Wszystkie filmy Disneya do końca roku najpierw w kinach

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wszystkie+filmy+Disneya+do+ko%C5%84ca+roku+najpierw+w+kinach-143830
Wszystkie filmy Disneya do końca roku najpierw w kinach
Disney ogłosił w piątek, że definitywnie kończy z polityką jednoczesnych premier swoich widowisk w kinach i na Disney+. Pozostałe premiery tego roku będą najpierw dostępne na dużych ekranach.

W przypadku animacji "Nasze magiczne Encanto" kinowa wyłączność będzie trwała 30 dni. W przypadku pozostałych premier ("Ostatni pojedynek", "Ron Usterka", "Eternals", "West Side Story" i "King's Man: Pierwsza misja") okres ten będzie dłuższy i wyniesie 45 dni.

Decyzja Disneya została ogłoszona po tym, jak dwa ostatnie filmy studia ("Free Guy" i "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni") okazały się kasowymi przebojami bez pomocy dystrybucji na platformie Disney+.

"Shang-Chi" po tym weekendzie powinien zostać nowym numerem jeden tego roku w amerykańskim box offisie z prognozowanymi wpływami w okolicach 190 milionów dolarów. Z całą pewnością zostanie pierwszą premierą czasów pandemii, która w samych Stanach przekroczy granicę 200 milionów dolarów.

Z kolei "Free Guy" jest już naprawdę bliski granicy 100 milionów dolarów. Kiedy ją przekroczy, stanie się czwartą premierą Disneya z tego roku, której uda się ta sztuka. Na razie "setkę" osiągnęły trzy filmy Disneya, jeden Universal Pictures i jeden Paramount Pictures.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones