Wiemy, kogo gra Jeremy Irons w serialu "Watchmen"

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wiemy%2C+kogo+gra+Jeremy+Irons+w+serialu+%22Watchmen%22-130671
Portal Slash Film dotarł do informacji, w kogo wciela się Jeremy Irons w serialu HBO "Watchmen".


Do tej pory jego postać opisywano jako "starzejącego się, władczego brytyjskiego lorda". Jak się okazuje, chodzi o Adriana Veidta alias Ozymandiasza - jednego z głównych bohaterów komiksowego oryginału autorstwa Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa.

UWAGA, SPOILER!

W komiksach Veidt sfingował kosmiczną inwazję, zabijając tysiące niewinnych osób. Chciał w ten sposób zjednoczyć skłóconą ludzkość będącą o krok od rozpoczęcia nuklearnej wojny.

Swego czasu do sieci wyciekły zdjęcia z planu serialu, na których było widać gazety informujące o śmierci Ozymandiasza. Na razie nie wiadomo, czy Veidt sfinguje swój zgon, czy też będzie pojawiał się w retrospekcjach.


KONIEC SPOILERA

Slash Film ujawnił również, że do obsady serialu dołączyła 3-krotna laureatka Emmy, Jean Smart ("Legion"). Przypadła jej rola agentki FBI, która dostaje zadanie wytropienia zamaskowanych superbohaterów. Bohaterka Smart ma na nazwisko Blake. Fani podejrzewają, że będzie ona spokrewniona z Edwardem Blake'em vel Komediantem.

Twórca show Damon Lindelof ("Pozostawieni") zapowiedział, że serial nie będzie ekranizacją legendarnego komiksu, a jego remiksem. Komiksy przyrównał do Starego Testamentu, który powstał w czasach, kiedy światem rządzili Reagan, Gorbaczow i Thatcher. Serial to Nowy Testament, przystosowany do czasów, w których dominującymi postaciami są Trump i Putin. Show będzie więc zgodny z duchem oryginału, a nie jego literą, a co za tym idzie części komiksowych bohaterów nie zobaczymy, bo w ich miejsce pojawią się nowi.

W obsadzie znaleźli się również: Regina King, Don Johnson, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr, Adelaide Clemens, Andrew Howard, Yahya Abdul-Mateen II, Tom Mison, Frances Fisher, Jacob Ming-Trent, Sara Vickers, Dylan Schombing, Lily Rose Smith i Adelynn Spoon. Reżyserią zajmą się odpowiedzialna za realizację pilotowego odcinka Nicole Kassell oraz Tom Spezialy i Stephen Williams.

Premiera w przyszłym roku.