Woody Allen

Allan Stewart Konigsberg

7,3
11 677 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Woody Allen

Jakie polecacie na początek filmy Woodego Allena? Nie przepadam za komediami romantycznymi,
ale chciałbym coś, co każdy miłośnik filmów powinien zobaczyć?

szmyrgiel

Klasyka to przede wszystkim Annie Hall i Manhattan. Allen lubi kręcić pastisze np. Felliniego (Wspomnienia gwiezdnego pyłu), Almodovara (Vicky Cristina Barcelona), Bergmana(Wnętrza). Jeśli lubisz humor w stylu Monty Pythona to polecam Śpiocha, Bananowego Czubka, Miłość i śmierć i Bierz forsę i w nogi. Jeśli wolisz dramaty to Wrzesień, Wnętrza, Tajemnica morderstwa na Manhattanie. Może coś ci przypadnie do gustu :)

Fragaria

Muszę przyznać: pytałem się wielu ludzi, ale żadna odpowiedź mnie nie przekonała tak bardzo jak Twoja ;). Zabiorę się na pewno za komedia w "stylu Monty Pythona" :D

użytkownik usunięty
szmyrgiel

W przypadku Allena chronologicznie.

szmyrgiel

Kiedy zabrałam się za oglądanie filmów Allena to zaczęłam od 'Vicky Cristina Barcelona' i był to zły wybór, jakoś tak nie oczarował mnie ten film. Dopiero kiedy miałam możliwość zobaczyć 'Manhattan' zauważyłam magię kina Allena, więc myślę, że najlepiej zacząć od tych starszych
:)

szmyrgiel

ja bym zaczela od "Manhattan" z starszych, a z nowszych "Wszystko gra"

szmyrgiel

Zdecydowanie dwa najlepsze to "Bierz forsę i w nogi" oraz "Miłość i śmierć".

Kung_Fu_Master

Jak oceniasz zdecydowanie, gdy bardzo wyraźnie widać, że zdania są podzielone? Wiesz, co znaczy "zdecydowanie"?

hyrkan

"Zdecydowanie" oceniam bardzo wysoko z uwagi, iż nie wypowiadam się w imieniu ogółu, tylko swoim.

Kung_Fu_Master

To będzie takie pytanie z języka polskiego, które pośrednio ocenia stopień niepełnosprawności intelektualnej odpowiadającego.

a) Moim zdaniem najlepsze są filmy...
b) Najbardziej lubię...
c) Zdecydowanie najlepsze są filmy...

Które ze zdań mówi o osobistych preferencjach mówiącego? Wszystkie? Tylko ostatnie? Kto Ci buty sznuruje?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones