Łukasz Targosz 

6,5
3 575 ocen muzyki
Łukasz Targosz
Łukasz Targosz urodził się 20 lutego 1977 r. w Krakowie. Jest kompozytorem muzyki filmowej i producentem muzycznym. Od najmłodszych lat towarzyszyła mu muzyka. Podczas studiów na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach wybrał i pomyślnie ukończył Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Karierę rozpoczął jako muzyk sesyjny. Jednak jego druga pasja, czyli kino, podyktowała mu inny kierunek rozwoju - muzykę filmową.

Uznanie szerszej publiczności zyskał dzięki muzyce skomponowanej do filmu "Świadek koronny". Pierwsza nagroda przyszła już 3 lata później w 2010 r. - otrzymał ją podczas rzymskiego festiwalu Roma Fiction Fest za najlepszą muzykę napisaną do serialu sensacyjnego pt. "Naznaczony". Serial został dostrzeżony przez międzynarodową krytykę, otrzymał nominacje również podczas festiwalu RoseD'Or oraz Międzynarodowego Festiwalu Filmów Telewizyjnych w Monte-Carlo.

Rosnącą popularność dały mu filmy, które w krótkim czasie osiągnęły kasowy sukces, w tym komedia romantyczna "Listy do M.", która okazała się 3. najchętniej oglądanym polskim tytułem ostatniego 25-lecia, zaś soundtrack ze ścieżką do filmu zdobył status Złotej Płyty; "Kochaj i tańcz", czyli pierwszy polski film taneczny, który po 3 tygodniach obejrzało ponad milion widzów; "Odwróceni" - serial sensacyjny, który został uznany przez krytykę za jeden z najlepszych polskich seriali; animacja "The Game", którą współprodukował, a którą nagrodzono na licznych międzynarodowych festiwalach (np. Boston International Film Festival, On Location: Memphis International Film and Music Fest, Canada International Film Festival, Indie Fest) i która jako jedyna z Polski ma szansę otrzymać Oscara za rok 2012.

Łukasz Targosz jest współwłaścicielem założonego w 1999r. Muzycznego Studia Produkcyjnego SPOT.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 20 lutego 1977

miejsce urodzenia: Kraków, Polska

W 2002 roku ukończył Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Pierwsze raz usłyszałem to w serialu 39 i pół naprawdę świetny serial, naprawdę chyba najlepszy serial jaki widziałem. Można się wiele nauczyć i daje dużo do myślenia, ale jak już usłyszałem tą melodie to mnie osobiście zwaliła z nóg, tak trafiającej melodii w serce jeszcze nigdy nie słyszałem.
A po od szukaniu jej na...

więcej

Cieszę się, że pan Łukasz jest Polakiem, naprawdę. Dotychczas nie było zbyt wielu ciekawych reprezentantów dobrej, polskiej muzyki aż pojawił się.. ON. Świetne ścieżki dźwiękowe, dziękujemy!

Posłuchajcie muzyki z "Odwróconych".
To jest dopiero MISTRZOSTWO!

Niezwykle cieszę się że soundtrack do "Pitbull.Nowe Porządki" ukazał się w wersji fizycznej i że można posłuchać całości - objeździłem po wydaniu DVD chyba ze cztery sieciówki żeby znaleźć wydanie z soundtrackiem. Było warto bo ścieżka dźwiękowa jest rewelacyjna !!!
Z chęcią bym się "przytulił" z innymi kompozycjami...

więcej

zrobił bardzo dobrą muzykę do Kamieni na Szaniec - naprawdę poziom światowy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones