PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=487834}
6,3 41 305
ocen
6,3 10 1 41305
5,4 5
ocen krytyków
Ojciec Mateusz
powrót do forum serialu Ojciec Mateusz

W tym miasteczku z tego serialu powinno stacjonowac wojsko. Non stop zabójstwa, rozboje, napady... Jakby to podsumować to pewnie co drugi mieszkaniec kogoś zamordował :P

ocenił(a) serial na 3
alano

dokładnie :D mieszkańców jest ok. 25 tys. a rozbojów napadów.. zabójstw. tyle że szok

uuuuu

W Don Matteo bylo inaczej? Ja wiem, ze to byl Rzym, ale i tak tyle morderstwa? Dlatego to jest tylko serial.

Pawlovsky

Chyba właśnie nie Rzym. Gubbio? Jakoś tak się ta miejscowość nazywała.

ocenił(a) serial na 7
alano

JW 3533, 3 Sandomierski batalion radiotechniczny. Mówisz masz.

alano

W brytyjskim serialu "Morderstwa w Midsomer" ta proporcja jest jeszcze bardziej zachwiana, czasem wydaje się, że wszyscy ci co żyją - nie wyłączając stróżów prawa - są mordercami tych, których - odcinek po odcinku - zabijają. Taki gatunek, tak licencja.

ocenił(a) serial na 4
Krzypur

W Midsomer chociaz policja jest rozgarnieta bo w Sandomierzu to slepy i głusch wie że jak policja kogos uwarzaza winnego to jest niewinny).

ocenił(a) serial na 5
alano

A media milczą... Przecież jak nie napad i porwanie, to gwałt i morderstwo, do Sandomierza zjechali chyba wszyscy kryminaliści nie tylko z Polski ale i Europy xD

ocenił(a) serial na 3
sara9009

Przynajmniej łatwo ich po kolei wyłapać :D a reszta świata czuje się bezpieczniej ;)

ocenił(a) serial na 4
andre_

Dobre.Przy tych wszystkich sprawach ksiadz chyba nie wychodzi z sadów biorac pod uwage nasze sady.

ocenił(a) serial na 3
gulewiczbaka

To fakt, byle g.... sprawa ciągnie się latami.
Prawda czasu, prawda ekranu ... :D

ocenił(a) serial na 10
andre_

Akurat jest to jeden serial, który potrafi się z siebie śmiać w pierwszym odcinku tej serii było dużo autoironii np. Tu jest jak na Bronksie :D Jeden jedyny serial obecnie który cenię.

ocenił(a) serial na 3
monisia54315

A co im pozostało, w końcu grają w komediowym serialu ;)

ocenił(a) serial na 4
sara9009

Pobożni też są-wierzą że Mateusz ich nie złapie....

ocenił(a) serial na 7
alano

Jeszcze ksiądz proboszcz który zamiast zajmować się parafią i kościołem to zajmuje się kryminalistami i komisariatem :D

alano

A najgorsza w tym wszystkim jest skrajna niekompetencja służb mundurowych. Gdyby nie wsparcie lokalnego proboszcza żadna sprawa nie zakończyłaby się zapuszkowaniem właściwej osoby i tak połowa populacji Sandomierza siedziałaby za niewinność, a druga połowa to byliby mordercy na wolności.

alano

W samym Sandomierzu mieszka 25 tysięcy ludzi, w okolicach pewnie drugie tyle. Do tej pory nakręcono 210 odcinków i mniej więcej tyle samo było trupów, to daje odsetek morderstw trochę ponad cztery promile, przez szesnaście lat. Biorąc pod uwagę przeciętną długość długość życia, szansa że w serialowym Sandomierzu zostaniesz zamordowany wynosi mniej niż dwa procent. Jeśli uwzględnić że jednocześnie nie ma tam, nowotworów, zawałów, wypadków to nie tak źle :D

ocenił(a) serial na 6
erture

:)

ocenił(a) serial na 4
erture

e tam ci sami aktorzy graJa rózne role mieszkańców raz profesor raz żebrak itp.
Tego chyba w Don Matteo nie było (moge się mylić).

ocenił(a) serial na 6
alano

Nie potrzeba wojska ani służb specjalnych, jest ksiądz Mateusz

alano

W Don Matteo bylo inaczej? Ja wiem, ze to byl Rzym, ale i tak tyle morderstwa? Dlatego to jest tylko serial.

ocenił(a) serial na 6
Pawlovsky

Zgadza się. Skoda tylko, że policja w tym serialu jest przedstawiana jako lekko niedorozwinięta. Ale pewnie w Don Mateo było podobnie.

chemas

Że robią z gliniarzy półgłówków (którym ksiądz musi podsuwać właściwy tok rozumowania śledczego), to jeszcze pół biedy, tylko po cholerę robią z nich jeszcze ministrantów (występy w chórze itp.)?...

Mimo wszystko i tak jest to chyba jeszcze najznośniejszy serial o tematyce kryminalnej w kraju, w którym nie robi się prawdziwych kryminałów, tylko mieszanki kryminału, filmu familijnego i komedii.

ocenił(a) serial na 6
jan_niezbedny0

Zgodzę się, jeden z w miarę ciekawych seriali. Da się oglądać oczywiście z przymróżeniem oka

alano

Ale przynajmniej każdy w końcu się przyznaje

alano

co drugi nieslusznie podejrzany

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
alano

co drugi siedzi wedlug ich milicji na szczescie ksiad

ocenił(a) serial na 7
alano

W Sandomierzu tak jest.

ocenił(a) serial na 6
alano

Serial całkiem niezły jak na współczesne polskie produkcje, wyróżnia się pewnym klimatem małego miasteczka i jego lokalnej społeczności. Nie od razu miałem taką opinię i raczej przyszła ona po latach, początkowo serial zbyłem i nie oglądałem więcej po jednym czy dwóch odcinkach, lecz po dłuższym czasie z przysłowiowego braku laku się znowu zainteresowałem podczas obiadków u mamusi ;) Teraz nie śledzę go jakoś strasznie, ale jak się trafia to chętnie oglądamy 'do kotleta', żeby się na coś pogapić też po obiedzie do herbaty itd.

A ten Sandomierz… zagłębie zbrodni ;D
Że się to miasto jeszcze nie wyludniło…?

ocenił(a) serial na 8
ZSGifMan

Oj za bardzo przeżywacie ten serial i wkręcacie się jak nie wiadomo kto xD Gdyby tak w każdym filmie i serialu doszukiwać się realizmu, to nie starczyłoby miejsca i czasu na interpretację. W każdym filmie jest dużo absurdów, surrealizmu i przerysowanych postaci.

alano

Policja polska wymorduje pracowników z ZUS!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones