Patrick Kilpatrick 

Robert Donald Kilpatrick Jr.

6,5
886 ocen gry aktorskiej
Patrick Kilpatrick
Patrick Kilpatrick jest aktorem specjalizującym się w odgrywaniu czarnych charakterów. Aktorstwa uczył się na Uniwersytecie w Nowym Yorku. Ukończył również Uniwersytet w Richmond, w stanie Virginia, gdzie studiował angielski i historię. Przez jakiś czas zarabiał na życie jako dziennikarz. Próbował również swoich sił jako artysta w offowych produkcjach na Broadwayu. Na dużym ekranie zadebiutował w 1984 roku, pojawiając się w czarnej komedii "Toksyczny mściciel". Dzięki swojej posturze i charakterystycznemu szerokiemu uśmiechowi coraz częściej był obsadzany w rolach przestępców bądź najemników. W 1990 toku pojawił się w filmie "Wykonać wyrok" gdzie jako Christian The Sandman Naylor musiał stawić czoła postaci odgrywanej przez gwiazdora kina sensacyjnego Jeana-Claude'a Van Damme'a. W 1995 roku zagrał u boku Stevena Seagala w "Liberatorze 2". W 1996 roku wystąpił w filmie "Ostatni sprawiedliwy” gdzie w głównej roli pojawił się Bruce Willis. W 2002 roku dołączył do obsady kasowego hitu Stevena Spielberga "Raport mniejszości". 
Patrick Kilpatrick równie chętnie pojawiał się również na małym ekranie, co zaowocowało epizodami w tak znanych serialach jak "Z Archiwum X", "24 godziny", "Zabójcze Umysły", "CSI: Kryminalne zagadki Miami" czy "Ostry dyżur". 
Aktor próbuje swoich sił jako reżyser - w 2012 roku rozpoczął pracę nad swoim pierwszym filmem autorskim zatytułowanym "Active Shooter". Poza działalnością zawodową Kilpatrick angażuje się w działalność wielu organizacji kombatanckich.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 20 sierpnia 1949

miejsce urodzenia: Orange, Wirginia, USA

wzrost: 188 cm

trzykrotnie żonaty: 1. Marylyn Martin (1973 - 1974, rozwód); 2. Pnina Anza (1978 - 1979, rozwód); 3. Kerrie Linham-Smith (1986 - 2003, rozwód), 2 synów: Benjamin Alexander i Samuel Wylie
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych