Kate Mara I

Kate Rooney Mara

7,0
14 261 ocen gry aktorskiej
Kate Mara I
Kate Mara urodziła się 27 lutego 1983 roku w Bedford (Nowy Jork, USA). Aktorstwem zainteresowała się w wieku 9 lat w szkole muzycznej. Występowała w wielu przedstawieniach teatralnych oraz chodziła do szkół teatralno-młodzieżowych. Profesjonalną karierę zaczęła w wieku czternastu lat po zatrudnieniu pierwszego agenta. Wystąpiła wtedy w serialu "Prawo i porządek: sekcja specjalna" i filmie "Zagubione serca".

Mara ukończyła Fox Lane High School i grała gościnnie w serialach telewizyjnych, takich jak "Wszystko w rodzinie", "Nie ma sprawy", "Everwood", "Bez skazy" czy "Jack & Bobby". Pojawiła się także w kilku filmach, pokazywanych na Sundance Film Festival ("Debiutant" obok Sigourney Weaver i Johna Rittera). Na deskach teatru zadebiutowała w 2003 roku na Williamstown Theatre Festival w sztuce "Landscape of the Body" obok Lili Taylor. W 2005 otrzymała rolę w oscarowym obrazie "Tajemnica Brokeback Mountain". 

W kolejnych latach wystąpiła w "Zoom: Akademii superbohaterów", sensacyjnym "Strzelcu" czy "127 godzinach" Danny'ego Boyle'a. W 2011 roku Kate trafiła do obsady pierwszego sezonu serialu "American Horror Story". Później zagrała w "House of Cards" (nominacja do Emmy), wysokobudżetowym "Marsjaninie", thrillerze "Morgan" oraz "Fantastycznej Czwórce" (nominacja do Złotej Maliny). Ostatnio aktorka skupiła się na rolach w produkcjach telewizyjnych. Znalazła się w obsadzie "Pose" i "Nauczycielki".

Siostrą Kate jest aktorka Rooney Mara. W 2017 roku wyszła za mąż za Jamie'ego Bella, z którym ma córkę. 
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 27 lutego 1983

miejsce urodzenia: Bedford, Nowy Jork, USA

wzrost: 157 cm

mąż Jamie Bell (od 15.07.2017), córka (ur. 2019)
Ukończyła szkołę średnią rok wcześniej. Została przyjęta do prestiżowej Tisch School of the Arts na New York University, ale zwlekała przez 3 lata, aby móc grać i śpiewać.
Jest wokalistką zespołu "Trace", z którym nagrała album.
Ma młodszą siostrę Rooney oraz dwóch braci: starszego Dana i młodszego Conora.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych