Recenzja wyd. DVD filmu

Zabawy z bronią (2002)
Michael Moore
Dick Clark
Charlton Heston

Kraj, który oszalał

"Zabawy z bronią", nagrodzony Oscarem dokument Michaela Moore'a to z całą pewnością jeden z najciekawszych i najbardziej kontrowersyjnych filmów 2002. Poświęcony fascynacji Amerykanów bronią ...
"Zabawy z bronią", nagrodzony Oscarem dokument Michaela Moore'a to z całą pewnością jeden z najciekawszych i najbardziej kontrowersyjnych filmów 2002. Poświęcony fascynacji Amerykanów bronią palną obraz podzielił widzów i na całym świecie wywołał ożywioną dyskusję.

Teraz "Zabawy z bronią" ukazują się na DVD i z przykrością muszę przyznać, że nie doczekały się wydania na jakie zasługują.
Na płycie oprócz filmu, o którym więcej możecie przeczytać w powyższej recenzji, znalazły się jedynie zwiastun obrazu oraz "Wywiad z Michaelem Moorem", który w rzeczywistości jest zapisem konferencji prasowej z reżyserem (niestety, nie znajdziemy nigdzie informacji, gdzie owe spotkanie się odbyło, z wypowiedzi Moore'a możemy się domyślić jedynie, że miało ono miejsce w Wielkiej Brytanii).
Na szczęście ów "wywiad" jest na tyle ciekawy, że mimo długiego czasu trwania (ponad 35 minut) ogląda się go z dużą uwagą. Michael Moore, który w USA słynie z ostrych i kontrowersyjnych poglądów opowiada o pracy nad filmem, sytuacji politycznej i roli satyry we współczesnym świecie (ciekawa propozycja rozwiązania konfliktu pomiędzy katolikami i protestantami w Irlandii).

"Zabawy z bronią" z całą pewnością zasługują na uwagę. Jeśli jakimś cudem nie widzieliście tego filmu w kinie, biegnijcie do sklepów bądź wypożyczalni. To po prostu trzeba zobaczyć.
1 10 6
Czy uznajesz tę recenzję za pomocną?
17% użytkowników uznało tę recenzję za pomocną (42 głosy).
Co roku w Niemczech w różnego rodzaju strzelaninach ginie ok. 380 osób. W Wielkiej Brytanii liczba ta wynosi 68 a w Japonii - 39 osób. W USA statystyki rejestrują ponad ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 75%