film

Beztroskie lata w Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High
1982
1h 30m
6,2 4 443
oceny
6,2 10 1 4443
5,8 10
ocen krytyków
Losy grupy licealistów, którzy uczą się w jednej z kalifornijskich szkół. Zobacz pełny opis
Beztroskie lata w Ridgemont High zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Lata 80. Grupa nastolatków przeżywa beztroskie chwile związane z okresem dojrzewania. 15-letnia uczennica liceum, Stacy Hamilton (Jennifer Jason Leigh) pracuje w pizzerii w Ridgemont Mall i pragnie przeżyć swój pierwszy raz. W tajniki inicjacyjne wprowadza ją bardziej doświadczona przyjaciółka, Linda Barrett (Phoebe Cates). Nieśmiały MarkLata 80. Grupa nastolatków przeżywa beztroskie chwile związane z okresem dojrzewania. 15-letnia uczennica liceum, Stacy Hamilton (Jennifer Jason Leigh) pracuje w pizzerii w Ridgemont Mall i pragnie przeżyć swój pierwszy raz. W tajniki inicjacyjne wprowadza ją bardziej doświadczona przyjaciółka, Linda Barrett (Phoebe Cates). Nieśmiały Mark "Rat" Ratner (Brian Backer), uczeń drugiej klasy liceum, pracuje w centrum handlowym jako asystent asystenta menedżera w kinie. Chłopak pragnie poznać dziewczynę swoich marzeń. Jego przyjaciel, podrywacz Mike Damone (Robert Romanus), który uważa się za specjalistę w sprawach kobiet, staje się instruktorem Marka w sprawach damsko-męskich. Podczas lekcji biologii Mark i Stacy zostają wyznaczeni do wspólnego wykonania ćwiczenia laboratoryjnego. Wkrótce los ponownie przecina drogi pary nastolatków.

boxoffice
$27 092 880 w USA
budżet
$4 500 000
na podstawie
Cameron Crowe (książka)
studio
Universal Pictures (przedstawia) / Refugee Films
tytuł oryg.
Fast Times at Ridgemont High
inne tytuły
Fast Times Australia
więcej
Początkowo do roli Brada Hamiltona brano pod uwagę Nicolasa Cage'a, jednak po przesłuchaniu studio doszło do wniosku, że jego gra była zbyt "mroczna" i rolę otrzymał ostatecznie Judge Reinhold
Rolę pana Handa miał początkowo otrzymać Fred Gwynne, jednak odrzucił tę propozycję, ponieważ nie spodobał mu się seksualny wydźwięk wielu scen.
Propozycję wyreżyserowania filmu otrzymał David Lynch, jednak odrzucił ją, mówiąc, że wprawdzie scenariusz jest zabawny, ale to "nie jego klimaty".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

ja się urodziłam w złym miejscu i w złym czasie

http://i.imgur.com/Cqgw9.gif

Somebody's Baby

ocenił(a) film na 7

Jackson Browne - Somebody's Baby jako nieśmiertelny hit, plus młoda Jennifer Jason Leigh, no i klimat lat 80. Dziś na próżno szukać już filmów studenckich ("licealnych"), takich jak ten, czy choćby młodzieżowe "Prawo jazdy". No i starty gwiazd, takich jak Sean Penn czy Whitaker, plus doskonały Reinhold. Mimo, że fabuła...

więcej

To już zakrawa na kpinę z widza. Dobrze, że na Blu-ray można ten film kupić, bo przecież w Polsce krwawe jatki pokazać można, ale już cycki są nie do pokazania nawet po godz.22 :) Zwłaszcza, że scena basenowa często jest oceniania jako kultowa.

Dobrego wariata grał Sean Penn, do tego klimat i fajne cycki, a więc porcja dobrego relaksu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones