Rafał Cieszyński 

6,4
3 206 ocen gry aktorskiej
Rafał Cieszyński
Na dużym ekranie wystąpił w niedużej roli jako Subagazi, głównodowodzący wojsk tureckich Chana w największej i najkosztowniejszej realizacji filmowej w całej historii polskiej kinematografii, trzygodzinnej epickiej opowieści osnutej na pierwszej części "Trylogii" Henryka Sienkiewicza pt. "OGNIEM I MIECZEM" (1999) w reżyserii Jerzego Hoffmana.

Urodzony 10 czerwca 1976 roku w Rypinie, Swoją pierwszą przygodę z telewizją rozpoczął w roku 1994 udziałem w programie 'Młodzieżowe Studio Poetyckie', gdzie wystąpił w roli prowadzącego. W kolejnych latach moderował takie programy jak: 'Magazyn Młodzieżowy Raj', Tylko muzyka', 'Wykręć numer', 'Dzień dobry na dzień dobry'. Pierwszym kontaktem z produkcją filmową był serialu TVP 1 ''KLAN'', gdzie odegrał rolę Marcina, kolegi Agnieszki, działacza ruchu ekologicznego.

W roku 1998 rozpoczął studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na wydziale aktorskim. Studia ukończył w 2002 roku. Aktorstwa uczył się również w słynnym Lee Strasberg Acting Studio.

Zdobył sympatię wśród dzieci i młodzieży grając główną rolę Rafała Zdrojewskiego 'Widelca', który podejmuje niefrasobliwą decyzję zdobycia w nielegalny sposób tematów maturalnych w filmie Waldemara Szarka "TO MY" (2000).

W siedemdziesiątym czwartym odcinku pt. "KULTURYSTA NA SKRÓTY" (2001) serialu TVP 2 "NA DOBRE I NA ZŁE" pojawił się w szpitalu w Leśnej Górze jako muskularny i wysportowany Kostek Mikuła, by zamontować atlas do ćwiczeń dla pacjentów. Niespodziewanie okazuje się, że chłopak sam wymaga natychmiastowej hospitalizacji. Lekarze podejrzewają u niego zakrzepicę żył. Kostek kategorycznie odmawia pozostania w szpitalu.

Zagrał pana młodego w filmie Sławomira Kryńskiego "LISTY MIŁOSNE" (2001). Wystąpił w serialach; "SAMO ŻYCIE" (2002), "FALA ZBRODNI" (2003) jako 'Sindbad', "KASIA I TOMEK" (2003), "NA WSPÓLNEJ" (2003) i "ŚWIAT WEDŁUG KIEPSKICH" (2004) w roli diabła.

W 2004 roku wraz z dziennikarką Aleksandrą Fajęcką podjął się prowadzenia programu muzycznego z elementami show i karaoke "Muzyczna Winda", który został emitowany na antenie POLSATU w każdy piątek.

Wśród jego umiejętności wymienić można: taniec nowoczesny, taniec klasyczny, jazda na nartach, jazda konna, pływanie, prawo jazdy, tenis, wspinaczka skałkowa/climbing, boks, akrobatyka, kulturystyka (instruktor). Zna język angielski, esperanto, rosyjski, niemiecki i włoski.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 10 czerwca 1976

miejsce urodzenia: Rypin, Polska

wzrost: 187 cm

żona Alżbeta Lenska (od 2007), 2 dzieci: córka Zofia (ur. 2011) i syn Antoni (ur. 2013)
Ukończył Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA) oraz w 2002 r. Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi (Polska).
Zagrał w teledysku do piosenki "Cicho ciepło" Natalii Kukulskiej.
Wystąpił w następujących reklamach:
- 2008 r. - stroje kąpielowe firmy Self Company Group;
- 2013 r. - kampania ekologiczna "Tylko jeden gatunek może uratować wszystkie" prowadzonej przez fundację WWF Polska;
- 2016 r. - kampania promocyjna Platformy nc+ z okazji 21. urodzin stacji Canal+ (wraz z Krzysztofem Stelmaszykiem).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Mlody chlopak ale wybitny

  użytkownik usunięty

  W zasadzie juz nie taki mlody ale za bardzo sie niezmienil, pamietam go z serialu Pierwsza Milosc, tez tak jak tutaj byl doskonalym wsparciem drugoplanowym. Lubie go ogladac bo jest naturalny w tym co robi, czasami smieszy, czasami zwroci powazna uwage ale zawsze jakies emocje poruszy :)

 • Grał przyjaciela Pawła, miał być jednym z głównych bohaterów jak Artur chyba, ale nie wiadomo
  dlaczego zrezygnował z tej roli.
  Tak czy owak 8/10

 • Pamiętam go jeszcze z teatru wrocławskiego z "Przygód Tomka Sawyera". Byłam wtedy dzieciakiem, pełno hałasu, a on z partnerem w przedstawieniu pełna profeska, to nic, że widzami tylko dzieci. Dawali czadu. Co za energia!!!!! Niesamowity!!!

  5
  • Dziwne że nie ma brania u różnej maści reżyserów bo sprawdził by się na pewno zarówno jako amant jak i czarny charakter.Choćby u Vegi.Pewnie reżyserzy boją o swoje żony i nie mam tu na myśli Hoffmana,Kutza czy ich rówieśników tylko tych młodszych.

   2
   • moim zdaniem jego życiowa rola to w "ogniem i mieczem",nadaje się do takich ról

    2