Anna Faris I

Anna Kay Faris

7,3
12 753 oceny gry aktorskiej
Anna Faris
Anna Faris przyszła na świat 29 listopada 1976 roku w Baltimore (Maryland, USA). Swoją karierę zaczęła, gdy miała 9 lat występując w teatrze Washington's Seattle Repertory. Później zaczęła grać w reklamach telewizyjnych i małych lokalnych produkcjach. Studiowała literaturę angielską na Uniwersytecie Waszyngtonu. Później wyjechała do Londynu, gdzie zaczęła pracować i pisać. Wkrótce zwyciężyła dziecięca miłość do aktorstwa i Anna przyjęła rolę w filmie młodzieżowym "Zaułek kochanków". Chcąc kontynuować karierę przeprowadziła się do Los Angeles, gdzie otrzymała rolę w "Strasznym filmie", która okazała się dla niej przełomem. Rok później ponownie zagrała Cindy Campbell, tym razem w "Strasznym filmie 2" oraz wystąpiła w obrazie Lucky Mckee, "May". Potem została obsadzona w drugoplanowej roli April Thomas w komedii "Gorąca laska". W 2003 roku zagrała w nagradzanej produkcji Sofii Coppolii, "Między słowami" oraz trzeciej części "Strasznego filmu". Później otrzymała angaż w oscarowym dramacie Anga Lee - "Tajemnica Brokeback Mountain". W kolejnych latach Faris pojawiała się głównie w komediach, m.in. "Mojej super eksdziewczynie", "Strasznym filmie 4", "Króliczku", "Ilu miałaś facetów?" czy "Dyktatorze". W 2013 roku aktorka trafiła do obsady serialu "Mamuśka" (trzy nominacje do People's Choice), w którym stworzyła duet z Allison Janney. Później zagrała w remake'u produkcji "Dama za burtą" - "I że ci nie odpuszczę". Prywatnie Anna Faris w latach 2004-2008 była żoną Bena Indry, a od 2009 do 2014 jej mężem był Chris Pratt, z którym ma syna Jacka.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 29 listopada 1976

miejsce urodzenia: Baltimore, Maryland, USA

wzrost: 163 cm

trzykrotnie zamężna: 1. Ben Indra (03.06.2004 - 19.02.2008, rozwód); 2. Chris Pratt (09.07.2009 - 16.10.2018, rozwód), syn Jack Daniel (ur. 25.08.2012); 3. Michael Barrett (od 2021)
Ma starszego brata Roberta.
Charytatywnie prowadzi teatr dla dzieci z ubogiej dzielnicy Los Angeles
Ukończyła University of Washington w Seattle (Waszyngton, USA) na wydziale Literatury Angielskiej.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Gdy widzę ją w poważnej roli, to każdy jej gest, mimika twarzy kojarzą mi się z przygłupem i nie braniem niczego na serio. Taka trwała naleciałość po tych debilnych, ale zabawnych, komediach.

wstretna

Zagrała epizod w Friends jako Erica, matka biologiczna dzieci Chandlera i Monici.

po cholerę jej te wszystkie operacje plastyczne? Oglądam właśnie "what's your number" (nie ma nic lepszego w tv) i nie mogę na nią patrzeć. Wygląda jakby ją pszczoły w usta pogryzły;/

Potrafi zawsze mnie rozśmieszyć:) jej miny po prostu powalają w "ciastku z niespodzianką" jest rozbrajająca. Ostatnio długo trzeba czekać na jakąkolwiek produkcje z jej udziałem a wielka szkoda!!