PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=616779}

Dwie spłukane dziewczyny

2 Broke Girls
7,0 41 069
ocen
7,0 10 1 41069
7,5 2
oceny krytyków
Dwie spłukane dziewczyny
powrót do forum serialu Dwie spłukane dziewczyny

Witajcie Filmwebowicze!

Jestem w trakcie tworzenia mojej pracy magisterskiej. Tematem który sobie wybrałem jest nieprzetłumaczalność żartów w amerykańskich sitcomach. Celem pracy będzie więc analiza wybranych odcinków pod kątem konkretnych żartów i porównanie ich z oficjalnym polskim tłumaczeniem tworzonym na zlecenie Comedy Central. Seriale jakie chciałbym przeanalizować to:

Big Bang Theory,
Two and a Half Men,
2 Broke Girls,
Scrubs,
ewentualnie How I Met Your Mother.

W tym celu prosiłbym o waszą pomoc. Materiału mam niewiele, a czas goni niemiłosiernie. Zapewne jest wśród was przynajmniej kilka osób, które oglądają wyżej wymienione seriale w oryginalnej wersji językowej i wiedzą na czym polega humor danego serialu i zdają sobie sprawę, że jego bezpośrednie przełożenie na język polski może być problematyczne. Dlatego też prosiłbym was w miarę możliwości o podane konkretnych gagów, które ciężko byłoby bezpośrednio przełożyć na polski pod kątem różnic językowych i kulturowych w stosunku do oryginalnego dzieła.

Z góry dziękuję za pomoc :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones