Tim Matheson I

Timothy Lewis Matthieson

6,8
1 954 oceny gry aktorskiej
Tim Matheson I
Tim Matheson ma na swoim koncie doborowe role kinowe jak i telewizyjne, oraz doświadczenie producenta i reżysera.
Matheson był początkującym aktorem, kiedy już przy okazji swojej pierwszej poważnej roli w serialu Window on Main Street zdobył uznanie krytyków. To umożliwiło udział w The Twilight Zone, Leave It To Beaver, My Three Sons. Ostatnimi produkcjami telewizyjnymi, w jakich zagrał były Rescuers: Stories of Courage - Two Families z Daryl Hannah (dla Showtime), oraz Forever Love z Rebą McEntire w stacji CBS.
Na dużym ekranie Matheson debiutował u boku Debbie Reynolds i Dicka Van Dyke'a w Divorce American Style. W drugim filmie także pojawił się w doborowej obsadzie, razem z Lucille Ball i Henrym Fondą w Mine & Ours. Komiczna postać Ottera w filmie Johna Landisa Menażeria potwierdziła wielki talent komediowy. Matheson wystąpił później w 1941 Stevena Spielbera, A Little Sex, One For the Money, Fletch, Drop Dead Fred, A Very Brady Bunch Sequel, Black Sheep, Cała ona.
Jako producent znany jest przede wszystkim z filmu Ślepa furia z Rutgerem Hauerem, oraz z serialu telewizyjnego stacji ABC Just in Time, w którym zagrał też główną rolę.
Debiutem reżyserskim Mathesona był jeden z odcinków serialu medycznego St.Elsewhere. Doświadczenie pomogło w realizacji kolejnego filmu Breach of Contract. Wyreżyserował także Buried Alive 2, wcześniej występując w Buried Alive. Ostatnim filmem Mathesona był reżyserowany dla Showtime, The Agency z Tomem Berengerem i Ronem Silverem.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 31 grudnia 1947

miejsce urodzenia: Glendale, Kalifornia, USA

wzrost: 188 cm

dwukrotnie żonaty: 1. Jennifer Leak (28.09.1968 - 1971, rozwód); 2. Megan Murphy Matheson (29.06.1985 - 2012, rozwód), 3 dzieci: 2 córki: Molly (ur. 1986) i Emma (ur. 1988) oraz syn Cooper (ur. 1994)
Był brany pod uwagę do roli Indiany Jonesa w filmie "Poszukiwacze zaginionej arki", ale ostatecznie w postać wcielił się Harrison Ford.
W 1998 roku wystąpił w teledysku Reby McEntire do piosenki "Forever Love".
Był brany pod uwagę do roli Rogera Callawaya w filmie "Czy to ty, czy to ja", lecz angaż otrzymał Steve Guttenberg.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych