Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Zacz%C4%99%C5%82o+si%C4%99+Disney+zamyka+Fox+2000-132359

Zaczęło się! Disney zamyka Fox 2000!

  • Deadline, Variety
  • autor: mp
  • Inne, Filmy
W połowie tygodnia zakończyły się procedury przejmowania przez koncern Walta Disneya kontroli nad firmami zakupionymi od 21st Century Fox. Medialny gigant nie traci czasu i już rozpoczyna masowe zwolnienia oraz zamykanie poszczególnych wytwórni. Pierwszą ofiarą jest Fox 2000, które ulega likwidacji. Decyzja ta została w Hollywood przyjęta ze sporym zaskoczeniem.

f2000.jpg


Fox 2000 specjalizowało się w produkcji obrazów o średnich budżetach. Logiem tego studia firmowane były m.in.: "Ukryte działania", "Gwiazd naszych wina", "Twój Simon", "Diabeł ubiera się u Prady", "Marley i ja" czy "Nienawiść, którą dajesz". Ostatnim tytułem studia, który ujrzy światło dzienne będzie "The Woman in the Window" Joe Wrighta z Amy Adams, Julianne Moore i Garym Oldmanem.

Portal Variety sugeruje z kolei, że podobny los czekać będzie Blue Sky Studios, które dla 20th Century Fox realizowało filmy animowane. Jego największym sukcesem był cykl "Epoka lodowcowa". W studiu trwają prace nad dwiema animacjami i mają one być kontynuowane. I na tym może się zakończyć jego działalność.

Disney zwolnił również szefostwo działu Worldwide Theatrical Marketing. Ze swoją pozycją pożegnał się też szef International Theatrical Distribution.

W nadchodzących dniach spodziewamy się kolejnych zwolnień i likwidacji.