Saoirse Ronan

Saoirse Una Ronan

8,2
35 003 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Saoirse Ronan

Ostatnio ogladalam film niepokonani i musze przyznać ze jak zobaczyłam ze jest w obsadzie to sie strasznie ucieszylam ona jest genialna aktorką !!!! a kilka filmów z nia juz ogladłam!

kariniasta2

to irlandzkie imie, chodź mieszkam w irlandii od kilku lat, to bardzo rzadko napotykam osobe z imieniem Saoirse (czyt. Sirsza)

Ronnie8

Ale znawca. Sorszja.

Mowiacy_do_reki

dziwne, bo w mojej szkole, na ulicy i w filmach mówią "Sirsza"

Ronnie8

No, dziwna szkoła, ulica i flmy.
Tak trudno przejrzeć forum? Przecież nie ma dużo tematów, a ten był już kiedyś wałkowany.
http://www.filmweb.pl/person/Saoirse+Ronan-381818/discussion/Imię-1582543
http://www.youtube.com/watch?v=vC8dDb6fkD0
Można się kłócić, ale ewidentnie jest to Sorszja lub Serszja.

Mowiacy_do_reki

mowiacy_do_reki ma rację . czyta się sorszja z lekkim tak zwanym niemym ,,a" przed o . mam koleżankę o tym imieniu ( tyle że w usa) i nikt jej nie mówił sirszja zresztą jak w ogóle zgubić 2 litery z imienia -_- . może źle usłyszałaś albo nie wiem ...

Mowiacy_do_reki

Mowiacy_do_reki ma rację, sama aktorka wypowiadała się na temat swojego imienia w jakimś talk show, i mówiła ze prawidłowo mówi się Sorszja

Mowiacy_do_reki

Coż, w Irlandii jest tak, że co wioska to inny akcent i wymowa. Inaczej wymówią to imię w Galway, inaczej w Cork i jeszcze inaczej w Donegal. Wcale bym się nie zdziwił gdyby ktoś wymawiał to jako "sirsza". Zresztą sam wyszukałem coś takiego: http://www.youtube.com/watch?v=bBmdJ1SeN3w

EvilMonkey

Imię Jorge może być wymawiane różnie: Horhe w Hiszpanii, a Żorże w Portugalii. Jeśli ktoś jest Hiszpanem, to jest Jorge. Liczy się ta wymowa, która jest zdefiniowana przez samą osobą, na co masz dowód w wywiadzie, gdzie Saoirse sama mówi, co i jak. Ty również może na nią mówić Saoirs i powiedzieć, że taka jest wymowa w Polsce.
Jak ktoś jest Kowalski mówi, że jest Kołolski, to jest Kołolski.
A ja znalazłem coś takiego: http://www.youtube.com/watch?v=fVZ_i5eubNY&NR=1&feature=endscreen

Mowiacy_do_reki

Nie chodzi mi o wymowę tego samego imienia w różnych krajach tylko o zwrócenie uwagi na fakt, że Irlandia jest wyspą o bogatej różnorodności dialektów czy akcentów w obrębie jednego języka (czy dwóch z uwzględnieniem irlandzkiego). Ta różnorodność powoduje, że to samo imię będzie inaczej wymawiane przez rodowitych Irlandczyków na północy Irlandii, a inaczej na wschodzie, zachodzie czy północy.

EvilMonkey

Ale ja nie tylko do tego się odnosiłem. Przykład dwóch krajów był odniesiem do różnorodności Irlandii.

Mowiacy_do_reki

No właśnie. Więc jak stwierdzić, która forma jest poprawna skoro oni sami tego nie wiedzą ;)))

EvilMonkey

Czytaj dalej posty w sposób, który ci pasuje, ale chyba niewiele ci to da.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Mowiacy_do_reki

Wybacz, ale to nie ja wyzywam innych od idiotów. Od początku traktujesz wszytkich protekcjonalnie stawiając siebie za ostoję mądrości. Na tym zakończę naszą dyskusje ponieważ już dawno zboczyła z tematu, a po drugie rozmowa z Tobą nie sprawia mi żadnej przyjemności. Szkoda, bo lubię dyskutować z ludźmi, ale takimi, którzy dzielą się swoim punktem widzenia, a nie traktują cię z góry jak istotę niższą. Żegnam i kończę tę wymianę uprzejmości.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Mowiacy_do_reki

Odnośnie braków argumentów z mojej strony, forsowania tezy (?),uznawaniu danej wymowy za właściwą i intencji rodziców - radzę Tobie jeszcze raz oglądnąć filmik, do którego link Ty sam podałeś (http://www.youtube.com/watch?v=vC8dDb6fkD0), gdzie Saoirse pytana o wymowę imienia odpowiada ""Sir-sha", like "inertia"". W tym artykule masz potwierdzenie tego co można usłyszeć na filmiku: http://www.metrowestdailynews.com/entertainment/x1700905031/Saoirse-Ronan-gets-p hysical-as-action-heroine-Hanna.
Czyli wynika z tego, że wymowa prawidłowa imienia jest "Searsha", choć ona sama woli "Sersha". Bardziej mi to wygląda na spolszczone "Sirszja" niż "Sorszja". A Ty co o tym sądzisz?
P.S. I przestań się tak unosić, bo zawału dostaniesz. Traktujesz tę całą sprawę zbyt osobiście.

EvilMonkey

A jak mam traktować taką sprawę? Znowu próbujesz robić coś w stylu, jak wmawianie człowiekowi, że jest mrówką. Osobiście mnie zaatakowałeś, więc tak to traktuję.
I znowu kolejny raz przy zerowej racji ze swojej racji, próbujesz forsować swoje zdanie. Tak, oglądam jeszcze raz ten filmik, niestety bo ty się tego domagasz i zdania swego nie zmieniam. Sorszja lub Serszja. Tak pisałem na początku. Na pewno nie mówi. Sirsza. Człowieku, przyznaj się w końcu, że się pomyliłeś i przestań się ośmieszać.
Sytuacja wygląda tak. Wmawiasz mi unoszenie się, ok, jest tak, tylko że ja mam powody. Sytuacja jest prosta. Jestem człowiekiem, mam ludzkie reakcje. Spotykam kogoś denerwującego, to się denerwuję. Ludzkie. Jesteś denerwujący z tym swoim zakłamaniem, ściemnianiem, cwaniactwem. Wmawiam ci debilne sarkazmy pod moim adresem i ściemnianie, a nawet zakłamanie, fakt, nie miałeś powodu się tak zachować. Zawsze śmieszą mnie ludzie, którzy prowokują, a potem wmawiają innym, że się denerwują. To jest poprostu żałosne. Gadasz do mnie o jakiejś ostoi mądrości, bo co? Bo nic.
Teraz już, po moim poście, gdzie wszystko wytłumaczyłem ci jak małemu dziecku, widocznie tak teraz będę musiał robić, zmieniłeś swój ton. To tobie się należy pouczenie, bo jak sam wykazałem, to ty zacząłeś prowokować, czemu nie zaprzeczyłeś, a jedynie znowu przeszedłeś do kontraataku, mówiąc, że to ja mam się uspokoić.
To co robisz dalej, jeszcze bardziej sprawia, że się śmieję głośniej.
W filmiku, którym Ronan wyraźnie mówi Sorszja lub Serjsza, starasz się wmówić, że mówi Sirsza, a potem podajesz stronę gdzie wymowa jest Sorszja, że niby ty to odrkyłeś i dowiodłeś. Żałosne. Jak ja mam się uspokoić, jak ty jedynie ściemniasz i kłamiesz. Co sądzę? Sądzę, że jest mały i słaby, i mam cię kompetnie dość. Już wyżej kilku użytkowników przyznało mi rację co do wymowy i nikt tego nie zaprzeczył. Wiesz dlaczego? Bo to nie była ostoja mądrości, jak debilnie stwierdziłeś, a poprostu fakty. Po czym po długim czasie ty się zjawiłeś i poczułeś potrzebę negowania czyichś słów.
Poza tym zarzekałeś się, że nie odpiszesz i co?

Mowiacy_do_reki

Jeżeli "I" w słowie "inertia" brzmi dla Ciebie jak "O" to nie mam więcej pytań. Przecież ona sama podaje przykład "inertia". Umknęło to Twojej uwadze czy celowo pomijasz ten fakt? Twierdzisz, że Ciebie zaatakowałem? Może pierwszy nazwałem Cię idiotą? Mógłbym podjąć tę dyskusję w tonie jaki sam proponujesz, ale z natury jestem spokojnym człowiekiem i nie uważam za słuszne wyzywać od idiotów ludzi, których nawet nie znam.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
EvilMonkey

Skoro wg ciebie całe słowo inertia jest zawarte w imieniu Saoirse, to gdzie jest ta eNka.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Mowiacy_do_reki

Pisałem między innymi, że ja podałem tobie kupę kontrargumentów przeciw forsowanej przez ciebie formie "Szorszja". Podałem kilka przykładów jak różnie wymawiane (poprawnie) jest to imię, ale żaden z nich nie brzmi jak "Szorszja". Ty nie podałeś ani jednego niepodważalnego argumentu na obronę. Ani jednego. Nawet w filmiku, do którego link podałeś nie wymawiają tego imienia w ten sposób. Zapytałem znajomego Irlandczyka w pracy jak on to wymawia. Odpowiedział "Szirszja" (mniej więcej, w polskim zapisie) i stwierdził, że nigdy w życiu nie słyszał o formie "Szorszja". Na dodatek na stronie Standing Stones podają, że "ao" w języku irlandzkim jest długim dyftongiem i czyta się jak "ee" w angielskim słowie "tree", co daje nam polski dźwięk długie "i". Czekam na jakiś sensownie udokumentowany dowód z twojej strony na potwierdzenie formy "Szorszja" i obalenie "Szirszja". Odnieś się do tego merytorycznie bez rzucania błotem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Mowiacy_do_reki

Bla. bla, bla, bla. Dalej nie podałeś dowodu na "Szorszję". Jesli przeoczyłem zrób mi tę uprzejmośc i umieść link jeszcze raz. Chodzi mi o link do czegoś konkretnego, albo chociaż cytat kogoś, kto zna sie na rzeczy. I skończ już te wycieczki osobiste, czekam na dowody. Czekam. P.S. W którym miejscu przyznałem ci rację? W tm tekście o tym, że się myliłem? Znasz określenie "sarkazm"?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Mowiacy_do_reki

Eeee, podawałeś jakieś dowody poza tym filmikiem? Przypomnij mi je proszę, jeśli nie sprawi ci to trudności. Tak żeby było wszystko jasne. Wszystkie rzeczy w jednym miejscu i nikt nie będzie musiał niczego szukać po całym temacie. Ułatwi to nam wszystkim sprawę, także tym, którzy w przyszłości wejdą na ten temat by dowiedzieć się jak prawidłowo wymawiać to imię. No dawaj te wszystkie dowody.

EvilMonkey

"No dawaj te wszystkie dowody." Hm? Nie jest z tobą dobrze. Dziś podałem jeden i wystarczy. Ten, dowód, może sam go wyszukasz, niszczy twoje wszystkie denne dowody. Pa.

Mowiacy_do_reki

Ten filmik? Przecież ona nie mówi "Szorszja". Nigdy w życiu.

EvilMonkey

Sorszja, znaczy się. Mój błąd :P Nie zmienia to faktu, że tak tego nie wymawia.

EvilMonkey

Dobra, dobra, tak samo jak z tym filmikiem, gdzie podałeś wymowę Agnieszka Grochowska. Rozbawiłeś mnie tym. Dalej sobie możesz sobie twierdzić, że skoro w Anglii imię Michael wymawia się Majkel, to w takim razie Majkel Ballack.
http://www.youtube.com/watch?v=fVZ_i5eubNY

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Mowiacy_do_reki

Jezu, odkopujesz wątek ze stycznia? Baw się dobrze. Solo. Pozdrawiam.

EvilMonkey

Tak, jak ty kiedyś. Poza tym ostatnio sobie znowu nagrabiłeś. Jesteś żałosny. Twoje teksty - solo, baw się dobrze - pokazują twój poziom. Poza tym dopiero teraz zauważyłem, jak poblokowałeś posty. Śmiech na sali.

Mowiacy_do_reki

Co poblokowałem? Że niby ja? Od wczoraj na FW jesteś? Może poczytaj najpierw regulamin zanim zaczniesz używać forum? Dobra? Miłego czytania.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
EvilMonkey

Haha i nie miałem racji? Dobre sobie.

Mowiacy_do_reki

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zaburzenia_urojeniowe
:P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones