Tim Matheson I

Timothy Lewis Matthieson

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":1721,"rate":6.771063335270192,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":2,"name":"director","above5p":false,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":105,"rate":7.885714285714286,"desc":"ocen","profession":"pracy reżysera"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":50,"rate":7.34,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":19,"rate":7.368421052631579,"desc":"ocen","profession":"pracy producenta"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":15,"rate":7.6,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":8,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}}]
6,8
1 721 ocen gry aktorskiej
Tim Matheson I
Tim Matheson ma na swoim koncie doborowe role kinowe jak i telewizyjne, oraz doświadczenie producenta i reżysera.
Matheson był początkującym aktorem, kiedy już przy okazji swojej pierwszej poważnej roli w serialu Window on Main Street zdobył uznanie krytyków. To umożliwiło udział w The Twilight Zone, Leave It To Beaver, My Three Sons. Ostatnimi produkcjami telewizyjnymi, w jakich zagrał były Rescuers: Stories of Courage - Two Families z Daryl Hannah (dla Showtime), oraz Forever Love z Rebą McEntire w stacji CBS.
Na dużym ekranie Matheson debiutował u boku Debbie Reynolds i Dicka Van Dyke'a w Divorce American Style. W drugim filmie także pojawił się w doborowej obsadzie, razem z Lucille Ball i Henrym Fondą w Mine & Ours. Komiczna postać Ottera w filmie Johna Landisa Menażeria potwierdziła wielki talent komediowy. Matheson wystąpił później w 1941 Stevena Spielbera, A Little Sex, One For the Money, Fletch, Drop Dead Fred, A Very Brady Bunch Sequel, Black Sheep, Cała ona.
Jako producent znany jest przede wszystkim z filmu Ślepa furia z Rutgerem Hauerem, oraz z serialu telewizyjnego stacji ABC Just in Time, w którym zagrał też główną rolę.
Debiutem reżyserskim Mathesona był jeden z odcinków serialu medycznego St.Elsewhere. Doświadczenie pomogło w realizacji kolejnego filmu Breach of Contract. Wyreżyserował także Buried Alive 2, wcześniej występując w Buried Alive. Ostatnim filmem Mathesona był reżyserowany dla Showtime, The Agency z Tomem Berengerem i Ronem Silverem.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 31 grudnia 1947

miejsce urodzenia: Glendale, Kalifornia, USA

wzrost: 188 cm

dwukrotnie żonaty: 1. Jennifer Leak (28.09.1968 - 1971, rozwód); 2. Megan Murphy Matheson (29.06.1985 - 2012, rozwód), 3 dzieci: 2 córki: Molly (ur. 1986) i Emma (ur. 1988) oraz syn Cooper (ur. 1994)
Był brany pod uwagę do roli Indiany Jonesa w filmie "Poszukiwacze zaginionej arki", ale ostatecznie w postać wcielił się Harrison Ford.
W 1998 roku wystąpił w teledysku Reby McEntire do piosenki "Forever Love".
Był brany pod uwagę do roli Rogera Callawaya w filmie "Czy to ty, czy to ja", lecz angaż otrzymał Steve Guttenberg.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych