Marta Żmuda Trzebiatowska 

Marta Anna Maria Żmuda Trzebiatowska

6,2
8 737 ocen gry aktorskiej
Marta Żmuda Trzebiatowska
Marta Anna Maria Trzebiatowska urodziła się 26 lipca 1984 w Człuchowie. W 2007 roku została Absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie, uzyskując dyplom, który otworzył jej drzwi do szerokiej kariery. Już od najmłodszych lat wykazywała zdolności aktorskie w konkursach recytatorskich, występach w domu przed lustrem i rodziną. Traktowała to jednak jako zabawę. Mimo to odważyła się pójść za głosem serca i zdała na studia aktorskie. Zadebiutowała w serialu telewizyjnym „Dom Niespokojnej Starości” (2005 r.). Później grała w kilku odcinkach znanych seriali. W „Na dobre i na złe” (2005 r.) wcieliła się w rolę Dzidki Fryckiewicz. W „Kryminalnych” (2005 r.) gościnnie zagrała Jagodę Dobroń. Również jako Jagoda mogliśmy zobaczyć ja w serialu „Magda M. (2005 r.)”. Szybko dostrzeżono jej talent. Dostała szansę w produkcji „Dwie strony medalu” (2007 r.) i zagrała gościnnie w „Fałszerzach”. Jednak sławę przyniósł Marcie serial „Twarzą w Twarz”, gdzie wcieliła się w rolę prostytutki Oli, przyjaciółki głównego bohatera (Paweł Małaszyński). Na dużym ekranie zadebiutowała w 2008 roku komedią romantyczną z Piotrem Adamczykiem pt. „Nie kłam, kochanie”. Zagrała piękną, miłą a zarazem prostą dziewczynę o imieniu Ania. Nie długo trzeba było czekać na kolejne wcielenie Marty. W serialu „Teraz albo nigdy” aktorka zagrała rolę swojej imienniczki - Marty Orkisz. Od 2007 roku Marta Żmuda-Trzebiatowska jest także prowadzącą program „Przymierzalnia” na kanale ZigZap. Obecnie zakończyły się zdjęcia do drugiej serii serialu „Teraz albo nigdy” i aktorka przygotowuje się do roli w filmie Krzysztofa Zanussiego „Serce na dłoni”.
Obecnie jest jedną z najlepiej zapowiadających się aktorek młodego pokolenia.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 26 lipca 1984

miejsce urodzenia: Człuchów, Polska

wzrost: 168 cm

mąż Kamil Kula (od 26.09.2015), syn Bruno (ur. 21.09.2017)
Wystąpiła w następujących teledyskach:
- 2008 r. - "Thing We've Got" - Afromental;
- 2010 r. - "Wierność jest nudna" - Natalia Kukulska;
- 2011 r. - "Wizja dźwięku" - Piotr Rogucki, "Gente que si" - Carlos Libedinsky, „Viva! Najpiękniejsi. I ty możesz sięgnąć gwiazd” - teledysk charytatywny mający na celu wspierać utalentowane dzieci z rodzinnych domów dziecka oraz domów zastępczych.
W 2007 roku ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (Polska).
Ma młodszego brata Mariusza.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Gra dramatycznie.

Ludzie! Ta cwaniara nie umie grać! NIE UMIE GRAĆ! I nieważne, że jest atrakcyjna i robi słodkie oczka, aktor ma grać, a nie się MIZDRZYĆ! Ona ma w repertuarze dwie - góra trzy miny i tyle. I pewnie myśli, że nikt tego nie zauważy, bo ona zatrzepie rzęsami. Nic z tego! Oceniam ją 1/10, bo 0/10 to już poziom gawiedzi z...

więcej

Miałam okazję oglądać Panią Martę nie tylko w filmach, ale także w teatrze i muszę niestety
stwierdzić, że jej gra jest strasznie drewniana. Myślałam, że tylko w filmach tak kiepsko wypada, ale
okazuje się, że w rolach teatralnych jest podobnie. Piękna kobieta, śliczny uśmiech ale gra aktorska
jak dla mnie...

Jaka ładna, taka drewniana.

jako kobieta Pani Marta podobała mi sie zawsze ale po obejrzeniu jej w ,,Wkreceni 2" po prostu sie zakochałem:-)