[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":854,"rate":6.503512880562061,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":82,"rate":6.719512195121951,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":2,"rate":7,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,5
854 oceny gry aktorskiej
Jerzy Gudejko

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 23 kwietnia 1958

miejsce urodzenia: Gdańsk, Polska

wzrost: 180 cm

żona Grażyna
W 1981 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie (Polska).
W 1989 roku, wraz z żoną Grażyną, założył agencję aktorską "Gudejko", której siedziba mieści się w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
  • mam sentyment do filmów wojennych, a właśnie Jerzy Gudejko zagrał w m.in. rewelacyjnej "Godzinie W" Janusza Morgensterna. Spodobała mnie się ocena jego roli: "Miał w oczach ten ogień, który cechował jego rówieśników, ten błysk inteligencji i entuzjazmu. Pozostali aktorzy również znakomicie wczuli się w ... więcej

  • dawno go nie widziałam,jedynie wczoraj w komisarzu alexie świetnie zagrał mimo że to była rola epizodyczna, mam nadzieję że jeszcze go na ekranie zobaczę bo to świetny niedoceniany aktor.

    • świetny aktor lecz niedoceniany szkoda że tak mało gra w filmach, bardzo go lubię za rolę w 13 posterunku i za rolę Mariusza w M jak miłość, w przepisie na życie też super grał i szkoda że już nie występuje w tym serialu.

      • Kiepski aktor , ogląda sie zadłużone młodszymi dziewczynami zupełnie jak Lapicki, Boże to juz dziad 55lat