Gra wideo

Baldur's Gate II: Shadows of Amn

2000
9,0 9 204
oceny
9,0 10 9204
1 124
chce zagrać
{"id":"605965","linkUrl":"/videogame/Baldur%27s+Gate+II%3A+Cienie+Amn-2000-605965","alt":"Baldur's Gate II: Cienie Amn","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/59/65/605965/7666609.2.jpg"}
Drużyna śmiałków zostaje uwięziona przez maga Irenicusa. Bohaterowie uciekają z więzienia, planując zemstę na wrogim czarnoksiężniku.
gatunek
premiera
deweloper
BioWare
wydawca
Interplay
deweloper
Overhaul Games
wydawca
Overhaul Games
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Przenieś się w miejsce, gdzie czekają Cię niesamowite przygody, heroiczne walki z przerażającymi bestiami oraz niezliczone wyprawy poprzez mroczne lochy i budowle. Wreszcie możesz zrealizować swoje marzenie! Olbrzymi, fascynujący świat jest na wyciągnięcie ręki... Odkryj "Baldur's Gate 2" - najwspanialszą grę RPG jaka kiedykolwiekPrzenieś się w miejsce, gdzie czekają Cię niesamowite przygody, heroiczne walki z przerażającymi bestiami oraz niezliczone wyprawy poprzez mroczne lochy i budowle. Wreszcie możesz zrealizować swoje marzenie! Olbrzymi, fascynujący świat jest na wyciągnięcie ręki... Odkryj "Baldur's Gate 2" - najwspanialszą grę RPG jaka kiedykolwiek powstała! Przenieś się do Zapomnianych Krain! Wejdź w niesamowity świat przygód, intryg i zaciekłej walki, gdzie swoje przeznaczenie określisz mieczem i magią.

studio
BioWare (deweloper) / Interplay (wydawca) / Overhaul Games (deweloper) (wydawca)
data produkcji
2000
kraje
tytuł oryg.
Baldur's Gate II: Shadows of Amn
inne tytuły
Baldur's Gate II: Cienie Amn Polska
BG2 (tytuł skrócony) Kanada
Więcej...
Jedną z postaci w grze jest Pastor Lloyd Wainwright (w oryginale: Minister Lloyd Wainwright). Lloydminster i Wainwright to nazwy gmin w prowincji Alberta w Kanadzie, na wschód od miasta Edmonton gdzie BioWare ma swoją główną siedzibę.
Już na początku gry na Promenadzie Waukeen możemy zdobyć "Pierścień regeneracji". Posiada go Ribald, sprzedawca na "Targu Przygody". Wystarczy go okraść.
Możemy zdobyć nawet dwa "Pierścienie Tarana". Musimy okraść Tolgeriasa w Budynku Rady w Dzielnicy Rządowej. Jeśli obrabujemy go ponownie w Kuli Sfer (lub zabijemy), będziemy mieć drugi egzemplarz.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Aaach, Dziecię Bhaala się przebudziło!

  Bloodbane ocenił(a) grę na 10

  Czas na kolejne... eksperymenty. Ból będzię przejściowy, raczej przeżyjesz ten proces.

 • Wielka Przygoda

  drenz ocenił(a) grę na 10

  Druga odsłona Baldur's Gate to wciągająca, fantastyczna przygoda, dużo lepsza od przeciętnej, nudnej i żmudnej jedynki. Dałem się jej porwać i nie żałuje żadnej spędzonej z tą grą chwili. Co prawda zdarzały się pomniejsze błędy AI, znowu było wiele wąskich, utrudniających walkę korytarzy, ale nie ... więcej

 • Napisy końcowe.

  Radiw84 ocenił(a) grę na 10

  Nie zliczę już ile razy ukończyłem tą grę na przestrzeni lat. Żaden film ani gra nie był w stanie mnie tak wzruszyć jak historie członków drużyny po zakończeniu przygód z dziecięciem Bhaala, do tego dochodzi ta epicka muzyka w tle. Po prostu wyciskacz łez :(

 • Polski dubbing

  luca.lu

  Tak odbiegając od całej niewątpliwej wspaniałości całej sagi tej gry warto zauważyć, że polski dubbing wypadł naprawdę świetnie. Fronczewski, Kobuszewski, Kolberger, Zborowski, Perepeczko, Talar, Butruk i niesamowita Kownacka. Niestety nie będzie już okazji, żeby tak wspaniałą ekipą wykonać kawał tak ... więcej

 • Przed wyruszeniem....

  Thorgal1982 ocenił(a) grę na 10

  Przed wyruszeniem w drogę, należy zebrać drużynę. Ileż razy byłem bliski wyrzucenia głośników i monitora przez okno, bo te moje ciołki rozłaziły się we wszystkich kierunkach. Ach dawne czasy. I ile nocek zarwanych.

  1