Film

Zła krew

Mauvais sang
1986
1 godz. 56 min.
7,0 1 589
ocen
7,0 10 1 1589
3 737
chce zobaczyć
6,5 8
ocen krytyków
Na stacji paryskiego metra gangster Jean wpada pod pociąg. Nie wiadomo, czy było to morderstwo, czy samobójstwo. Marc, jego wspólnik, który mieszka z piękną Anną, sądzi,... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Zła krew zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Na stacji paryskiego metra gangster Jean wpada pod pociąg. Nie wiadomo, czy było to morderstwo, czy samobójstwo. Marc, jego wspólnik, który mieszka z piękną Anną, sądzi, że został zamordowany na zlecenie "Amerykanki", szefowej konkurencyjnego gangu, która domaga się zwrotu wielkiego długu. Tymczasem Alex, syn Jeana, rozstał się właśnie zeNa stacji paryskiego metra gangster Jean wpada pod pociąg. Nie wiadomo, czy było to morderstwo, czy samobójstwo. Marc, jego wspólnik, który mieszka z piękną Anną, sądzi, że został zamordowany na zlecenie "Amerykanki", szefowej konkurencyjnego gangu, która domaga się zwrotu wielkiego długu. Tymczasem Alex, syn Jeana, rozstał się właśnie ze swoją dziewczyną Lise i zamierza rozpocząć nowe życie. Gdy Marc i jego kolega Hans kontaktują się z nim i domagają, aby dokonał włamania, które przyniosłoby im wielkie zyski, chłopak odmawia. Szykuje się do opuszczenia Paryża, zobowiązując jednocześnie swego przyjaciela Thomasa do zaopiekowania się porzuconą Lise. Na ulicy Alex niespodziewanie dostrzega Annę i zafascynowany nią porzuca zamiar wyjazdu. Zgadza się wykraść z laboratorium fiolkę z wirusem, który może być stosowany jako szczepionka przeciwko nowej śmiertelnej chorobie STBO. Dotyka ona tych wszystkich, którzy uprawiają miłość pozbawioną uczucia.

studio
Centre National de la Cinématographie (CNC) (udział) / FR3 Films Production / Georges Reinhart Productions (współudział) / Więcej...
tytuł oryg.
Mauvais sang
inne tytuły
Bad Blood Miedzynarodowe
The Night Is Young Wielka Brytania
Więcej...
Leos Carax poprosił Juliette Binoche, aby przygotowując się do roli Anny chodziła na lekcje tańca i śpiewu, a także by schudła pięć kilogramów.
W ciągu trzech lat przygotowań do filmu, do roli Hansa byli brani pod uwagę tacy aktorzy, jak: Orson Welles, Sterling Hayden, Serge Gainsbourg, Alain Cuny, Richard Widmark, Glenn Ford i Marlon Brando.
Zdjęcia do filmu nakręcono w Paryżu oraz Le Blanc (Francja).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych