James StewartI

James Maitland Stewart

8,5
10 368 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby James Stewart

Tylko 7 wpisów na stronie jednej z największych gwiazd w historii kina?? Przecież ten człowiek to legenda, prawdziwy geniusz kina, jeden z najlepszych w historii. Nie wiem co sprawia, że młodzi ludzie nie znają tego człowieka, nie wiem co jest przyczyną tego, że telewizja nie puszcza filmów w których występował. Wiem natomiast jedno, jest tylko kilku ludzi na świecie, którzy mogą poszczycić się równie wspaniałą karierą aktorską i równie wielkim talentemfilmowym. Ten człowiek może konkurować z najlepszymi: z Laurence Olivierem, Spencerem Tracy, a może i nawet z samym Marlonem Brando...

ct23

Witam

Zgadzam się. Powiem nawet więcej, James Stewart nie musi z nikim konkurować, to po prostu człowiek niezastąpiony. Nie wiem czy można mnie zaliczyć do grona młodych ludzi (rocznik 1976) ale powiem szczerze, że pan James Stewart to mój aktor ulubiony. Wspaniały aktor.

Pozdrawiam

Hermes

Dla mnie również to aktor nr 1
A widziałem z nim 12 filmów

fenomenonumeroone

Witam

Ja nie liczyłem ale muszę się przyznać, że niektóre z nich widziałem po kilka razy, nawet w krótkich odstępach czasu. Jak pisałem to mój ulubiony aktor, i zapewne nic tego już nie zmieni. Przeciwnie oglądając jego filmy po raz wtóry tylko się w tym utwierdzam. A trzeba zauważyć, że w czasie gdy grał, konkurencję miał niezwykle silną. Wystarczy wspomnieć takie sławy jak: Humprey Bogart, Gregory Peck, Cary Grant, Charlton Heston, John Wayne i wielu innych znakomitych aktorów.
Żałuję tylko, że pan James Stewart nie spotkał się nigdy na planie z Audrey Hepburn. Byłby to dla mnie "duet marzeń", choć nie śmiem nic zarzucić wielkim aktorkom, którym dane było partnerować wielkiemu, przesympatycznemu Jamesowi.

Pozdrawiam

ct23

Ja osobiście niezbyt często piszę coś na stronach aktorów, czasem tylko, jak mnie natchnie. Ale za to głosuję na nich, co niewiele daje, bo jak widać, taki Stewart na przykład, chyba nigdy nie trafi na listę "Top 100 Ludzie", bo ma malutko głosów.
A czemu ludzie nie znają tak wspaniałych aktorów? Może dlatego, że w TV praktycznie nie ma filmów z ich udziałem(a nie każdy może się poszczycić TCM, ja na przykład nie mam tego kanału). Ludzie ogladają to, co TV i kina im podają i nawet nie myślą o tym, że może istnieje gdzieś coś lepszego, tylko trzeba tego poszukać.
Ja Stewarta uwielbiam odkąd obejrzałam "To wspaniałe życie." Potem widziałam sporo innych filmów z jego udziałem i zawsze mnie facet zadziwiał swoją grą. Potrafił w jednej scenie rozbawić, a kilka scen później wzruszyć, często grał postacie, które naprawdę można było polubić(w filmie "Harvey" był po prostu uroczy). Szkoda, że dostał Oscara tylko za jedną rolę-w "Filadelfijskiej opowieści." Zagrał w tym filmie cudownie, najlepsza była scena, jak pijany Connor rozmawiał z Havenem:-) Ma tyle świetnych ról na koncie i tylko jedną z nich nagrodzono Oscarem, ale co tam, Cary Grant nie dostał statuetki za żadną rolę.

Veda12

Stewart bije na głowe Brando i Oliviera , tamci grali tylko jeden okreslony typ ról ( i za bardzo obnosili sie ze swoją charyzmą ) , Stewart był kapitalny w kazdej roli ( zwłaszcza w filmach Hitchcocka i w westernach Anthonny'ego manna w których stworzył typ msciwego anty-bohatera ).To smutne że taki Mroczek-wymoczek ma na filmwebie 50 tematów a Jimmy tylko kilka - pocieszeniem moze byc fakt iz ludzie którzy naprawde znają sie na kinie zaglądają ttu rzadko

Pignon

Ja tam uważam, że na kinie się znam, a na FW bywam często, bo są tutaj, obok idiotów, także i naprawdę fajni ludzie, którzy kochają kino. Tylko że ci fajni ludzie po prostu właśnie nie wchodzą wszędzie, żeby bzdury pisać, dlatego też trudno ich dostrzec.

Pignon

To nie prawda, że Brando i Olivier grali jeden określony typ ról. Co więcej Olivier znany był z licznych metamorfoz i wszechstonności aktorskiej. A Brando??? Wystarczy, że podam rolę Kurtza w "Czasie apokalipsy", don Vita w "Ojcu chrzestnym" i Stanleya w "Tramwaju zwanym pożądanie". Czy tymi rolami nie udowodnił swojej wszechstronności?? A wracając do Stewarta to tak jak napisałem wcześniej może konkurować z każdym i to naprawdę wielka szkoda, że tylko raz dostał oscara. Statuetki należały mu się za role u Hitchcoka i za film "To wspaniałe życie". Ten ostatni był filmem który wpłynął na moje zainteresowanie Jamesem. Obowiązkowa pozycja dla każdego kinomaniaka. Sam obejrzałem ten film kilka razy i mógłbym go oglądać non stop:)

ct23

Z Marlonem Brando to juz naprawdę przegieliście.
Większość speców uważa go za najlepszego aktora w historii.
Jak dla mnie najlepszymi aktorami XX wieku byli
James Stewart ,Marlon Brando,Gregory Peck i Jack Nicholson.
Choć znakomitych było z 20 np:
(Paul Newman, Al Pacino,De Niro, D.Hoffman, L.Olivier,Bogart,Tracy)
Wśród kobiet najbardziej cenię Katharine Hepburn,
Bette davis, Ingrid Bergman.
Ale Elizabeth Taylor,Grace Kelly ,Vivien Leigh i
Meryl Streep też są wielkie.
Rezyserami najlepszymi byli chyba
Tarkovski, Bergman, Fellini, Kurosawa i Kubrick.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones