PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=833907}

Nawiedzony dwór w Bly

The Haunting of Bly Manor
6,9 22 547
ocen
6,9 10 1 22547
Nawiedzony dwór w Bly
powrót do forum serialu Nawiedzony dwór w Bly

Czy panna młoda to rzeczywiście Flora, a kobieta opowiadająca opowieść ogrodniczka? Wszyscy wszystko zapomnieli i tylko ona pamięta i co noc czeka na Danny (otwarte drzwi)? Wszyscy wyglądają zupełnie inaczej, więc sama nie wiem co myśleć.
I pytanie z wcześniejszych odcinków: w którym momencie (rzeczywistej linii czasu) zmarła Hanna? Zastanawiam się, czy w części odcinków była już tylko duchem, tzn, gdy pojawiała się i znikała. Z drugiej strony zmarli wracali tylko we wspomnieniach, więc to mi się nie zgadza.
I Danny - pojechała do dworu i poszła do jeziora utonąć. Ale właściwie po co? Co to dało pani z Jeziora?

ocenił(a) serial na 6
Spencer91

No ok, ale skad Owen wiedział że Hannah nie żyje, skoro jak było po wszystkim znaleźli ja w studni.

Ma_Osoba

Hannah podczas retrospekcji nie rozmawiala z Owenem, a z samą sobą :) postac Owena byla po prostu jej wytworem wyobrazni, wiec Owen nie musial wiedziec ze nie zyje

ocenił(a) serial na 8
Matys_15

Owenowi o śmierci Hannah przecież powiedział dopiero Henry, po tym, jak sam doświadczył śmierci klinicznej i pogadał sobie z jej duchem ;)

Ma_Osoba

Ja uważam,że Hannah zginęła w ten sam dzień co Viola chciala zabić Dani. Po tym jak Peter przejmuje cialo Milesa,zabija ja wlasnie przy tej studni. Wszystko to,co pokazał nam odcinek o Hannah jest tylko pokazaniem prawdy,ktora Hannah poznała juz po śmierci. Wtedy tez zaglebia sie i zmienia przebieg wydarzen,tak jakby chciala,gdyby jeszcze zyla-czyli np. rozmowa z Owenem,ze chce wyjechac do Paryza. Nie zrobila tego za zycia,ale po smierci wreszcie nabiera odwagi.Przez chaotyczne pokazanie retrospekcji ciężko to jednak zrozumiec. Jednak jestem pewna,ze Hannah caly czas żyła,bo inaczej bez sensu bylaby rozmowa ogrodniczki z Dani w restauracji Owena gdzie ja wspominają. Bez sensu,byloby pochowanie jej przez Owena i wszystkie wydarzenia,w których brała udział.

ocenił(a) serial na 6
Ma_Osoba

Hannah zginęła w dniu przyjazdu Dani do posiadłości, jest to podane na tacy, w wielu scenach. Wszystko czego doświadcza Hannah przez cały serial jest doświadczeniem ducha który nie rozumie że jest duchem.

Nie mam problemu z faktem że jest widoczna, tak jak każdy inny duch Bly, widoczny kiedy tylko ma ochotę. Nie mam też problemu z faktem że swobodnie wpływa na otoczenie - mówi, odkurza, zapala świeczki, da się ją dotknąć. Wszystkie pozostałe duchy, jeśli tylko posiadały dość woli, bez problemu były w stanie to osiągnąć, nawet już nie mając twarzy - zawodzący duch Perdity, bezimienny dzieciak bawiący się domkiem dla lalek, dusząca kogo chciała Viola... Peter był niedotykalny, ale to słaby duch był :P Hannah nawet jest w stanie pić wino, choć pewnie wylewa jej się dołem, jak u piratów na Czarnej Perle;D
Zastanawia mnie tylko nieprzytomność reszty mieszkańców domu którzy przez tyle czasu nie zauważyli że Hannah znika, czy nie je. Zwłaszcza ogólnie ogarnięty i zainteresowany Hanką Owen. Ale zakładając że cały pobyt Dani w posiadłości trwa może miesiąc-dwa, a w tak nawiedzonym miejscu mimo wszystko każdy był trochę odklejony - da się to jakoś wyłgać;D

ocenił(a) serial na 8
T3sia

Dokładnie, Hannah poznajemy tuż po tym, jak umarła, i podczas wszystkich wydarzeń z serialu jest martwa - to zostało bardzo jasno pokazane na końcu odcinka o niej.

ocenił(a) serial na 6
caramilla

Hanna została zabita tuż przed przybyciem Amerykanki. Zszokowana (już jako duch) patrzy na dno studni i wtedy nadchodzi nowa guwernantka z plecaczkiem.

ocenił(a) serial na 6
per333

Tak, nowa guwernantka pierwszego dnia wita się z Milesem przy studni dosłownie chwilę po tym gdy ten wepchnął Hannah do studni. I generalnie cały ten wątek byłby najbardziej spójny (brak jedzenia, 'zawieszki', znikanie) gdyby nie scena sprzątania błota z podłogi przez dzieci. Generalnie Hannah nigdy nikogo nie dotyka, nie bierze do ręki przedmiotów, wszystko jest cacy, ale sypie się to w momencie gdy przekazuje mopa Miles'owi. To mnie trochę rozczarowało mimo że jak na produkcję Netflixa to było wyjątkowo spójne, wielowątkowe i logicznie zagmatwane :)

ocenił(a) serial na 6
Sebek_Ogier

Podnosi przedmioty, już w pierwszym odcinku, w obecności Amerykanki.

ocenił(a) serial na 4
Sebek_Ogier

I prosi ogrodniczke o załatanie dziury w kuchni i nawet ogrodniczka przychodzi z narzędziami szukać tej dziury

caramilla

Mnie ciekawi jedna rzecz, mianowicie dlaczego viola nie atakowała rodziny Flory przed ich wypadkiem w Indiach, zna ktoś jakieś wytłumaczenie?

ocenił(a) serial na 10
Dominomaster

Mnie też to zastanawia tym bardziej, że przecież pokój rodziców mieścił się w miejscu, do którego przychodziła Viola szukać swojej rodziny. Nie było to co noc, ale z tego co pamiętam co jakiś czas. Skąd Flora i Miles wiedzieli, jak uchronić innych przed "Panią z jeziora" Czemu matka dzieci robiła te laleczki i czemu robiła je później Flora. Czy rzeczywiście lalki odzwierciedlały sytuację i pomagały domownikom przetrwać? Jak to się stało, że dzieci widziały wszystkie duchy?

ocenił(a) serial na 8
DarkAngel1989

No to tak: na weselu Flory całą historie opowiada ogrodniczka, na weselu są obecni: Flora, Miles, Owen, wuj Henry i Jamie. Mam też pewne pytania i wątpliwości ale zrozumiałam to tak: 
1.po śmierci rodziców wuj Henry ma straszne wyrzuty sumienia, zdradzał brata bo sypiał z bratową, dodatkowo Flora to jego córka więc topi smutki w alkoholu. Zatrudnia Rebecke jako opiekunke do dzieciaków aby ona zajmowała się dziećmi a on umywa ręce od wszystkiego. 

2.Cała sprawa w internacie: dzieje się po śmierci rodziców ale przed przyjazdem pierwszej opiekunki. Miles dostaje list od Flory w którym pisze " Come Home" jest tam też rysunek jak rozumiem " pani z jeziora". Miles wtedy robi te straszne rzeczy aby go wyrzucili ze szkoły bo musi być przy siostrze. Pyta też księdza o demony itp więc pewnie z siostrą już spotykali panią z jeziora wcześniej...
3. Flora już wcześniej widziała duchy w domu: chłopczyk oraz pani na strychu, nie bała się ich bo to były dobre duchy, był też doktor, żołnierz i mnich/ksiądz? Czy Miles widział inne duchy ? Nie wiem
4. Flora miała w domku dla lalek postacie przedstawiające wszystkich członków "rodziny" oraz duchów, w nocy do jej pokoju zakradał się chłopczyk, który ustawiał lalki w ten sposób aby zobrazować gdzie dany duch znajduje się w tej chwili, dzięki czemu Flora wiedziała czy istnieje jakieś zagrożenie
5. Rebeca i Peter- nigdy nie widzieli duchów, Peter był oszustem, okradł Henrego oraz chciał ukraść biżuterie i wtedy miał pecha bo natknął się na " panią z jeziora" która codziennie tam chodziła a że stanął jej na drodze to go zabiła.
6. W pewnym momencie duch Petera odkrywa że może " wchodzić" w ciało Miles'a i potem to wykorzystuje.
7. Duch Petera manipuluje Rebeca, wchodzi w nią, mówi jak bardzo ją kocha i że muszą być razem, próbuje wszystkich możliwości aby uciec z Bly, ale nic nie działa... w pewnym momencie " wchodzi" w ciało Rebeci i idzie ją utopić( myślę że zrobił to Peter w ciele Rebecki z tego względu że w pewnym momencie ona próbuje się ratować a potem gdy jej duch widzi ciało na jeziorze to strasznie krzyczy i płacze więc sama się nie zabiła)
8. Henry strudnia nową opiekunke Dani, ta przyjeżdża do Bly i najpierw poznaje Flore a potem Miles'a i Hanne. Dodam że tego dnia Hanna zginęła a Dani poznaje jej ducha( Hanna nie wiedziała że jest martwa, albo nie mogła się z tym pogodzić). Zabił ją Miles opętany przez ducha Petera.
9. Duchy Petera i Rebecki często wstępują w dzieciaki bo można nimi łatwo manipulować. Można zauważyć kiedy Peter jest Milsem np. Kiedy daje Dani róże, kiedy mówi że chcę się napić wina, kiedy zabija Hanne i inne dziwne zachowania, natomiast jeżeli chodzi o Rebece i Flore to można poznać po sposobie wysławiania się, ponieważ Rebeca mówiła w specyficzny sposób, a raczej używała specyficznych słów.
10. Jednak dzieciaki były też dzieciakami, ponieważ duchy nie potrafiły jeszcze opętać ich na zawsze, połączyć się z nimi, przejąć ich ciała. Można to zauważyć w momencie kiedy ratują Dani dwa razy przed panią z jeziora: pierwszy raz gdy zamykają ją w szafie, drugi raz gdy ją zagadują po ognisku. Skąd wiedzieli że Viola jest niebezpieczna? Prawdopodobnie inne duchy im powiedziały.
11. Potem mamy wyjaśnienie wątku Dani, myślę że ten " duch" to były wyrzuty sumienia Dani, że zraniła swojego narzeczonego i rozstali się w gniewie, kiedyś slyszałam że nie należy się z kimś rozstawać w gniewie bo potem może Ciebie prześladować taka osoba lub właśnie wyrzuty sumienia. Uważam że Dani nie potrafiła się z tym wszystkim pogodzić, uważała, że nie zasługuje na szczęście aż do momentu gdy poznała Jamie, wtedy się pożegnała z przeszłością, wrzucając okulary do ogniska
12. Potem mamy motyw chęci przejęcia ciał dzieci przez Bece i Petera. Wtedy mogliby uciec z Bly. Porywają Dani, która staje im na drodze i udają się na strych. Tam wmawiają dziecią że wszystko będzie ok, manipulują nimi, Peter opętuje ciało Milsa i idzie pozbyć sie ducha Hanny, natomiast Rebeca, która nie jest tak do końca zła pomaga Florze i Dani, każe in uciekać jak najdalej.
13. Wtedy na drodze staje " pani z jeziora" no i poznajemy jej historie. Nie będe tego opowiadać, powiem tylko że już jako duch łaziła ona po domu do pokoju gdzie zazwyczaj spał jej mąż i córka i ciągle ich szukała, gdy nie znalazła nikogo wracała do jeziora, jednak gdy ktoś stanął jej na drodze zabijała go. Tak też zginęła jej siostra, doktor, chłopiec, ksiądz/pastor( nie wiem kim on był) i żołnierz oraz na końcu Peter. Duchy które zostały przez nią pozbawione życia, były nazawsze uwięzione w Bly oraz ich twarz i wspomnienia powoli zanikały, dlatego też Peter i Rebeca chcąc tego uniknąć próbowali opętać dzieci i uciec.
14. Viola( pani z jeziora) porywa Flore myśląc że to jej córka, na ratunek biegnie jej Dani, która nie wiedząc co może zrobić wypowiada słowa " ja ty my" ( te same słowa dzięki którym Peter wszedł w ciało Milsa), wtedy też wpuszcza do siebie Viole i klątwa traci moc- np. Duch Petera opuszcza ciało Milesa. Jedno oko Dani też zmienia kolor co świadczy o tym że część Violi w niej żyje.
15. Wszyscy opuszczają dwór Bly, dzieci zamieszują z wujkiem w USA, Owen otwiera tam restauracje a Dani i Jamie żyją szczęśliwie w związku. Jednak po 5 latach Dani odczuwa coraz bardziej obecność Violi, dzieją się dziwne rzeczy, staje się niebezpiecznie więc nie mając innego wyjścia oraz bojąc się że Viola przejmie jej ciało w 100% wraca do Bly żeby się tam utopić, wten sposób Viola nie może już nikogo skrzywdzić.
16. Dlaczego dorośli Flora i Miles niczego nie pamiętają? Nie wiem tak do końca, ale kiedy np duchy Rebecki i Petera wchodziły w dzieci to potem one traciły jakby dni nie wiedziały co się dzieje np Flora pyta Dani " jak to spałam tyle czasu, a co robiłyśmy wcześniej? Nic nie pamiętam, nie rozumiem tego"... może to miało jakiś wpływ na dzieciaki?
17. Co do Ducha Dani to myślę że jej część została przy Jamie- pierścionek. Tak jak dla Violi ważny był kufer, który zawierał miłość do córki tak dla Dani ważny był pierścionek


Natomiast ja nie rozumiem 2 rzeczy:
1. Dlaczego Viola nigdy nie zrobiła nic rodzicom dzieci? Spali w sypialni do której ona przychodziła, tak wiem ktoś pisał że może nie wychodzili w nocy, ale w odcinku 7 jest pokazane właśnie że matka łazi w nocy po domu bo jej się herbaty zachciało, w kuchni w nocy siedzi też mąż... następna sytuacja gdy mąż wraca w nocy do domu z podróży itp, jakim cudem oni nigdy nie widzieli " pani z jeziora?" Albo nigdy nic im nie zrobiła, to nielogiczne
2. Skoro Dani wiedziała że ma w sobie ducha Violi to czemu przez 5 lat nic nie zrobiła? Żyła jakby nigdy nic a np. Mogła spróbować szukać pomocy, nie wiem księża, szamani, Watykan, egzorcyzmy co kolwiek a tu nic?

ocenił(a) serial na 10
alunia_kiss

Na to pierwsze pytanie sama nie znam odpowiedzi i ciągle mnie to zastanawia. Co do Dani myślę, że wiedziała, że duch Violi jest w niej. Czuła go od początku. Wiedziała, że tylko ona może powstrzymać Violę. Z czasem zorientowała się, że Viola mimo tego, że w niej jest to nie stara się "wydobyć", uspokoiła tym Dani na lata, a tak naprawdę ona tylko nabierała siły. Kiedy Dani zrozumiała, że już dłużej nie da rady walczyć i Viola przejmuje jej umysł i ciało postanowiła się zabić.

ocenił(a) serial na 6
DarkAngel1989

Serial nie ma do końca linii czasowej, nie wiemy ile czasu zajmują dane wydarzenia. Podkreślane jest jednak, że nikt nie wie kiedy Viola wychodzi z bajorka na spacer. Śp. Rodzice przyjeżdżają tam tylko w trakcie wakacji, mogli mieć zwyczajnie szczęście :)

Co do chwytania przedmiotów przez Hannah to w początkowych scenach zauważyłem tylko kubek/filiżankę, ale chyba faktycznie parzyła też jakąś herbatę itp. Także tym bardziej szkoda bo postać najciekawsza i najlepiej poprowadzona

ocenił(a) serial na 8
DarkAngel1989

mnie zastanawia jeszcze jedna rzecz: w ostatnim odcinku gdy Dani i Jamie rozmawiają z Owenem w jego restauracji, mija 5 lat od wydarzeń w Bly? tak mi się zdaje bo narrator mówi jakoś tak " mija rok potem 2, 3 aż w końcu mija 5 lat a Dani dalej żyje" i wtedy Dani daje Jamie pierścionek a następnie widzimy je w restauracji Owena i do czego zmierzam. Owen mówi że odwiedzili go Henry Miles i Flora z chłopakiem, na co Jamie mówi " Flora ma chłopaka? ile ona ma lat, z 13?" na co Owen mówi " Flora ma 17 lat" i teraz się zaczynają schody... może źle pamiętam ale Henry mówił chyba że Flora ma 8 lat a Miles 11 na początku? to jakim cudem po 5 latach ona może mieć 17 lat? żeby tak było to na początku Miles musiałby mieć 15 a ona 12( jeżeli założymy że są 3 lata różnicy miedzy nimi) a ona w życiu nie wyglądała na 12 lat tak jak i Miles na 15.... więc teraz nie rozumiem tego, czy minęło więcej niż te 5 lat? czy dzieci były starsze na początku? byłam pewna że mają 8 i 11 ale mogłam się pomylić, czy może to jednak jakiś błąd?

alunia_kiss

To spotkanie w restauracji odbyło się kilka lat później niż scena i słowa narratora o tym upływie czasu o 1,2 czy 5 lat. W trakcie serialu było wyraźnie powiedziane, że Flora ma 8 lat a Miles 10 lat i to więcej niż raz. Szczególnie w 5 odcinku :)

ocenił(a) serial na 10
alunia_kiss

Łatwo policzyc, Owen w restauracji mowi ze Flora ma 17 lat . Gdy wszyscy byli w Bly , Flora miala 8, wiec wydarzenia w restauracji dzieja sie 9 lat pozniej. Jak dla mnie to Dani i Jamie spedzili sporo czasu razem. Gdzies wyczytalem ze Dani zabila sie jakies 4 lata pozniej pozniej od wydarzen w restauracji (okolo 2000?)

ocenił(a) serial na 10
alunia_kiss

Posiadłość w Bly była domem wakacyjnym rodziny. Najwyrazniej po prostu mieli farta, że nie napotkali ducha Violi.
Ja, Ty, My -> te słowa najpierw wypowiedziała Viola do jej nowonarodzonej córki, co jest dosyć fajnym szczegółem, zwłaszcza, że te słowa zatrzymały ją przed wejściem do jeziora z Florą.
Nie rozumiem problemu z chwytaniem przedmiotów przez duchy. Przecież nawet Peter tuż po swojej śmierci podniósł lalkę. Sam fakt, że Becka, Peter i Viola dotykali innych osób mówi nam, że duchy nie mają problemu z materialnymi przedmiotami. Tak też, dlaczego Hannah nie mogła trzymać czajnika, mopa czy butelki wina (którego w rzeczywistości nie piła tylko udawała)?
Mija rok potem 2 lata potem 3 i 5, łącznie daje nam 11 lat. Tutaj jest błąd w tłumaczeniu, a nie niezgodność fabuły.

ocenił(a) serial na 8
Azynuklos

Dzieki za odpowiedz. No wlasnie z tlumaczenia mozna wywnioskowac ze mija rok, potem drugi rok potem trzeci itp czyli ze ogolem razem 5 lat dlatego tez nie pasowalo ale 11 lat to juz wtedy pasuje doskonale

alunia_kiss

co do tego "Cała sprawa w internacie: dzieje się po śmierci rodziców ale przed przyjazdem pierwszej opiekunki. " to ja nie jestem pewna bo Miles mówi księdzu i chyba przeprasza go, ale że musiał znaleźć jego klucz. O kluczu Miles wie od ducha Petera, że każdy ma coś, co go złamie i jest to tzw. klucz. Dawno to oglądałam, może pochrzaniłam ale coś takiego kojarzę.

nelsme

Peter mówił Milesowi o kluczu jeszcze jako żywy człowiek. No i Peter zginął już raczej po powrocie Milesa z internatu.

ocenił(a) serial na 6
skoczek_narciarski

Nie, akcja w internacie dzieje się po śmierci Petera, tuż przed przybyciem drugiej guwernantki - Dani. Peter w ciele Milesa robił to, specjalnie po to, żeby zostać wydalonym i wrócić do Bly, do Rebeki.

ocenił(a) serial na 6
joansharp

nie, Miles dostał list od siostry z napisem "wracaj do domu" dlatego specjalnie złamał sobie rękę i wdawał się w bójki, kiedy Dani przyjeżdża do Bly Miles nie ma już złamanej ręki, bo minęło trochę czasu

ocenił(a) serial na 6
joansharp

poza tym Peter nie mógł opuszczać posiadłości, nie mógłby być w ciele Milesa w szkole; no i na strychu mówi do niego, że to co zrobił w szkole pozornie wydawało mu się złe ale robił to bo musiał wrócić do Bly i ratować siostrę (kiedy próbuje go przekonać, żeby pozwolił mu wstąpić w swoje ciało)

joansharp

Na pewno w internacie Peter nie był w ciele Milesa bo duchy zmarłych nie mogły opuszczać Bly. Pytanie o przedział czasowy jest nie do rozstrzygnięcia. Aczkolwiek przy zatrudnieniu Dani jest mowa o tym, że dzieci były w internacie a przy zatrudnieniu Rebeki nie, więc możliwe, że już wtedy i Peter i Rebeka nie żyli, ale równie dobrze to mogło być przed tym.

ocenił(a) serial na 6
skoczek_narciarski

Epizod Milesa w internacie jest na pewno już po śmierci Rebeki i Petera. Nie musi być opętany by szukać "klucza" - tego po prostu nauczył go jeszcze żywy Peter.
W trakcie rozmowy w pubie w pierwszym odcinku Henry mówi że ostatnią guwernantkę zatrudniono latem. Następnie, jesień - z początkiem roku szkolnego Miles trafia do internatu. Zajmuje mu dłuższą chwilę, możliwe że parę miesięcy, żeby się stamtąd... wydostać;p Po jego powrocie wuj zaczyna poszukiwania nowej guwernantki - które zajmują bite pół roku, co też jest powiedziane w pierwszym odcinku. Kiedy Dani przyjeżdża, jest już znowu lato.
Zwróć też uwagę na obrazek "COME HOME" narysowany przez Florę, który aktywuje starania Milesa by wrócić do domu - w rogu na dole zapłakana Flora, nad nią definitywnie pośmiertna Rebecca, po prawej facet w garniaku - albo nieobecny wuj (bez sensu), albo Peter.

caramilla

Mnie zastanawia jedna rzecz - rozumiem, że dzieci zapomniały o wszystkich wydarzeniach z Bly, ledwo pamiętały Hannah. Ale w historii ogrodniczki jest mnóstwo nawiązań do ich rodziny - oboje zmarli, daleko od domu, opiekę przejął wujek, potem wyjechali. Czy na serio jedyny "zbieg okoliczności", jaki zaskoczyl Florę, to to , że imię dziewczynki z opowieści jest takie samo jak jej środkowe?

Ale_Jan

Też się nad tym zastanawiam. Było jednak powiedziane, że pamiętają one tyle, że do Bly jeździły na wakacje a pracowników dworu ledwo kojarzyły. Jak dla mnie to mimo wszystko bezsensu. Mogły zapomnieć większość przeżyć z Bly, ok ale jednak jakieś podstawowe fakty powinny zostać w pamięci. Ostatecznie nie byli już tacy mali (8 i 10 lat), i w takim wieku zapamiętuje się już wszystko. Oczywiście dzieci mają zupełnie inną percepcję, mocno wybiórczą, ale jednak coś tam więcej powinny pamiętać. Szczególnie, że spędzili tam jednak sporo więcej czasu aniżeli tylko wakacje.

ocenił(a) serial na 7
skoczek_narciarski

Matka Milesa i Flory tłumaczy w którymś momencie, w kontekście porodu, że nasze organizmy są nauczone wypierać najgorsze wspomnienia. Może to po prostu tyle i nic więcej się za tym nie kryje.

Co do wieku Flory, 17 lat nie odnosiło się przypadkiem do wieku chłopaka?

sazanka

Sęk w tym, że wyprzesz z pamięci jakieś wydarzenie, może nawet większe (dłużej dziejące się), ale nie wszystkie wspomnienia dotyczą domu w którym dzieci (nie aż tak małel spędziły naprawdę spory kawałek życia, a Flora nawet się tam urodziła...

ocenił(a) serial na 7
skoczek_narciarski

A Ty pamiętasz swoje narodziny i pierwsze lata życia? Nie mamy też doświadczenia w traumach po kontaktach z duchami, możemy tylko gdybać, czy to ma sens.

sazanka

Mówimy o dzieciach które miały 8 i 10 lat (oraz ciut mniej) w momencie gdy działy się te wydarzenia. Do tego miminum połowę swojego życia spędziły w Bly (Flora już jako 5-latka spotkała ducha chłopca bez twarzy). No więc nie dz się tak wszystkiego zapomnieć.

A moje osobiste wspomnienia, jeśli cię to interesuje sięgają czasów gdy miałem 4 lata.

ocenił(a) serial na 7
skoczek_narciarski

A jak się mają Twoje osobiste wspomnienia po byciu wielokrotnie opętanym?

sazanka

Sęk w tym, że dzieci niczego z tych opętań nie pamiętały. Po za tym Flora chyba ani razu nie była opętana, w każdym razie dużo rzadziej niż Miles. A już na pewno ona nie doświadczyła "trwałego" opętania, jak Miles, bo do Flory duch jej opiekunki finalnie nie wszedł.

sazanka

A co do kontaktu z duchami to pytanie czy dla dzieci to były "traumatyczne" przeżycia. W gruncie rzeczy żaden duch ich nie atakował nie wyrządzał krzywdy, a tylko jeden (duch kobiety bez twarzy) był względnie straszny.

skoczek_narciarski

Dlaczego rodzice nie zginęli przez Panią jeziora ? Bo w sumie trzeba było mieć duży nie fart by Cię zabiła . Ona chodziła tylko jedna ścieżka (zawsze!) Niczego nie omijała, szła. Jak coś stanęło na jej drodze łapała i dusiła (raczej bezwiednie) jedyne morderstwo jej celowe to siostra i jak dobrze pamiętam to lekarz co ja zaszedł od tyłu. Inne ofiary miały pecha bo stały na linii jej spaceru nic więcej. Ona nie goniła nikogo by go zabić. Ona już nie pamiętała po co tam chodzi itp. Cała opowieść ogrodniczki miała zmienione nazwy i powiedzmy opisy postaci by nikt zagości nie skumał się że to historia Panny Młodej. Odnośnie amnezji dzieci podejrzewam że część Pamięci straciły przez zanurzanie się we wspomnieniach podczas opętań oraz przez traumę jaka ich spotkała. Zresztą było powiedziane że z biegiem lat coraz więcej zapominają o tych wydarzeniach i ledwo pamiętają osoby z dworu. Że czas zaciera wszystkie obrazy jak twarze uwięzionych dusz w dworze. Ogrodniczka co noc czeka na swoją ukochaną, ona jest przy niej ale jej nie widzi na łączy ich tylko wielka szczera miłość a nie klątwa. Bo to była historia o miłości a nie o duchach....

ocenił(a) serial na 5
caramilla

O tym, że Opowiadająca historię to Starsza Jamie(ogrodniczka) można się przekonać sprawdzając pełną obsadę. Szkoda jednak, że aktorka nie przypomina młodszej Jamie.

ocenił(a) serial na 5
Halarampiusz

O tym, że Panna młoda to Starsza Flora dowiemy się z obsady gościnnej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones