Christopher de Lerisson Cazenove

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/44423/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":363,"rate":7.432506887052342,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/44423/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":13,"rate":7.461538461538462,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,4
363 oceny gry aktorskiej
Christopher Cazenove
Uczył się aktorstwa w Bristol Old Vic Theatre School. Występował na scenie Phoenix Theatre w Leicester, gdzie zagrał m.in. rolę Lucentio w sztuce "The Taming Of The Shrew". Później kontynuował swoją karierę teatralną w Library Theatre w Colchester oraz na Pitlochry Festival Theatre, gdzie wystąpił jako Charles Surface w sztuce "School For Scandal", szekspirowski Hamlet i Tony w sztuce "You Can't Take It With You". Na dużym ekranie pojawił się po raz pierwszy w szekspirowskim dramacie "Juliusz Cezar"(1970) w reżyserii Stuarta Burge'a z Charltonem Hestonem w roli głównej. Zagrał rolę Tadka w filmie Krzysztofa Zanussiego "Z dalekiego kraju"(1981). Przyciągnął uwagę telewidzów rolą Benjamina 'Bena' Carringtona, zawistnego brata Blake'a Carringtona w serialu TV "Dynastia" (1986-1987), a za tę rolę był nominowany do nagrody Soap Opera Digest. Zagrał Karla von Bayerlinga w filmie "Mata Hari"(1985). Wziął udział w telefilmie "Wiatraki bogów"(1988) jako Dr. Desforges z Jaclyn Smith w roli głównej. Wystąpił u boku Sharon Stone w teledramacie "Łzy w deszczu"(1988).
Więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 17 grudnia 1945

data śmierci: 7 kwietnia 2010

miejsce urodzenia: Winchester, Anglia, Wielka Brytania

żona Angharad Rees (12.09.1973 - 1994, rozwód), 2 synów: Linford James (ur. 20.07.1974) i Rhys William (ur. 1976)
Zmarł w Londynie (Anglia, Wielka Brytania), w jednym z tamtejszych szpitali, przegrywając walkę z posocznicą.
Był rozważany do roli Salateena w serialu "Doktor Who". Ostatecznie angaż otrzymał Robert Glenister.
Był rozważany do ról: Colina Caine'a, Armstronga, Rogera Derebridge'a i Kelly'ego w filmie "Siła witalna". Angaże otrzymali odpowiednio: Peter FirthPatrick StewartNicholas Ball oraz Chris Sullivan.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • świetna rola słabego człowieka na wyspie mającego przeciw sobie nie tylko demonicznego Igłę, ale i swoją żonę. Jakby tego było mało jest sparaliżowany!

  3
  • Wielka szkoda,że nie dane mu było dłużej żyć. Pamiętam go ze świetnej roli przeciwnika Donalda Sutherlanda w filmie"Igła".

   2
   • Wspaniały aktor, ale niedoceniony. Gdyby miał więcej szczęścia, pewnie zrobiłby karierę. Uwielbiam film Łzy w deszczu z nim i z Sharon Stone- to cudowny duet!

    1
    2
    • Wspaniały aktor, ale niedoceniony. Gdyby miał więcej szczęścia, pewnie zrobiłby karierę. Uwielbiam film Łzy w deszczu z nim i z Sharon Stone- to cudowny duet!

     1
     • Wnioskując po ostatnich newsach to kolejny, drugi już (chyba, że o czymś nie wiem) Carrington po 'tamtej stronie'. Najpierw Hudson, teraz Forsythe, on, a być może gdyby dłużej poszukać znalazłby się ktoś jeszcze (bo może o czymś nie wiem).