Irène Jacob 

Irène Marie Jacob

7,8
1 705 ocen gry aktorskiej
Irène Jacob
Urodzona we Francji Irène Jacob jest prawdziwą obywatelką świata. Do ukończenia 18. roku życia mieszkała na przemian w Londynie i Genewie, a później na stałe przeniosła się do Paryża.

Przed kamerami wystąpiła po raz pierwszy w 1987 roku w filmie "Do zobaczenia, chłopcy" w reżyserii Louisa Malle'a. Był to bardzo udany debiut, który zaowocował doskonałymi recenzjami. Kolejna rola w "Bandzie czworga" Jacques'a Rivette'a utwierdziła krytyków w przekonaniu, iż oto pojawiła się aktorka, która kiedyś zostanie gwiazdą. Ich przeczucia sprawdziły się w 1991 roku. Wtedy to za rolę w filmie Krzysztofa Kieślowskiego "Podwójne życie Weroniki" otrzymała nagrodę na festiwalu w Cannes. Dzięki temu wyróżnieniu nazwisko aktorki stało się znane po obu stronach oceanu. W 1993 roku artystka stworzyła doskonałą kreację w obrazie wyreżyserowanym przez Agnieszkę Holland "Tajemniczy ogród", a rok później ponownie zagrała u Kieślowskiego w ostatniej części tryptyku "Trzy kolory: Czerwony". W 1995 roku Irène Jacob zachwyciła świat niesamowitą kreacją u boku Laurence'a Fishburne'a w doskonałej ekranizacji "Otella" Williama Szekspira.

Irène Jacob jest aktorką wybitną. Każda jej kreacja jest bardzo przekonywująca i na długo zapada widzom w pamięć, dlatego też kinomani na całym świecie z niecierpliwością oczekują na każdy nowy film z jej udziałem.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 15 lipca 1966

miejsce urodzenia: Suresnes, Francja

wzrost: 163 cm

Złota Palma
Zdobyła Złota Palma, 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Jèrôme Kircher, syn Paul
Ukończyła Geneva Conservatoire di Musique w Genewie (Szwajcaria).
Ukończyła Dramatic Studio w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Ma trzech starszych braci, m.in. Francisa, który jest gitarzystą jazzowym.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych