PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=225833}

Nie z tego świata

Supernatural
8,1 94 662
oceny
8,1 10 1 94662
7,0 4
oceny krytyków
Nie z tego świata
powrót do forum serialu Nie z tego świata

Obejrzałem 4 sezony Supernatural i dałem sobie spokój, co mnie odrzuciło? Powtarzalność schematu, który polega na rozwiązywaniu co rusz to innej sprawy w każdym odcinku. Standardowo na początku ktoś jest ofiarą, bracia się o nim dowiadują i szczęśliwie rozwiązują zagadkę. Dlatego jestem ciekaw, czy mimo tylu sezonów, bo aż dziesięciu, serial dalej trzyma poziom? Wbrew powtarzalnemu schematowi Supernatural to dobry serial z świetnym klimatem i postaciami, jednak mam wrażenie, że serial jest już tworzony na siłę, bo przecież ogromna ilość odcinków rzadko kiedy wychodzi na dobre. Dlatego chciałbym uzyskać wasze opinie, od osób, które są z serialem na bieżąco.

ocenił(a) serial na 5
nawisher

Wg. mnie do 5 sezonu serial jest niezły. Później już niestety tylko spadek formy, a obecnie oglądam tylko z przyzwyczajenia.

ocenił(a) serial na 10
nawisher

Mnie nowy sezon podoba się bardziej niż chociażby trzy pierwsze, czy ta abominacja, którą jest sezon siódmy. Interesuje mnie co tydzień na tyle, by czytać analizy scen i samemu wszystko analizować, nie mogę się też doczekać nowych odcinków. Tak więc tak, według mnie dalej trzyma poziom, ale co najmniej 80% widzów powie Ci, że nie. Naprawdę najlepiej to sprawdzić samemu.

ocenił(a) serial na 9
deathmaster

Dokładnie

ocenił(a) serial na 10
nawisher

Wszystkie sezony są super. Co prawda niektóre odcinki są słabe... lecz większość wymiata xD Warto oglądać. Naprawdę trzyma poziom :)

ocenił(a) serial na 9
KaktusowySzef

Popieram!

ocenił(a) serial na 9
nawisher

Dziwi mnie, że po obejrzeniu czwartego sezonu wciąż doskwiera Ci powtarzalność i schematyczność odcinków. Przecież wtedy wątek główny ruszył z kopyta aż się kurzyło. Sezony 4 i 5 najbardziej mnie wciągnęły. Szósty uważam za bardzo dobry, choć "dojrzałam" do niego po czasie. Siódmy bardzo słaby. Ósmy mi się podobał, dziewiąty już mniej. O 10 się na razie nie wypowiadam. Dla mnie to taka sinusoida. I wiadomo, że w każdym sezonie są odcinki lepsze i gorsze. Aha, ogólna tendencja jest jednak taka, że odchodzi się od schematu pt. "potwór tygodnia" (co nie oznacza, że w ogóle nie ma już takich odcinków), a pogłębia temat relacji między bohaterami (choć akcji też nie brakuje), a cała fabuła (a przynajmniej prawie cała), rzeczy, które przydarzają się bohaterom nabierają głębszych znaczeń, stają się nie tylko tłem, ale paralelą tego, co dzieje się w ich sercach/głowach itp.

Tyle się niby napisałam, ale w gruncie rzeczy i tak zgadzam się z Deathmaster: "Naprawdę najlepiej to sprawdzić samemu."

amaze

Dzięki, a z tym, że obejrzałem 4 sezon to trochę na wyrost powiedziałem, bo obejrzałem może z połowę i faktycznie, odcinki były głównie fabularne, jednak pomyślałem "pewnie za parę odcinków znowu będą jeździć po miastach i zabijać potwory" i skończyłem. Twoja odpowiedź dała mi nadzieję i kiedyś będę kontynuował, bo w moim odbiorze serial ma nieziemski klimat, a duet braci wspaniale się uzupełnia dzięki ich różnorodnym charakterom. Do tego muzyka, klimatyczne miasteczka i ich samochód, to wszystko sprawia, że nie mogę pozostawić tego serialu. Jeszcze raz dzięki!

nawisher

Od 4 sezonu leci po równi pochyłej. Scenarzyści nie mają pomysłów na odcinki, wciskają masę zapychaczy, bawią się z łamaniem czwartej ściany, bezsensownie bawią się postaciami zmieniając ich zachowanie i poglądy. Wiele kwestii i tematów zostało rozwleczonych niepotrzebnie. Aktorzy nie czują klimatu, wiele scen zagranych jest drętwo lub pompatycznie, ich reakcje są zwyczajnie sztuczne. Efekty specjalne... Nigdy nie były powalające, ale w wielu późniejszych sesonach ociekają kiczem i tandetą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones