Film

Fast Times at Ridgemont High

1982 1 godz. 30 min.
6,3 3 865
ocen
6,3 10 3865
4 028
chce zobaczyć
{"rate":6.5,"count":2}
{"id":"34088","linkUrl":"/film/Beztroskie+lata+w+Ridgemont+High-1982-34088","alt":"Beztroskie lata w Ridgemont High","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/40/88/34088/6914800.2.jpg"}
Losy grupy licealistów, którzy uczą się w jednej z kalifornijskich szkół. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Lata 80. Grupa nastolatków przeżywa beztroskie chwile związane z okresem dojrzewania. 15-letnia uczennica liceum, Stacy Hamilton (Jennifer Jason Leigh) pracuje w pizzerii w Ridgemont Mall i pragnie przeżyć swój pierwszy raz. W tajniki inicjacyjne wprowadza ją bardziej doświadczona przyjaciółka, Linda Barrett (Phoebe Cates). Nieśmiały MarkLata 80. Grupa nastolatków przeżywa beztroskie chwile związane z okresem dojrzewania. 15-letnia uczennica liceum, Stacy Hamilton (Jennifer Jason Leigh) pracuje w pizzerii w Ridgemont Mall i pragnie przeżyć swój pierwszy raz. W tajniki inicjacyjne wprowadza ją bardziej doświadczona przyjaciółka, Linda Barrett (Phoebe Cates). Nieśmiały Mark "Rat" Ratner (Brian Backer), uczeń drugiej klasy liceum, pracuje w centrum handlowym jako asystent asystenta menedżera w kinie. Chłopak pragnie poznać dziewczynę swoich marzeń. Jego przyjaciel, podrywacz Mike Damone (Robert Romanus), który uważa się za specjalistę w sprawach kobiet, staje się instruktorem Marka w sprawach damsko-męskich. Podczas lekcji biologii Mark i Stacy zostają wyznaczeni do wspólnego wykonania ćwiczenia laboratoryjnego. Wkrótce los ponownie przecina drogi pary nastolatków.

boxoffice
$27 092 880 w USA
budżet
$4 500 000
na podstawie
Cameron Crowe "Fast Times at Ridgemont High: A True Story" (książka)
studio
Universal Pictures (przedstawia) / Refugee Films
data produkcji
1982
tytuł oryg.
Fast Times at Ridgemont High
inne tytuły
Beztroskie lata w Ridgemont High Polska
Fast Times (inny tytuł) Australia
Fast Times at Ridgemont High (tytuł video) Wielka Brytania
Fast Times at Ridgemont High (tytuł video) Wielka Brytania
Więcej...
Początkowo do roli Brada Hamiltona brano pod uwagę Nicolasa Cage'a, jednak po przesłuchaniu studio doszło do wniosku, że jego gra była zbyt "mroczna" i rolę otrzymał ostatecznie Judge Reinhold
Rolę pana Handa miał początkowo otrzymać Fred Gwynne, jednak odrzucił tę propozycję, ponieważ nie spodobał mu się seksualny wydźwięk wielu scen.
Propozycję wyreżyserowania filmu otrzymał David Lynch, jednak odrzucił ją, mówiąc, że wprawdzie scenariusz jest zabawny, ale to "nie jego klimaty".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych