Cezary Żak 

7,9
17 968 ocen gry aktorskiej
Cezary Żak
Aktor charakterystyczny, który swoją popularność zawdzięcza głównie udanej kreacji komediowej w serialu "Miodowe lata". Jest absolwentem PWST we Wrocławiu. Przed kamerami zadebiutował w 1993 r. rólką w serialu "Czterdziestolatek - 20 lat później". Do dnia dzisiejszego ma na swoim koncie role w wielu znanych produkcjach kinowych i telewizyjnych. Mogliśmy go podziwiać w "Cwale" Zanussiego, "Pułkowniku Kwiatkowskim" Kutza, czy "Kilerze" Machulskiego. Cezary Żak jest także aktorem warszawskiego Teatru Powszechnego.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 22 sierpnia 1961

miejsce urodzenia: Brzeg Dolny, Polska

wzrost: 181 cm

żona Katarzyna, 2 córki: Aleksandra (ur. 1988) i Zuzanna (ur. 1995)
W 1985 roku wrocławską filię Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (obecnie Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Polska).
Wystąpił w następujących kampaniach reklamowych:
- 1995 r. - płyn do podłóg Pronto;
- 1998 r, - płatki śniadaniowe Gold Flakes;
- 2008 r. - Fundacja Polsat pt. "A wystarczy naprawdę niewiele - wystarczy chcieć";
- 2010 r. - Powszechny Spis Rolny 2010
- 2013 r. - kanał telewizyjny TVP Kultura;
- 2015 r. - margaryna Smakowita pt. "Smakowita. Idealna do chleba" (wraz z żoną Katarzyną);
- 2018 r. - akcja "Chwyć pilota i sam wyszukaj 3 nowe kanały TV naziemnej" promująca kanały na MUX-8: Metro, WP i Zoom TV.
Ubiegał się o rolę Ryszarda Lubicza w serialu "Klan". Ostatecznie angaż otrzymał Piotr Cyrwus.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

przecież nie gra jakichś znaczących ról w filmach. "Ranczo" bardzo popularne, ale zbyt lekkiej wagi. Ciągle go kojarzymy też z lekką, bo w farsowych "Miodowych latach" rolą Karola, ale zasługiwała ona na Oscara - ktoś tak grający w USA w znaczącej komedii miałby Oscara z automatu. Głównie przez Żaka zużyłem bardzo dużo...

więcej

Mistrzowska rola Krawczyka.. Można oglądać w nieskończoność.. Świetny duet z Arturem Barcisiem, ponoć w życiu prywatnym równie dobrze się przyjaźnią.

Jestem robotnikiem wykwalifikowanym z ponad 30-letnim stazem, pracuje po 10 godzin dziennie jako elektromonter przy podłączaniu okablowania do szaf elektrycznych o małym napięciu. Dzialam w zwiazkach zawodowych, za komuny zakladalem "Solidarnosc" w Zakladzie Przezwajania Silników Elektrycznych w Przasnyszu. Zawsze...

Jest świetny w roli Wójta i Proboszcza

a za podwojna role w ranczo szacun - normalnie zapominam, ze to ten sam aktor

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones