Ryszard Riedel

Ryszard Henryk Riedel

10
1 ocena materiałów archiwalnych
powrót do forum osoby Ryszard Riedel

Oto moja krótka lista najlepszych Polskich wokalistów:

1. Ryszard Riedel
2. Czesław Niemen
3. Marek Grechuta
4. Grzegorz Ciechowski
5. Andrzej Zaucha

mat_queen

Po pierwsze. Nie ma i nie było lepszego od Cześka, po drugie każdy wie, że Ciechowski był kiepściutkim wokalistą, choć tworzył genialną muzykę.

RustyRyan

Też się wahałem kogo umieścić na 1 miejscu, ale Rysiek ma właśnie to ciut więcej. Poza tym w 1 z wywiadów Czesław Niemen sam przyznał, że Riedel był lepszy niż on.

P.S. Zresztą nie spierajmy się kto był najlepszy, to rzecz gustu. Przyznasz chyba, że cała 5-ka powyższych artystów była wybitna.

mat_queen

Moim zdaniem Niemen to Top 10 wokalistów w historii muzyki popularnej. Rysiek duużo niżej. Szczerze dużo bardziej lubię muzykę Dżemu od Cześka, ale w mojej opinii Riedel < Niemen, co do tej piątki to pod względem artyzmu są wprost fenomenalni.

RustyRyan

To chyba jego opinia wiec co się tak pocisz moim zdaniem Czesław Niemen był lepszym wokalistą niż Riedel ale to tylko i wyłącznie rzecz gustu:)
ale to że mat Quen umieścił tych dwóch wokalistów na podium świadczy o jego dobrym guście muzycznym (moim zdaniem)

SponsorSQZ

Nie świadczy, bo tyle, ile Rysiek wydawał fałszywych dźwięków to woła o pomstę do nieba.

RustyRyan

Bob marley, Jim Morrison czy janis joplin również a i tak byli genialni

SponsorSQZ

No w niektórych piosenkach jeszcze Cobein z Nirvany

SponsorSQZ

Mick Jagger:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones