Złote Globy 2021: Nowe zasady kwalifikacji filmów przedłużone

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Z%C5%82ote+Globy+2021%3A+Nowe+zasady+kwalifikacji+film%C3%B3w+przed%C5%82u%C5%BCone-137515
Złote Globy 2021: Nowe zasady kwalifikacji filmów przedłużone
źródło: Getty Images
autor: Frazer Harrison
Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej ogłosiło, że przedłuża na czas nieokreślony zmiany w regulaminie przyznawania Złotych Globów. Pierwotnie nowe przepisy, wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa, miały obowiązywać do 30 kwietnia.

Zasady kwalifikacji do Złotych Globów zostały ogłoszone pod koniec marca. Najważniejsza dotyczyła tego, jakie filmy mogą ubiegać się o Złote Globy. Dotychczas nagrody otrzymać mogły wyłącznie te tytuły, które najpierw trafiły do kin. Teraz ten przepis został zawieszony, co oznacza, że twórcy mogą wprowadzić swoje obrazy na platformy streamingowe czy też serwisy VOD i wciąż zachować prawo do walki o statuetki.

HFPA zdecydowało również, że producenci zgłaszanych filmów nie muszą organizować specjalnego kinowego pokazu dla około 90 członków organizacji. Zamiast tego w wyznaczonym terminie muszą przesłać płyty z filmem lub też link do screenera.

Kiedy odbędzie się ceremonia wręczenia Złotych Globów, tego HFPA jeszcze nie ogłosiło. Wiemy za to, że prowadzącymi Gali mają ponownie być Tina Fey i Amy Poehler.

Decyzja HFPA o przedłużeniu zmian kwalifikacji filmów miała miejsce tego samego dnia, kiedy wprowadzono zmiany do regulaminu Oscarów umożliwiając walkę o statuetki tytułom z serwisów VOD i platform streamingowych.