Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Warner+Bros.+z+rekordowym+rokiem+w+kinach-126096

Warner Bros. z rekordowym rokiem w kinach

  • Deadline
  • autor: mp
  • Filmy, Box office
Warner Bros. chwali się rekordowym rokiem w kinach. Po raz pierwszy w historii aż pięć produkcji studia osiągnęło w jednym roku wpływy przekraczające 500 milionów dolarów.

it-movie.jpg


W sumie w tym tygodniu łączne globalne wpływy osiągnęły 5 miliardów dolarów. To druga wytwórnia, której udała się ta sztuka w tym roku. Pierwszą był niedawno Disney. Dla Warner Bros. to drugi raz w historii, kiedy przekroczono tę niezwykle wysoko zawieszoną poprzeczkę.

Warner Bros. może też pochwalić się tym, że na przestrzeni ostatnich dziewięciu lat ośmiokrotnie globalne wpływy przekroczyły 4 miliardy dolarów. Takiego wyniku nie osiągnęło żadne inne studio.

Lista największych tegorocznych przebojów wytwórni może zaskakiwać. Z całą pewnością nikt w Warner Bros. nie przewidział takiej kolejności. Największym hitem okazała się "Wonder Woman" z kwotą 821,8 mln dolarów. Obecnie drugie miejsce zajmuje "To" z wynikiem 694,2 mln dolarów, a trzecie "Liga Sprawiedliwości" (570,3 mln). Ponad pół miliarda dolarów zdobyły jeszcze: "Kong: Wyspa Czaszki" (566,7 mln dolarów) i "Dunkierka" (525 mln dolarów).