Lynn Cohen I

Lynn Harriette Kay

7,3
1 429 ocen gry aktorskiej
Lynn Cohen I
Lynn Cohen, a właściwie Lynn Harriette Kay przyszła na świat 10 sierpnia 1933 roku w amerykańskim Kansas City. Uczęszczała na zajęcia aktorskie do Michael Howard Studios w Nowym Jorku. W 1957 roku wyszła za Gilberta L. Frazena, który zmarł w 1960. Cztery lata później poślubiła Ronalda T. Cohena, z którym ma jedno dziecko. 
 
Na ekranie zadebiutowała rolą trzecioplanową w produkcji "Bez śladu", a następnie wystąpiła gościnnie w serialu "Złote lata". Aktorka pracowała także w teatrze, na Broadwayu zadebiutowała w 1989 roku w sztuce "Orpheus Descending" Tennessee Williamsa, a w 1997 roku pojawiła się tam w "Iwanowie" Antoniego Czechowa.

Swój pierwszy poważny angaż w branży rozrywkowej otrzymała w 1997 roku, gdy zagrała w nominowanym do Złotego Globu filmie, "Tajemnica morderstwa na Manhattanie". W przeciągu kilku lat partnerowała takim sławom jak: Woody Allen, Robin Williams, Julianne Moore czy Stanley Tucci.

W 2000 roku dołączyła do obsady serialu "Seks w wielkim mieście". Wcieliła się w postać Magdy i pojawiała się gościnnie do 2004 roku. Aktorka ma na swoim koncie wiele występów, jednak największą sławę zyskała w 2013 roku, gdy zastąpiła Melissę Leo w ekranizacji popularnej książki, zatytułowanej "W pierścieniu ognia". Lynn w jednym z wywiadów powiedziała, że o Mags dowiedziała się przez przyjaciela, który namawiał ją, aby wzięła udział w castingu do tej roli. Aktorkę jednak przekonała jej wnuczka, która nakłoniła ją, by skontaktowała się ze swoim agentem. Wkrótce potem wystąpiła w filmie "The Cobbler", a następnie rozpoczęła pracę na planie produkcji "Omphalos".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 10 sierpnia 1933

miejsce urodzenia: Kansas City, Missouri, USA

dwukrotnie zamężna: 1. Gilbert Laman Frazen (27.01.1957 - 1960, rozwód), dziecko; 2. Ronald Theodore Cohen (od 3.06.1964)
Zmarła w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych