PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96092}

Gumisie

The Gummi Bears
7,6 41 617
ocen
7,6 10 1 41617
7,4 10
ocen krytyków
Gumisie
powrót do forum serialu Gumisie

Kto mi wytłumaczy kto był kim w rodzinie Gumisów? Znaczy jakie więzy krwi łączyły ze sobą jej poszczególnych członków?

ocenił(a) serial na 3
BOB_76

Pewnie nijak nie pomogę, ale... wydaje mi się , że równie dobrze można by rozważać pokrewieństwa u Smerfów.

BOB_76

Kabi, sani i tami to rodzenstwo

ocenił(a) serial na 9
ernestooddhaugen

a w jakim gumisie z gumisiowego lasu mieszkaja kraju?? anglia? francja?

maciek27

Jest to wymyslona kraina. Ale bardziej pasuje francja

ocenił(a) serial na 10
ernestooddhaugen

Absolutnie żadna Francja!
Co prawda dzięki ,,Madeline"i,, Małej księżniczce"uwielbiam ten kraj ale wszystkie imiona (przynajmniej Kevin i Gregor) mają Angie lski wydźwięk.Trener Kevina i Anwina jest tytułowany Sir Taxford a to niepodważalne nawiązanie do kraju księżnej Diany:-)
Poza tym nawet teraz jak to piszę przypomina mnie się inny Disney'owski film ,,Robin Hood", również umiejscowiony w Anglii:-)
Czy trzeba kolejnych argumentów?

maciek27

Chociaz tytuł sir'a, który nosił Taxford pasuja do anglii

ocenił(a) serial na 9
ernestooddhaugen

raz gościli innego króla,który zaciągał po francusku,to może jednak Francja,co do gumisi to najlepsza para to Tołdi i ksieciunio

ocenił(a) serial na 9
ernestooddhaugen

to jednak jest anglia bo w jednym odcinku ightorn placil 20 zlotych suwerenów a to waluta bita w anglii

ocenił(a) serial na 8
maciek27

To wymyślona kraina wzorowana na zachodniej europie, głównie Francji, Anglii i chyba też Niemczech.

ocenił(a) serial na 9
mistrz_sheldon

skoro byly suwereny to jednak nie wymyslona tylko gdzies to bylo i mieli dostep do morza tam

ocenił(a) serial na 8
maciek27

Można dać walutę z prawdziwego świata do fikcyjnego, na przykład floren w świecie wiedźmina

ocenił(a) serial na 9
mistrz_sheldon

tak,akle sugerujac sie waluta to anglia czy francja??

maciek27

Gdzie tam, przecież to średniowieczne USA!

ocenił(a) serial na 9
LokLambert

nie,bo placili złotymi suwerenami

ocenił(a) serial na 9
BOB_76

Według mnie Bunia i Grafi to "opiekunowie" całej rodzinki co wydaje się oczywiste. Zami to dziadek a reszta to dzieciaki :) pokrewieństwa może nie być zważywszy, że są to potomkowie prastarych gumisi które musiały uciekać. W trakcie ewakuacji mogli się pomieszać :) piszę pół-żartem pół-serio :)

BOB_76

Zacytuję późno, ale lepiej niż wcale.
"Tata" gumisiów Jymn Magon powiedział: "wszyscy widzowie zawsze zakładali, że Gumisie są spokrewnione, a to nieprawda".

kaka0000

Przecież większość Gumisiów odpłynęła za morze setki lat wcześniej, została niewielka grupka, która przecież musiała się rozmnażać żeby przetrwać. Jeśli nie były spokrewnione to skąd się tam wzięły?

BOB_76

Nie znam odpowiedzi poza zacytowaną. Mam tylko swoje domysły:
1. niedopatrzenie twórców - najprostsze i najbardziej prawdopodobne wyjaśnienie. Pewna blogerka filmowa zrobiła wywiad z Magonem, z którego wzięłam cytat i jednocześnie zapowiedziała o planach napisania tekstu o powstaniu serialu. Jeśli wpis faktycznie ujrzy światło dzienne, być może zagadka się rozwiąże.
2. gumisie są długowieczne - chyba wspominano w serialu, że żyją dłużej od ludzi. Mogę się mylić, bo oglądałam je lata temu.
3. przed właściwą akcją serialu żyła większa ilość gumisiów, ale nie rozmnażały się tak, aby bohaterowie serialu byli blisko spokrewnieni. Część z nich prawdopodobnie zmarła przedwcześnie - zauważ że Kabi i Sani są jeszcze dziećmi, ale nie zwracają się do żadnego z pozostałych jak do rodzica. Jest Bunia, która jakby matkuje wszystkim pozostałym, ale nigdy nie miałam wrażenia, że dosłownie jest czyjąś mamą. Cięzka sprawa ;)
4. miks punktów 2 i 3.

kaka0000

OK, jak się czegoś dowiesz, to napisz.

BOB_76

Gusto i maruda to bracia, było o tym w jednym odcinku, a dokładniej - kiedy młody gumiś (różowy, nigdy nie pamietam jego imienia) spędza cały dzień razem z Gusto, a ten uczy go życia bez reguł.

AnnLynx

Przecież Gusto nie pochodził z Gumisiowego Lasu. Grafi i Tami spotkali go na bezludnej wyspie, gdzie żył jako rozbitek i zabrali ze sobą.

ocenił(a) serial na 10
AnnLynx

Kabi-najmlodszy ze wszystkich Gumisiów

ocenił(a) serial na 10
kaka0000

W odcinku,, Karmazynowy mściciel"Bunia mówi do Kabiego ,, syneczku":-)

ocenił(a) serial na 10
BOB_76

Poniekąd kontrowersyjne pytanie:-)

BOB_76

Nie zostało to wyjaśnione. I to celowo. Disney jeśli mógł to unikał wątków nt pokrewieństwa. Z podobnych powodów Donald opiekuje się siostrzeńcami (a nie synami) i ma dziewczynę a nie żonę. Małżeństwo to w ogóle coś rzadkiego w Disneyu - Donald, Miki, Goofy, Sknerus, Pit, Horacy, Klarabela (czy jak tam to krówsko się nazywało) wszyscy albo przed ślubem albo po nim.

A tu czytam, że niektórzy piszą, że "niedopatrzenie twórców". Takie wielkie przedsiębiorstwo tworząc taki świat miałoby nie podjąć się tematu pokrewieństwa? Śmiech na sali jeśli ktoś w to wierzy. Rozum jak u ogra.

ocenił(a) serial na 10
MegaSzczota

A wiecie kto dubbingował Artiego w odcinku,,Skradziona młodość"?
Zbigniew Borek dubbingował go,oprócz tego właśnie odcinka

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones