Znamy datę premiery nowych "Wojowniczych żółwi ninja"

Twitter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Znamy+dat%C4%99+premiery+nowych+%22Wojowniczych+%C5%BC%C3%B3%C5%82wi+ninja%22-142614
Znamy datę premiery nowych "Wojowniczych żółwi ninja"
Seth Rogen ujawnił na Twitterze, że produkowana przez niego animacja "Teenage Mutant Ninja Turtles" trafi na ekrany 11 sierpnia 2023 roku.Scenariusz nowego filmu o przygodach żółwi ninja napisał Brendan O'Brien ("Sąsiedzi 2"). Stanowisko reżysera piastuje Jeff Rowe ("Mitchellowie kontra maszyny"). Dystrybucją animacji zajmie się wytwórnia Paramount.

Byłem fanem Żółwi przez całe życie. I to część "teenage" ("nastoletni") z nazwy "Teenage Mutant Ninja Turtles" zawsze najbardziej do mnie przemawiała - przyznaje Rogen Rogen - Kocham filmy o nastolatkach, sam zrobiłem ich trochę, w zasadzie zacząłem karierę od napisania filmu o nastolatkach, więc perspektywa rozwinięcia tego elementu jest dla mnie ekscytująca. Oczywiście nie ignorujemy pozostałych elementów, ale wykorzystujemy to jako punkt wyjścia dla filmu.

Autorami postaci żółwi ninja są Kevin Eastman i Peter Laird. Waleczne gady zadebiutowały na kartach komiksów w 1984 roku i szybko stały się popkulturowym fenomenem. Od 1990 roku zrealizowano o nich sześć pełnometrażowych filmów, które zarobiły na całym świecie ponad 1,2 mld dolarów.

Tytułowi bohaterowie to cztery zmutowane nastoletnie żółwie, które pod kierunkiem szczura, mistrza wschodnich sztuk walki, walczą ze złem. Ich najlepszą przyjaciółką oraz towarzyszką przygód jest nieustraszona reporterka April O'Neil.