film

Zabójcy

Assassins
1995
2 godz. 7 min.
7,0 35 470
ocen
7,0 10 1 35470
4,7 6
ocen krytyków
Dwóch zabójców zostaje wynajętych do tego samego zadania. Obaj starają się ubiec przeciwnika. więcej mniej
Zabójcy zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Stary wyga Robert Rath (Sylvester Stallone) chce się wycofać ze swojego zawodu. Jego tropem podąża młody, żądny krwi Miguel Bain (Antonio Banderas), który chce zająć miejsce Roberta. Ostatnim zadaniem Roberta ma być wyeliminowanie tajemniczej Elektry (Julianne Moore), która handluje danymi różnych firm. Drogi tych trzech osób nagle się krzyżują, dochodzi do pojedynku, z którego tylko jeden zabójca może wyjść żywy...

boxoffice
$83 503 072 na świecie
$30 303 072 w USA
$53 200 000 poza USA
budżet
$50 000 000
na podstawie
Lilly Wachowski (materiały do scenariusza, historia) / Lana Wachowski (materiały do scenariusza, historia)
studio
Canal+ / Donner/Shuler-Donner Productions / Evansgideon/Lazar / więcej
tytuł oryg.
Assassins
inne tytuły
Day of Reckoning
więcej
Kandydatami do roli Miguela Baina byli Woody Harrelson, Tom CruiseJohnny DeppKevin Bacon i Wesley Snipes, zaś ofertę zagrania odrzucił Christian Slater.
Bracia Wachowscy pisali scenariusz z myślą, że główną rolę zagra Sean Connery. Ostatecznie Szkot nie mógł wystąpić w filmie, gdyż był zbyt zajęty innymi projektami.
Michael Douglas i Arnold Schwarzenegger byli brani pod uwagę do roli Roberta Ratha.
Przyznam szczerze, że nie "napaliłem się" na oglądanie tego filmu. Zobaczyłem w telewizyjnym programie, że odbędzie się projekcja filmu z Banderasem i Stallone. Po zobaczeniu pierwszych minut wiedziałem, że obejrzę film do końca. Co mnie tak zaciekawiło? Dobry scenariusz braci Wachowskich. Naprawdę jak na hollywoodzkie standardy, jest on... więcej
Sama się sobie dziwię, pisząc te słowa, ale to był dobry film. Nie znoszę tego gatunku. Amerykańscy producenci popisujący się grubością wypchanego portfela, którego zawartość z wielką ekspresją opróżniają na efekty specjalne w postaci strzelanin czy tym podobnych. Nigdy nie poświęcam nawet minuty na tego typu beznadziejne produkcje, ale kiedy w... więcej
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Według mnie jest to naprawdę kawałek dobrego kina. Film niekonwencjonalnie przedstawiw świat zawodowych morderców, prowadzących między sobą gry i światowy ranking. Naprawdę dobra gra aktorska Stallone i Banderasa w towarzystwie pięknej Julianne Moore. Gorąco polecam.

  • !!!!!!!!!

   sawa ocenił(a) film na 9

   Film jest świetny. Wystarczy spojrzeć kto reżyseruje i kto napisał scenariusz.

   • nie jest tak żle

    azurb ocenił(a) film na 7

    Gdyby Sylwek zaczynał się rozwijać od aktorskiego pożiomu z tego filmu (o ile może on się w ogóle rozwijać) to może by coś z niego było, bowiem z wszystkich jego debilnych filmów sensacyjnych które są raczej komediami, ten wyróżnia się nieco na plus.
    Antoś za to fajnie mówi "ajajajajajatsssajaj".
    Może... więcej

    • Opanowany Rath i Szalony Bain. Ich rozgrywka wciąga (i bawi) do dziś. Dobre Kino spod ręki mistrza Donnera.

    • opowieść o wróbelku

     użytkownik usunięty

     Lubię ten w film,ale to co zapamiętałam z niego najbardziej to opowieść o wróbelku. Ktoś pamięta? Najprawdziwsza prawda o życiu w małej niewinnej historyjce.:) polecam zapamiętać.