Jack NicholsonI

John Joseph Nicholson

9,0
85 889 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jack Nicholson

Jack Nicholson był Katolikiem, ale teraz jest zadeklarowanym Ateistą.
W 1992 roku w wywiadzie dla czasopisma Vanity Fair, Jack powiedział:"Nie wierzę w Boga teraz", ale dodał że "mogę jeszcze zaostrzyć zazdrość do kogoś, kto ma wiarę.Widzę, jak to może być głęboko kojące doświadczenie".
Czyli Katolikom wiary zazdrości.
"Opieram się wszystkim ustalonym przekonaniom. Moja religia w zasadzie ma być natychmiastowa, aby żyć w teraźniejszości. To stary banał, wiem, ale to jest moje. Zazdroszczę ludziom wiary. Jestem w stanie wierzyć w nic nadprzyrodzonego. Więc do tej pory, co najmniej, nie to że nie chciałbym. To znaczy, chcę wierzyć. Modlę, modlę się do czegoś ... tam na górze. Mam poczucie Boga. To nie jest religijne tyle że przesądne. To część bycia człowiekiem, myślę ... robić dla innych: Jak daleko w głąb religii naprawdę trzeba iść ?"- powiedział Jack Nicholson, Esquire, styczeń 2004
Jack gdy był wierzący powiedział - "Moja najbliższa rodzina była nieudanymi irlandzkimi Katolikami. Więc musiałem niepewnie zbadać katolicyzm sam ponieważ nikt nie poprosił mnie bym chodził do kościoła. Byłem najstarszym dzieckiem w swojej komunijnej klasie. Moim zdaniem, jeśli zamierzasz być teokratyczny, Katolicyzm jest najinteligentniejszym systemem wiary."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones