Jack NicholsonI

John Joseph Nicholson

9,0
85 229 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jack Nicholson

Choc jest ich wiele i ciężko coś wybrać - wydaje mi się że jest ją chyba rola w filmie "LŚNIENIE" oraz "Lot nad Kukułczym Gniazdem" To chyba jego życiowe role bo zagrał w nich tak sugestywnie że po oglądaniu tych dwóch filmów po prostu nie mogłem się otrząsnąć z wrażenia :) Co wy na to!

użytkownik usunięty
Yetino

Oczywiście najlepsza rola w Locie nad kukułczym gniazdem, bez dwóch zdań. ;) Pozdrawiam serdecznie.

zgadzam sie - lot nad kukułczym gniazdem i lśnienie...genialne role :] ja bym dodał jeszcze role w filmie lepiej być nie może ...chociaż jack w każdej roli jest niesamowity....

użytkownik usunięty

JAK NAJBARDZIEJ!!! ALE NA DRUGIM CZAROWNICE Z EASTWICK...

użytkownik usunięty

ALE BYM ZAPOMNIAŁ ...NA DRUGIM EX-EQUO BATMAN!

napewno "Lot nad kukułczym gniazdem","Lśnienie", ale przede wszystkim Jocker w "Batmanie"

Yetino

Lśnienie. Brrrr, do tej pory ciarki na plecach....

Yetino

ja tam obstawiam 'chinatown' i 'zawód reporter'; uważam za dużo lepsze kreacje niż w 'lśnieniu', jednak szaleńca nicholson ma we krwi ;) tak, że w 'lśnieniu' było mu łatwiej :)

miro

Trudno wybrać ponieważ ten wielki aktor zagrał naprawdę dużo wyśmienitych ról. Może będę mało oryginalny ale wybieram jego rolę z Batmana.

La_Pier

świetna rola zramolałego egoistycznego emeryta w "Schmidt"; był w nim wspaniały...!

Maat

W "Shmidt" był znakomity - z pewnością jego najlepsza rola w ostatnie dekadzie, ale najlepsza rola Jacka o rekinim uśmiechu to z pewnością ta w "Lśnieniu" - ktoś nawet kiedyś napisał czy powiedział, że "ten koleś nie grał szalonego, on ześwirował i ktoś to sfilmował" ;)
I chociaż Jack zawsze gra na tym samym, bardzo wysokim poziomie to i jemu zdarzyła się wpadka: pamietacie film "Blood & Wine/Krew i wino"? Zagrał tam tak jakby jednym palcem stukał w ten sam klawisz - jakby grał ale na jednym klawiszu...

Yetino

Bardzo ciężko wybrać. Stawiam na "Easy Rider"

Yetino

To jeden z najlepszych aktorów zapisze się z pewnością w historii kina.
Najlepsza rola?...........Randle P. McMurphy w "Locie nad kukułczym gniazdem" i Jack Torrance w "Lśnieniu" ale chyba troche lepszy jako
Randle.

Yetino

mi on utkwił najbardziej w tragicznej roli "upadłego" prawnika w "Easy Rider".

Yetino

mi sie najbardziej podobała jego tragiczna rola, miastowego prawnika w "Easy Rider"

Yetino

Na pewno "Lśnienie" i "Lot nad Kukułczym gniazdem"!! Popieram w 200%...!!

użytkownik usunięty
Yetino

moim zdaniem najlepszy i niepowtarzalny był jako Randal w locie.
ręce same składają sie do oklasków!!!!!!!!!!111

Yetino

Lot nad kukułczym gniazdem”
2) „Czułe słówka”
3) „China Town”
4) „Zawód reporter”
5) „Lepiej być nie może”
6) „Easy rider”
7) „Ostatnie zadanie”
8) „Chwasty”
9) „Barman”
10) „Wilk”
Postanowiłem wymienić taka moją pierwszą 10 ale okazuje się że to wcale nie tak duzo jeśli chodzi o tego aktora spokojnie mógł bym wymienić kolejna 10 niemal równie wybitnie zagranych ról przez Nicholsona.

Voytek

Oczywiście przy 9 miał być "Batman" a nie "Barman" tylko to głupie bydle zwane moim komputerem mi poprawiło. Sory!!!!!!!!!!!!!!

użytkownik usunięty
Yetino

wszystkie coooool ale wg mnie to wilk i batman(wiecej nie ogladalem :P:P:P:P:P:P:P:P) pozdro4all

Yetino

hmmm ... byc moze sie ze mna malo kto zgodzi ale najbardziej lubie role melvina w lepiej byc nie moze ... wiem ze to nie na temat ale ... chcialbym przypomniec tu dwie inne wielkie role innych aktorow ... hopkins w okruchach dnia (w tym samym roku nominacja do oskara co nicholson za lepiej byc nie moze ... w innym przypadku oskar murowany wg mnie) oraz jan gajos w deklaogu IV ... pozdrawiam.

emsie

No.1 - "Lot nad kukułczym gniazem"
No.2 - "Lśnienie"
No.3 - "Batman"
No.4 - "Swobodny jeździec"
No.5 - "Ludzie honoru"

Lubię go jako szaleńca i czarny chaakter - wtedy jest mniam :) np. "Ludzie honoru" - Perfect!

Yetino

Jack Torrance ze Lśnienia. Idealnie zagrana rola.

użytkownik usunięty
Yetino

Jest tylko jeden kiepski jego film - "Hell's angels" Każdy inny to conajmniej dzieło:)

Yetino

Kurcze, nie wiem co wybrać! Bo którą rolę wybrać z tego zestawu: "Lśnienie", "Batman", "Lot nad kukułczym gniazdem" czy "Lepiej być nie może"? Jack Nicholson jest przewspaniały

Yetino

Ludzie widzieliście jak Nicholson zagral w ,,Lśnieniu'' Kubricka.....CUDO.

użytkownik usunięty
Yetino

A ja będę oryginalny i powiem: "Honor Prizzich". Super film i jego rola przynajmniej na poziomie filmu.

Yetino

"Lot nad kukółczym gniazdem", "Easy Rider" i "Batman"

użytkownik usunięty
Yetino

Dla mnie najlepszą jest rola Nicholsona w "Lepiej być nie może".

Yetino

Zdecydowanie najlepsza rola w "Locie nad Kukulczym Gniazdem". Jestem wielka fanka Jacka, ale musze przyznac, ze w jego ostatnim filmie "Something's gotta give" byl beznadziejny, przejaskrawiony, pompatyczny, kazde zdanie wypowiadal z takim samym akcentem. Czekam na powrot starego sobrego Nicholsona!!!

Yetino

Lśnienie - on nie grał, on BYŁ Szalonym Torrance'm!

Yetino

Stanowczo ''Lśnienie''!!! Aż strach pomyśleć jak przygotowywał się do roli...:)

katasia86

Zdecydowanie role w filmach "Lot nad kukułczym gniazdem" i "Lśnienie" to majstersztyk i te dwa stawiam na pierwszym miejscu, co nie umniejsza wcale jego innym występom.

NocturnuS

Lśnienie :)

Yetino

Numero uno: Lśnienie
2) Batman
3) Lot nad kukułczym gniazdem

Yetino

Dla mnie w lśnieniu był równie dobry jak w locie nad kukułczym gniazdem . Te dwa filmy postawiłbym na pierwszym miejscu , na drugim raczej Schmit(przepraszam jeśli źle napisałem ale myśle że wiecie o jaki film mi chodzi), a na trzecim miejscu filmowych dokonań Jacka znalazłyby się eqzekwo Chinatown i Czułe słówka .

Thunderstruck

Ja mam trzy typy:
Joker z Batmana
Lot nad kukułczym gniazdem
Lśnienie . . .

Yetino

Święta Trójca
"LUDZIE HONORU"
"WILK"
"Pięć łatwych utworów" Bob Rafelsona,

Yetino

Batman i Infiltracja, a poza tym Lot nad Kukułczym Gniazdem i Lepiej Być nie Może. Lśnienia jeszcze nie widziałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones