawie cały świat wstrzymuje oddech. Od środy (z wyjątkiem Chin, gdzie premiera planowana jest dopiero na 11 maja) rozpocznie się inwazja Marvela z widowiskiem "Avengers: Wojna bez granic". Ciszę przed box-office'owym sztormem wykorzystał Dwayne Johnson. Widowisko z jego udziałem "Rampage: Dzika furia" po raz drugi znalazło się na szczycie naszego zestawienia. Film zarobił w weekend 57 milionów dolarów.

GettyImages-57617315.jpg
Getty Images © China Photos


Prawie połowa tej kwoty pochodzi z Chin, gdzie obraz również utrzymał pozycję lidera kwotą 27,1 mln dolarów. To pozwoliło łącznym wpływom w tym kraju przekroczyć granicę 100 milionów dolarów (obecnie 106,8 mln). "Rampage: Dzika furia" w wielu krajach także zachowało pozycję lidera, w tym w: Korei Południowej (3,3 mln dolarów), Meksyku (2,9 mln), Wielkiej Brytanii (1,9 mln) i Malezji (1,7 mln).

Na razie zagraniczne wpływy wynoszą 216,4 mln dolarów. Jednak wiele ważnych rynków wciąż czeka na premierę, w tym: Francja (2 maja), Niemcy (10 maja) i Japonia (18 maja).

Na drugim miejscu znalazł się "Player One" z wynikiem w wysokości 23 milionów dolarów. Jedynym nowym krajem była Japonia, gdzie zarobił 4,4 mln dolarów, czyli więcej od ostatniego "Jumanji" i "Konga: Wyspy Czaszki". Najlepszym rynkiem pozostają Chiny, gdzie widowisko zajęło w weekend trzecie miejsce z 8,2 mln dolarów na koncie. Łączne wpływy w tym kraju przekroczyły 200 milionów dolarów.

Na początku tego tygodnia "Player One" zostanie czwartą tegoroczną premierą, której zagraniczne wpływy osiągną 400 milionów dolarów. Globalnie już teraz jest czwartym filmem z tego roku z 500 milionami dolarów na koncie.

Podium kompletuje "Ciche miejsce" z kwotą 15 milionów dolarów. Nowe kraje niewiele pomogły filmowi. W Hiszpanii zajął drugie miejsce, zarabiając niecałe 900 tysięcy dolarów. Z Wietnamu pochodzi 300 tysięcy, co wystarczyło do zajęcia trzeciej pozycji. Najlepszymi rynkami były: Wielka Brytania (1,4 mln) i Australia (1,3 mln). Obraz ma jednak przed sobą przyszłość. Na premierę czeka jeszcze m.in. we Francji, Japonii i Chinach.

Czwarte miejsce w naszym zestawieniu przypadło chińskiej komedii romantycznej "21克拉" (21 Karat). Film zajął u siebie w kraju drugą lokatę z wpływami w wysokości 10 mln dolarów.

Piątkę zamyka "Piotruś Królik", którego wpływy powiększyły się o 6,4 mln dolarów. Poza granicami USA ta familijna produkcja zarobiła 195,7 mln dolarów, a globalnie ma na koncie 310 milionów dolarów. Obraz w maju trafi do kin w Korei Południowej i Japonii.