Zmiany w kalendarzu premier. Robert De Niro przesunięty. Jonathan Majors zawieszony

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Zmiany+w+kalendarzu+premier+Disneya.+Robert+De+Niro+przesuni%C4%99ty.+Jonathan+Majors+zawieszony+%E2%80%93+Filmweb-152615
Zmiany w kalendarzu premier. Robert De Niro przesunięty. Jonathan Majors zawieszony
źródło: materialy promocyjne
Liczne zawirowania w świecie filmowym mogą sprawić, że przyszły rok nie będzie obfitował w filmowego premiery. Ze względu na strajk aktorów i wciąż niepewną sytuację z tym związaną Disney przesunął swoje planowane na 2024 roku produkcje aż na 2025. 

Kłopotów decydentom narobił też oskarżony o przemoc domową Jonathan Majors, a ostatnio ogłoszono też, że nowy film z Robertem De Niro "Alto Knights" przemianowany z "Wise Guys" został przesunięty w kalendarzu premier aż o 9 miesięcy.


Przesunięte premiery. Na co poczekamy dłużej?Po świetnym występie Roberta De Niro w "Czasie krwawego księżyca" w kolejnej roli zobaczymy go dopiero pod koniec przyszłego roku. Jego najnowszy gangsterski dramat "Alto Knights" w reżyserii Barry'ego Levinsona – do niedawna znany jako "Wise Guys" – został przesunięty z lutego 2024 roku aż na listopad 2024 roku
Nowa animacja Pixara "Elio" o chłopcu podróżującym do odległej galaktyki poczeka na swoją premierę jeszcze dłużej – producenci zdecydowali, że film trafi do kin nie 1 marca 2024 roku, ale dopiero 13 czerwca 2025. 

zwiastun animacji "Elio"

Podobnie postąpiono z nową "Śnieżką" Marca Webba, której gwiazdą jest Rachel Zegler. Disney pokaże ją w kinach nie 21 marca 2024 roku, ale rok później – 22 marca 2025 roku. 

Rachel Zegler na pierwszym zdjęciu w "Śnieżce"

Nie wiadomo natomiast, kiedy zadebiutuje "The Bikeriders" – film Jeffa Nicholsa z Austinem Butlerem i Tomem Hardym w rolach głównych. Disney usunął datę 1 grudnia – częściowo z powodu wielkiej premiery filmu koncertowego Beyonce planowanego na ten dzień, częściowo z powodu trwającego strajku aktorów. Gwiazdy filmu nie mogłyby więc brać udziału w jego promocji. 

zwiastun filmu "The Bikeriders"

Najwięcej niewiadomych dotyczy "Magazine Dreams", którego gwiazdą jest Jonathan Majors. Premiera filmu planowana na 8 grudnia nie wchodzi w rachubę ze względu na oskarżenia wobec aktora o przemoc domową i toczące się śledztwo w tej sprawie. Pierwsza rozprawa została wyznaczona na 29 listopada tego roku. W podobnym zawieszeniu znajdują się inne projekty aktora, w tym filmy Marvela, w których miał się ponownie wcielić w Kanga. 

Jonathan Majors. O co oskarża go nowojorska prokuratura?Sprawa karna dotyczy wydarzeń z 25 marca. Aktorowi postawiono cztery zarzuty wykroczenia związane z napaścią.
Według prokuratury problemy pomiędzy sprawcą Jonathanem Majorsem i ofiarą Grace Jabbari zaczęły się w samochodzie. Kobieta miała zauważyć, że aktor czytał wiadomość tekstową "Chciałabym cię teraz całować". Jabbari chciała wyrwać mu telefon. Ten jednak złapał ją za rękę, wykręcił ją i uderzył. Kiedy kobieta opuściła samochód, miał ją chwycić i brutalnie pchnąć do wnętrza pojazdu. 

Jabbari trafiła do szpitala, gdzie stwierdzono liczne zasinienia, złamany palec, rozcięte ucho oraz guz na głowie.

Obrona Majorsa zaprzecza opisowi wydarzeń, jaki przedstawia prokuratura. W ich wersji to Jabbari była sprawcą. Aktor wyłącznie bronił się. I to on miał też wykonać jeden z telefonów na numer alarmowy. Według obrony zrobił to, ponieważ obawiał się o stan psychiczny partnerki.

W czerwcu prawnicy aktora złożyli kontrpozew przeciwko Jabbari, czego skutkiem było wystawienie przez nowojorską polucję I-Card (dokument, na podstawie którego można aresztować osobę). Kobieta była nawet zatrzymana przez policję, ale prokuratura zdecydowała, że nie będzie wnosić przeciwko niej jakichkolwiek oskarżeń.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones