Wieści ze światowych festiwali

- / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wie%C5%9Bci+ze+%C5%9Bwiatowych+festiwali-37576
"Miłość w czasach zarazy" Mike'a Newella według klasycznej już powieści Gabriela Garcii Marqueza będzie mieć swoją światową premierę podczas festiwalu filmowego w Rio de Janeiro. Obraz pokazany zostanie na zamknięcie imprezy, 4 października.

*

Nagrodzony w Cannes "Bikur Ha-Tizmoret" ("The Band's Visit") Erana Kolirina okazał się wielkim zwycięzcą tegorocznej gali rozdania nagród Izraelskiej Akademii Filmowej. Film zdobył 8 z 14 statuetek przyznawanych przez Akademię, w tym dla najlepszego filmu, za scenariusz, reżyserię i dla odtwórców ról pierwszoplanowych.

"Bikur Ha-Tizmoret" to opowieść o policyjnej orkiestrze dętej z Egiptu, która przybywa do Tel-Awiwu na festiwal artystyczny i gubi się w całkowicie obcym sobie mieście.

*

Organizatorzy festiwalu filmowego w Tokio ogłosili pełen program imprezy. W konkursie głównym znalazło się 15 filmów, w tym: "Erik Nietzsche - de unge ?r" reż. Jacob Thuesen według scenariusza Larsa Von Triera, "Dangerous Parking" reż. Peter Howitt, "Gandhi, My Father" reż. Feroze Khan i "Zabić wspomnienia" reż. Mike Binder z Adamem Sandlerem w jednej z ról głównych.

*

W październiku odbędzie się trzecia edycja organizowanego w Turcji Euroazjatyckiego Festiwalu Filmowego. Imprezę otworzy zdobywca Złotych Lwów "Ostrożnie, pożądanie!" Anga Lee, a zamknie "Elizabeth: Złoty Wiek" z Cate Blanchette.

*

"Poor Boy's Game" Clementa Virgo zdobyło nagrodę dla najlepszego filmu fabularnego na zakończonym właśnie 27 Atlantyckim Festiwalu Filmowym. Film wyróżniono również w kategorii najlepszy scenariusz

*

"Control" Antona Corbijna otworzyło wczoraj Helsiński Festiwal Filmowy, zwany "Love & Anarchy". Na zakończenie imprezy, 30 września pokazany zostanie obraz Roya Anderssona "Do ciebie, człowieku".

*

W dniach 8-11 listopada odbędzie się trzecia edycja Dominikańskiego Festiwalu Filmowego. W programie znalazły się kursy dla dzieci w wieku 5-17 lat chcących w przyszłości zostać filmowcami.

*

W dniach 14-19 października w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich odbędzie się pierwszy Międzynarodowy Festiwal Filmowy Bliskiego Wschodu. Organizatorzy przygotowali niezwykle ambitny program, do którego właśnie włączono konkurs krótkometrażówek realizowanych na potrzeby iPodów.
Udostępnij: