Wojenny miniserial Stevena Spielberga od marca w Polsce

Informacja prasowa /
https://www.filmweb.pl/news/Wojenny+miniserial+Stevena+Spielberga+od+marca+w+Polsce-57684
Dzień po amerykańskiej premierze nowy mini-serial HBO "Pacyfik" zadebiutuje w Polsce. Twórcami nowej produkcji HBO są Tom Hanks, Steven SpielbergGary Goetzman. Serial pokazuje przeplatające się losy trzech żołnierzy piechoty morskiej w czasie walk na Pacyfiku podczas drugiej wojny światowej. Premierę pierwszego odcinka będzie można obejrzeć w poniedziałek, 15 marca o godz. 20.10 w HBO i HBO HD.

Zrealizowany z epickim rozmachem, obfitujący w sceny batalistyczne mini-serial produkcji HBO "Pacyfik" przedstawia losy trzech amerykańskich żołnierzy: Roberta Leckie’go (James Badge Dale), Eugene’a Sledge’a (Joe Mazzello) i Johna Basilone (Jon Seda). Akcja rozpoczyna się podczas pierwszego starcia z Japończykami pod Guadalcanal. Kolejne walki toczą się w tropikalnych lasach Przylądka Gloucester, szańcach Peleliu, na plażach Iwo Jimy oraz na Okinawie.

"Pacyfik" pokazuje działania wojenne widziane oczami głównych bohaterów i ich towarzyszy broni, którzy stają w obronie ojczyzny i własnego życia. Zmagając się z ekstremalnymi warunkami, głodem i trudnym klimatem, marines walczą z wrogiem, który woli wybrać śmierć zamiast białej flagi. Żołnierze toczą nieustanne bitwy z własnym ciałem, umysłem i emocjami.

Fabuła "Pacyfiku" jest częściowo oparta na powieściach "Helmet for My Pillow" Roberta Leckie’ego, "With the Old Breed Eugene’a" B. Sledge’a, "Red Blood, Black Sand" Chucka Tatuma, "China Marine" Eugene’a B. Sledge’a oraz na wywiadach z uczestnikami ówczesnych wydarzeń.

Miniserial został wyprodukowany dla HBO przez spółkę Playtone we współpracy z wytwórnią DreamWorks. Jego producentami wykonawczymi są Tom Hanks, Steven Spielberg i Gary Goetzman. Zdjęcia rozpoczęły się w sierpniu 2007 roku i trwały 10 miesięcy. Większość materiałów plenerowych została zrealizowana na terenie australijskich stanów Queensland i Victoria.

Mini-serial składa się z dziesięciu odcinków. Amerykańska premiera pierwszego odcinka serialu Pacyfik odbędzie się w niedzielę, 14 marca. W Polsce widzowie będą mogli zobaczyć mini-serial już następnego dnia – w poniedziałek, 15 marca o godz. 20.10 w HBO i HBO HD. Kolejne odcinki będą emitowane w poniedziałki o tej samej godzinie, a powtórki w soboty o godz. 22.00 również w HBO i HBO HD.