Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Zdj%C4%99cia+do+%22Birds+of+Prey%22+ruszaj%C4%85+w+styczniu-128285

Zdjęcia do "Birds of Prey" ruszają w styczniu?

  • Heroic Hollywood
  • autor: jp
  • Filmy
Wygląda na to, że zapowiadany przez DC Films "Birds of Prey" faktycznie powstanie. Według najnowszych informacji studio planuje początek zdjęć na styczeń 2019 roku.

1524010760611.jpg

Film ma mieć też podobno złożoną jedynie z kobiet ekipę - nie wiadomo jednak, czy zasada dotyczy jedynie do pionów "kreatywnych" (reżyseria, scenariusz, obsada), czy też dosłownie całej ekipy. Wiadomo natomiast, że w kwietniu studio Warner Bros. zatrudniło reżyserkę Cathy Yan ("Dead Pigs"), która ma stanąć za kamerą.
 
Podobno wytwórnia ma kilka alternatywnych scenariuszy filmu, w każdym z nich głównymi bohaterkami są jednak Harley Quinn i Batgirl. W 2016 roku do napisania filmu zaangażowano m.in. Christinę Hodson ("Bumblebee", "Osaczona").

Jeśli zdjęcia faktycznie ruszą, to "Birds of Prey" będzie drugim filmem, w którym zobaczymy ponownie Margot Robbie jako Harley Quinn. Studio rozwijało równolegle kilka skupionych wokół tej postaci produkcji. Oprócz "Birds of Prey" był to film o przygodach Harley Quinn i Jokera.

W komiksach Birds of Prey to drużyna walczących z przestępczością kobiet, w której szeregach pojawiają się m.in. Barbara Gordon/Oracle, Black Canary i Huntress.