Colin Ford I

7,1
1 579 ocen gry aktorskiej
Colin Ford I
Colin Ford urodził się 12 września 1996 roku w Nashville (Tennessee, USA). Mając zaledwie cztery lata występował w reklamach regionalnych oraz krajowych.  Pracował wtedy dla takich firm jak: "Nesquik", "Kraft Lunchables" i "Mattel". Ponadto Colin trudnił się jako model.

Swoją pierwszą rolę otrzymał w 2002 roku, kiedy wcielił się w Clintona w filmie "Dziewczyna z Alabamy". Trzy lata później partnerował Bradowi Pittowi i Angeline Jolie w sesji zdjęciowej dla magazynu "W ". Wkrótce potem Colin wyjechał do Vancouver wraz z aktorem Tomem Wellingiem, aby wystąpić gościnnie w serialu "Tajemnice Smallville".

Aktor uczęszczał do Campbell Hall School,  tej samej szkoły, w której uczyła się jego koleżanka z planu "Kupiliśmy Zoo" - Elle Fanning. Następnie edukował się w Oaks Christian Online High School.

W 2013 roku został zaangażowany do serialowej adaptacji powieści Stephena Kinga - "Pod kopułą". Colin zagrał postać Joe McAlister. Za tę rolę otrzymał pozytywne opinie od krytyków oraz nominację do nagrody Saturn, w kategorii najlepsza kreacja młodego aktora w serialu telewizyjnym.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 12 września 1996

miejsce urodzenia: Nashville, Tennessee, USA

wzrost: 183 cm

Wystąpił w następujących reklamach:
- 2007 r. - płatki śniadaniowe Nesquik;
- 2008 r. - firma Kraft Lunchables;
-  Dinozaur D-REX dla firmy Mattel
W 2015 roku ukończył Oaks Christian School w Westlake Village (Kalifornia, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych