Famke Janssen 

Famke Beumer Janssen

7,4
19 209 ocen gry aktorskiej
Famke Janssen
Rozpoczynała karierę jako modelka w Nowym Jorku, do którego przeniosła się w 1984 roku. Praca ta wystarczała aby opłacać studia na Columbia University. Famke wybrała wydział literatury anglosaskiej. Po skończeniu studiów porzuciła zawód modelki i postanowiła sprawdzić się w aktorstwie.
Zadebiutowała w dramacie obyczajowym "Ojcowie i synowie", w którym partnerował jej Jeff Goldblum. Pojawiała się także w serialach: "Star Trek: Następne pokolenie" oraz "Melrose Place". Sukcesem okazała się rola rosyjskiej agentki Xeni Nagórnej, zabijającej swoje ofiary podczas aktu miłosnego. Zaczęła grać drugoplanowe role u znanych reżyserów m.in. Roberta Altmana ("Fałszywa ofiara") czy Woody'ego Allena ("Celebrity"). Zagrała również w kilku horrorach: "Bezlitosny 4", "Oni", "Śmiertelny rejs", czy nie wyświetlanym na ekranach polskich kin remake'u z 1958 roku "Dom na Przeklętym Wzgórzu"
Famke grywa zazwyczaj w filmach czysto komercyjnych, ponieważ, jak sama mówi, chce sobie wyrobić pozycje w Hollywood, żeby móc ziścić swoje marzenia. A pragnie dostawać role podobne do tych, które u Johna Cassavetesa grała Gena Rowlands.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 5 listopada 1964

miejsce urodzenia: Amstelveen, Holandia

wzrost: 182 cm

Saturn
Zdobyła Saturn, 2 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Tod Williams (1995 - 2000, rozwód)
Otrzymała propozycję zagrania głównej roli kobiecej T-X w filmie "Terminator 3: Bunt Maszyn", ale odrzuciła ją. Ostatecznie w filmie wystąpiła Kristanna Loken.
Miała zagrać Serleenę w filmie "Faceci w czerni II", ale musiała z niej zrezygnować z powodu śmierci członka rodziny. Ostatecznie rolę przejęła Lara Flynn Boyle.
Ma dwie siostry - starszą Antoinette Beumer i młodszą Marjolein Beumer.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones