gra

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Baldur's Gate II: Shadows of Amn
2000
9,0 9 534
oceny
9,0 10 1 9534
Drużyna śmiałków zostaje uwięziona przez maga Irenicusa. Bohaterowie uciekają z więzienia, planując zemstę na wrogim czarnoksiężniku. więcej mniej

gatunek

deweloper

BioWare Overhaul Games

wydawca

Interplay Overhaul Games

premiera

Przenieś się w miejsce, gdzie czekają Cię niesamowite przygody, heroiczne walki z przerażającymi bestiami oraz niezliczone wyprawy poprzez mroczne lochy i budowle. Wreszcie możesz zrealizować swoje marzenie! Olbrzymi, fascynujący świat jest na wyciągnięcie ręki... Odkryj "Baldur's Gate 2" - najwspanialszą grę RPG jaka kiedykolwiekPrzenieś się w miejsce, gdzie czekają Cię niesamowite przygody, heroiczne walki z przerażającymi bestiami oraz niezliczone wyprawy poprzez mroczne lochy i budowle. Wreszcie możesz zrealizować swoje marzenie! Olbrzymi, fascynujący świat jest na wyciągnięcie ręki... Odkryj "Baldur's Gate 2" - najwspanialszą grę RPG jaka kiedykolwiek powstała! Przenieś się do Zapomnianych Krain! Wejdź w niesamowity świat przygód, intryg i zaciekłej walki, gdzie swoje przeznaczenie określisz mieczem i magią.

studio
BioWare (deweloper) / Interplay (wydawca) / Overhaul Games (deweloper) (wydawca)
tytuł oryg.
Baldur's Gate II: Shadows of Amn
inne tytuły
BG2 (tytuł skrócony) Kanada
więcej
Jedną z postaci w grze jest Pastor Lloyd Wainwright (w oryginale: Minister Lloyd Wainwright). Lloydminster i Wainwright to nazwy gmin w prowincji Alberta w Kanadzie, na wschód od miasta Edmonton gdzie BioWare ma swoją główną siedzibę.
Już na początku gry na Promenadzie Waukeen możemy zdobyć "Pierścień regeneracji". Posiada go Ribald, sprzedawca na "Targu Przygody". Wystarczy go okraść.
Możemy zdobyć nawet dwa "Pierścienie Tarana". Musimy okraść Tolgeriasa w Budynku Rady w Dzielnicy Rządowej. Jeśli obrabujemy go ponownie w Kuli Sfer (lub zabijemy), będziemy mieć drugi egzemplarz.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Czas na kolejne... eksperymenty.

Ból będzię przejściowy, raczej przeżyjesz ten proces.

Druga odsłona Baldur's Gate to wciągająca, fantastyczna przygoda, dużo lepsza od przeciętnej, nudnej i żmudnej jedynki. Dałem się jej porwać i nie żałuje żadnej spędzonej z tą grą chwili. Co prawda zdarzały się pomniejsze błędy AI, znowu było wiele wąskich, utrudniających walkę korytarzy, ale nie irytowały tak jak w...

więcej

Nie zliczę już ile razy ukończyłem tą grę na przestrzeni lat. Żaden film ani gra nie był w stanie mnie tak wzruszyć jak historie członków drużyny po zakończeniu przygód z dziecięciem Bhaala, do tego dochodzi ta epicka muzyka w tle.
Po prostu wyciskacz łez :(

Przed wyruszeniem w drogę, należy zebrać drużynę. Ileż razy byłem bliski wyrzucenia głośników i monitora przez okno, bo te moje ciołki rozłaziły się we wszystkich kierunkach. Ach dawne czasy. I ile nocek zarwanych.

Tak odbiegając od całej niewątpliwej wspaniałości całej sagi tej gry warto zauważyć, że polski dubbing wypadł naprawdę świetnie. Fronczewski, Kobuszewski, Kolberger, Zborowski, Perepeczko, Talar, Butruk i niesamowita Kownacka. Niestety nie będzie już okazji, żeby tak wspaniałą ekipą wykonać kawał tak dobrej roboty.