For All Mankind

2019 - 2027
7,8 10 tys. ocen
7,8 10 1 10090
8,0 3 krytyków
For All Mankind
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Niezły zaskocz kiedy papież wysiada z samolotu ;)

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Patrząc całościowo, wychodzi na to, że jest to serial o tym jak kobiety przejmują stanowiska zajmowane przez mężczyzna a potem wszystko zaczyna się pieprzyć i nic nie działa jak należy. Nie wiem czy taki był zamysł autorów, raczej wątpię, ale tak to wyszło.

Ojejku zostawił mnie ten piąty sezon z lekkim niedosytem bo tyle nowych postaci wprowadzili i wątków, a jednocześnie tak wszytko dzialo się po łebkach i szybko. Ciekawe co wymyślą na współczesność, no i czy serial dogoni życie czy będa czekać do 2030 żeby była historia alternatywna a nie rzeczywistość alternatywna :)

Nie mogę pojąć jak Apple TV było w stanie wypuścić taką januszowatą produkcję.

Kluczowe postaci postarzono o 20 lat albo zmieniając im bluzę z kapturem na koszulę, albo psikając na włosy odrobinę siwego sprayu.

Piąty sezon to produkcja klasy B i nigdy nie widziałem aż takiego spadku jakości w żadnym serialu.

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Za dużo "equality" wrzucili.
Jak lesbijka i gej - to fajni, mądrzy, sympatyczni.
Jak ktoś pierwszy do furiackich akcji - biały hetero.
Jak ktoś mega zdolny, ale urodzony w biednej rodzinie - młoda latynoska.
Jak ktoś szlachetny - to czarna kobieta.
Jak ktoś ma problem z alko - biały hetero.

sezon 3

użytkownik usunięty

Podejrzewam, że w następnym sezonie, tęczowy spejsszyp w kształcie pen… pod przywództwem czarnex, niebinarnex i gender-fluid, poleci sobie na Plutona. Serial będzie „odważny” i będzie wyprzedzał swoje czasy. Nie mogę się doczekać!

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Czegoś tak hiperamerykańskiego nie widziałem już dawno. Żeby przegranie wyścigu o to, kto pierwszy postawi stopę na bezużytecznym kawałku piachu przerodziło się w traumę narodową, to trzeba naprawdę być przekonanymi o swojej wyższości i nieomylności Amerykanami. Pierwszy odcinek mnie nie przekonał, jest po prostu...

Ten "Siwy" to dzieło tłumaczki? Czy tytuły odcinków są sprawką platformy? Przecież "The Grey" to nawiązanie do rozmowy Eda i Karen z poprzedniego odcinka. Jeśli tłumaczki, to kiepsko o niej świadczy, sprawdzałam i oba odcinki tłumaczyła jedna osoba. Skąd wziął się jej jakiś siwy??

Adamczyk jest w najnowszym odcinku drugiego sezonu. Czy ktoś zna jakieś filmy USA gdzie ruski gra polaka? Tak z ciekawości pytam

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Słaby sezon. Przed wszystkim brakowało w nim jakiegoś motywu przewodniego jak we wcześniejszych sezonach. Brakowało emocji. Wcześniej był wyścig na Księżyc, wyścig na Marsa itd. Perypetie facetów walczących o kobiety, facetów walczących ze swoimi słabościami. Kobiet walczących z uprzedzeniami płciowymi, kobiet...

...po nieznośnie koszmarnym sezonie 3. serial wrócił do formy z pierwszych 1,5 sezonu. Opamiętali się i dobrze. A jeszcze zakończył się rozwojowo. Czemu nie...

W "Interstellar" polecieli umownie na drugi koniec wszechświata; w "Ad Astra" Brad Pitt wybrał się w okolice Neptuna; w "Marsjaninie" jak łatwo wywnioskować po tytule; a tutaj "tylko" na Księżyc.
I z jednej strony "tylko", a z drugiej "For All Mankind" poza warstwą pięknych i bardzo realistycznych widoków powierzchni...

więcej
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

O ile pierwszy sezon był bardzo dobry, świetnie zrealizowany i oglądanie sprawiało czystą przyjemność, tak gdzieś mniej-więcej od połowy sezonu drugiego widać wyraźny spadek formy, jeżeli chodzi o inwencję fabularną i rozwój historii. Coraz bardziej zaczęła wkradać się tutaj też "poprawność polityczna", która również...

więcej