PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547035}
7,8 172 932
oceny
7,8 10 1 172932
6,2 17
ocen krytyków
The Walking Dead
powrót do forum serialu The Walking Dead

s05e01 - opinie

ocenił(a) serial na 10

Wybaczcie trolling, ale zawsze chciałem mieć taki wątek ;]

Przechodząc do mertitum - jakie są wasze wrażenia po obejrzeniu pierwszego odcinka z nowej serii
TWD?

Einshaew

dla mnie bomba, choć szkoda że gleen od razu ginie w 1 odcinku :( a tak serio to poczekamy do premiery w USA :)

jareeecki

no co wy ten chinczyk zginie serio ?

roki200

Jasne, że nie :P

ocenił(a) serial na 8
roki200

koreańczyk

ocenił(a) serial na 2
havanos

Koreańczyk

ocenił(a) serial na 9
jareeecki

hahassaahah sugerowanie się komiksem ;] Glenn nie zginie ;]]

Einshaew

Trolling trollingiem, ale tego Carla to mogli dobić, a nie zostawiać bez rąk :(

A serio to można by pomyśleć o zakładaniu co tydzień stałego pozbawionego wulgaryzmów tematu z wrażeniami poodcinkowymi. Znam wiele osób które regularnie się wypowiadały w ubiegłym sezonie i tworzyły się ciekawe dyskusje. Ujednolicenie opinii w jednym temacie pozwoli na ograniczenie powstawania tematów jednopostowych. Rzecz jasna korzystanie będzie dobrowolne, jeśli ktoś woli mieć swój.

Mój typ to OPOS - Opinie Podsumowania Oraz Spostrzeżenia, tytuł jaki nosiła nasza kapsuła czasu. A propo, wypadałoby ją odkopać!

Kto jest ze mną?!

ocenił(a) serial na 10
Valdoraptor23

Ajem łif ju. Heh, z takim perfekt inglisz mogę myśleć o kandydowaniu na szefa ważnej organizacji europejskiej ;]

A pomysł z cotygodniowym wątekeu nt. wrażeń poodcinkowych uważam za wielce zacny. Ajem such praud for my minister! :]

I niniejszym honoruję swym autorytetem prace archeologiczne nad wykopaniem OPOSA (szkoda, że nie PIESEUA, ale przecież nie mam o to żalu! Naprawdę >:])

Einshaew

Jeśli wymyśli pan odpowiednie rozwinięcie skrótu PIESEU związane z treścią tematu to proszę bardzo ;P

Myślę, że na pierwszy odcinek nie ma sensu już zakładać kolejnego tematu OPOS, ponieważ i tak zaroi się tu na forum od tematów z uwagi na brak wcześniejszych ustaleń, jestem tego pewien. Kto zechce, napisze coś tu w sumie. Do następnego tygodnia ustali się jakąś treść stałą postu głównego i zbada opinie forum na temat pomysłu.

Po namyśle stwierdzam, że nie wiem czy jest sens odkopywać teraz kapsułę - nadmierna liczba tematów "semi-trollujących" S5E01 może wywołać wrogość otoczenia wobec idei OPOSa xD Zresztą, tam chyba i tak nie było zbyt wiele wartościowych treści. Aż zerknę.

ocenił(a) serial na 10
Valdoraptor23

"Jeśli wymyśli pan odpowiednie rozwinięcie skrótu PIESEU związane z treścią tematu to proszę bardzo ;P (...)"

Here ju goł:

PIESEU czyli:

Postapokaliptyczna Interpretacja Elementów Społeczeństwa Eliminującego Umarłych

lub

Przerażające Interpretacje Epizodów Stworzone Ewidentnie Uroczo

lub

Przewidywania Implementacji Elementów Sarkazmu Ewoluującym Umarlakom

KABOOM! Hasztag (czeba być nowoczesnym) such smarteu Prezydent Piesu!

Einshaew

I na pewno ktoś w temat z takim tytułem wejdzie ;PP

ocenił(a) serial na 10
Valdoraptor23

całe żesze ;]

użytkownik usunięty
Einshaew

Ja pierniczę, zamiast mówić o odcinku, Wy jakieś farmazony pieprzycie o oposach czy innych psach. Zazdroszczę, że macie w życiu tyle wolnego czasu, rodzice na Was zarabiają, jesteście dziedzicami fortuny, czy po prostu się życiowo opierniczacie?

Nie wiem jak Pieseu, ja jestem dziedzicem fortuny po przodkach z dolnej jury. Rozmowa odbyła się wczoraj, trudno żeby dotyczyła odcinka, którego jeszcze nie wyemitowali :P

ocenił(a) serial na 10

A ja tylko dodam że żyję z kasy Twoich rodziców, jakiś problem? :)

użytkownik usunięty
Einshaew

Aleś zabawny, hohoho

Valdoraptor23

Wybacz, że się wtrącę i o ile dobrze wszystko zrozumiałem : )

Pomysł zacny ale przy tak popularnym serialu to się nie sprawdzi. Po forum GoT wiem jedno: tematy powstawać będą dalej, zwłaszcza w trakcie 'sezonu'. Chyba, że faktycznie temat będzie należał do wybranych - ale nie wiem wtedy, czy nie lepszym pomysłem byłoby założenie grupowego maila itp.itd. bo nie da się wyeliminować innych jednostek xP Wybacz za mój pesymizm ale TWD uważam za jeden z tych najbardziej popularnych obecnie seriali, włącznie z tym, jak dużo pojawia się postów/tematów w trakcie trwania sezonu (rok temu dołączyłem po nadrobieniu poprzednich sezonów i zauważyłem, że robi się podobny bajzel co do forum GoT - przy s4 poziom forum GoT jednak przekroczył absurdy poziomu forum TWD sprzed roku (wybaczcie, własne spostrzeżenia xd); nie zdziwię się, jak tutaj też zostanie on przekroczony..). Chociaż nie.. może Wam się uda ta sztuka, powodzenia! ; )))

matiiii

Rozumiem Twoje obawy i mam świadomość tego, że tematy "osobiste" będą powstawać, a mój pomysł nie ma na celu narzucenia nikomu pisania opinii w jednym temacie, a jedynie zaproponowanie tego chętnym. Na pewno widziałeś śledząc forum TWD, że po każdym odcinku jeden temat z opiniami się wybija liczbą komentarzy i staje się niejako "najpopularniejszym" i często zawierającym najciekawsze opinie, bo przyciąga wiele osób. Idea zakładania cotygodniowego tematu powstała po tym, jak jeden z takich tematów, mający ok. 400 postów został zablokowany tylko dlatego, że w poście głównym znajdował się wulgaryzm, co prawda nie obrażający nikogo, ale dał pretekst do zablokowania całego tematu i setki ciekawych opinii poleciały. Temat OPOS służyłby wyłącznie za taki zbiór opinii poodcinkowych, a wiadomo, że tematy bardziej szczegółowe, dyskusyjne czy krytykujące np jakąś postać, wydarzenie z danego odcinka, czy jakąś serię wydarzeń powstawały by swoją drogą. Mam nadzieję, że lepiej wytłumaczyłem ideę ;)

Valdoraptor23

Dzięki za wyczerpującą odp. : ) W każdym razie jestem ciekaw Waszej inicjatywy (ten przykład z tematem i wulgaryzmem w pierwszym poście rzeczywiście dobitnie ukazuje problem w zasadzie 'zablokowania' już istniejących i powstających dyskusji, ehh : / )

ocenił(a) serial na 10
Valdoraptor23

Z własnych doświadczeń wiem, że nie potrzeba nawet wulgaryzmów w głównym wątku, by temat został zbanowany ;]

Einshaew

To była trochę inna sytuacja, trzeba przyznać. Tematy poodcinkowe nie były banowane, nawet te, gdzie na pierwszej stronie było sporo zablokowanych wypowiedzi, jeśli główny post był w porządku.

matiiii

Hejka :)
Ta sztuka udaje się na wszystkich forach serialowych na których miałam przyjemność się udzielać... za wyjątkiem GoT :D No ale to może jest taka specyfika akurat tego fandomu - chociaż i tak w ostatnim sezonie było spoko. Co też było twoją zasługą :)
Oczywiście na wszystkich forach są użytkownicy, których niezwykle wysokie mniemanie o sobie nie pozwala im mieszać się z tłuszczą i być tfu tfu którymś w kolejce ze swoją Opinią i tfu tfu uchowaj Odynie zginąć w tłumie - więc i na forum TWD tak teraz będzie. Ale myślę, że tradycja dyskusji w jednym temacie zostanie zachowana.
Przypomniało mi się, że na GoT Pieczyk również się dziwował, że w ostatnim sezonie nawet udało się ograniczyć dyskusje do jednego - dwóch tematów. Chociaż i tak było sporo użytkowników z WWRZNOM-ami, czyli Wielce Ważnymi Recenzjami Zasługującymi Na Osobne Miejsce :D

emo_waitress

Kuźwa, forum GoT jest przeklęte przez Innych, arghh xD
Właśnie po ostatnim sezonie GoT doszedłem do wniosku, że nie da się tego ogarnąć ale z drugiej strony winę ponosi pewien trolololo na słowo 'D' - tak jeden nudzący się człowiek<?> może wszystko porozpierdzielać. Gdyby nie istniał w tutejszych internetach to powiedziałbym, że podczas trwania s4 GoT było lepiej, ale przez niego powiedziałbym, że było podobnie do s3 więc nie zgadzam się z opinią Pieczyka (przy s2 jeszcze się nie udzielałem więc nie wiem jak to było wcześniej - chociaż mógłbym zajrzeć do starych tematów ale po cóż tracić czas xd). W każdym razie jak 'ekipa' coś zorganizuje 'za rok' to będzie super, ja już się nie bawię w żadne takie, po s4 opuścił mnie duch fanatyka GoT za sprawą finału (ale nie, nie mówię o scenie ze szkieletorami, emo xP)
WWRZNOM to chyba wszechobecny motyw na forach MEGA popularnych seriali, haha xD

matiiii

Wiesz, ja i tak zazwyczaj udzielam się w jednym temacie na odcinek, więc mi to tam zwisa ;) Na forum GoT też starałam się przebywać w jednym - twoim <3
Aaaaaaw :)

emo_waitress

Emo_waitressss, następnym razem ja będę słodził : )))

Ale..

Ale musisz założyć temat do odcinka xD

matiiii

Wstydze sie :3

emo_waitress

haha XD

Valdoraptor23

Odkąd pamiętam zawsze był jeden temat po odcinku, w którym toczyła się dyskusja, a wybijający się swoimi Ważnymi Recenzjami użytkownicy, który potrzebowali osobnego tematu dla swoich Ważnych Rozważań byli zazwyczaj dyskretnie ignorowani.
Myślę, że teraz też tak będzie. Zresztą co tam - my i tak będziemy urzędować w jednym miejscu :)
Liczę na ciebie w kwestii pomocy w spamowaniu jednego tematu i dawaniu przykładu młodzieży :)

ocenił(a) serial na 7
Einshaew

Powiem tak, szkoda, że zginął Sam, (ten chłopak co go spotkał Rick i Carol w 4 sezonie, jego dziewczyna wtedy zginęła) oraz, że Ty to dalej pipa i puścił samą Carol do Terminus aby uwolniła Ricka i reszte a sam został z Judith .. eh denne to. Odcinek ocieniam wysoko bo 9/10, najlepszy to chyba jest moment jak pokazują kubły na jedzenie, mycie, i palenie :)

ocenił(a) serial na 10
Einshaew

Mnie osobiście jest żal 342 statysty, który pojawił się na 0,31242 sekundy, stojąc za czwartym drugoplanowym aktorem odcinka, który zginął od odłamka kuli w taki sposób że jego śmierć wyglądała na spowodowaną potknięciem się o własne nogi.

Człowiek ten nie wygłosił żadnej kwestii (wina TFURCÓW!), co nie dziwne jest wręcz w tak krótkim czasie pojawienia się na ekranie, lecz mimika jego prawej dłoni (zwłaszcza najmniejszego palca) wskazuje, że była to postać z charakterem, "pazurem" i co najważniejsze - POTENCJAŁEM, KTÓRY ZOSTAŁ NIEODWRACALNIE ZMARNOWANY!

Nic nie wiem o naszym nieznanym bohaterze, jednak patrząc na jego wojskowy ubiór możemy wywnioskować, że w czasach przed apokalipsą zajmował się pracą w sklepie spożywczym (chociaż największą pasją do końca życia zawsze pozostawała pasmanteria). Jego bogata przeszłość (trudne dzieciństwo spowodowane problemami z zalogowaniem się na fejsbóczka) oraz umiejętności przetrwania (sztuka zapakowania produktów spożywczych tak, by pomidorki się nie pogniotły i nie puściły soku) czyniły z niego idealnego protagonistę i przeciwnika RYYYKA! i spółki na kolejną masę sezonów. Jednak podłe zagranie scenarzystów, którzy KPIO Z WIDZÓW! spowodowało, że serial skończył się już na samym wstępie serii.

BRAWO!

Such Tombeu, much expert interpretasion! WOW! I tak, wiem powyższy tekst jest such "retardacyjny!" :]

ocenił(a) serial na 4
Einshaew

Ten Sam, to dzisaj gwiazda "Gotham". Jak wyraża się takie opinie, to wcale się nie dziwie że przełka się, zmiane obsady aktorskiej między 3 a 4 sezonem.

ocenił(a) serial na 10
boxofficesilver

Chcesz powiedzieć że Tombeu żyje i działa aktywnie na forum "Gotham"? I że nie zajrzał z przyjacielską wizytą do Prezydent Pieseu?! SKANDALEU! No ja nie mogę, tak to się nie godzi... chlebek się piecze, sól czeka od tak dawna że się kryształ zrobił a ten... ech ;]

Einshaew

Szkoda mi Daryla - mój ulubieniec, ale teraz bez ręki jak on będzie strzelał z kuszy? Beth albo Carol mają mu 'ładować'? : (

ocenił(a) serial na 9
matiiii

bez jakiej ręki? przecież on jest cały i zdrowy ;o

danii20

Zauważ, że komentarz, który skomentowałeś jest sprzed 2 dni, a 1 odcinek 5 sezonu nie był jeszcze wyemitowany. :P

tiger31648

Dzięki za sprostowanie : ) - po prostu udzieliła mi się wena po przeczytaniu napisanych wyżej postów fanów TWD przed premierą odcinka (najwyżej żarcik nie wyszedł xd)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 5
mateuszz27

Mów do ręki.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
Einshaew

https://www.youtube.com/watch?v=7n-zC8zxYdo The Walking Dead Season 5x01 No Sanctuary The First 4 Minutes

ocenił(a) serial na 10
headhunterz

ja się powstrzymam i poczekam aż wrzucą go na strefę - tak, wiem such hipokryzji much zakłamany pieseu :)

Einshaew

To pierwszy odcinek jest już na internetach? Gdzie go można obejrzeć? :)

ocenił(a) serial na 9
Einshaew

zgłaszam temat do zbanowania:)

,,żart dla wtajemniczonych,,

5 sezon czas zacząć ...
Głupie pytania , głupie zachowania ... jedziemy!!!

ocenił(a) serial na 3
Einshaew

Widzę, że hype jest spory. Ja wielkich oczekiwań nie mam, wolę się miło zaskoczyć jak w przypadku s03e01.

Co mi się podoba w nowym odcinku, to fakt, że Coral nie ma ręki, jest bliższy temu z komiksu.

ocenił(a) serial na 10
G00N3R

Coral Poppa nie jest już złotą rączką? Damnnnn.... jak on teraz wyciągnie pomocną dłoń w stronę RYYYKA i weźmie sprawy w swoje ręce?! Takie zagranie scenarzystów było wyjątkowo nie na rękę Corala, no ale to jeszcze nie jest powód do tego, by załamywać ręce. Dam sobie rękę uciąć, że chłopak wyjdzie z tego obronną ręką ;]

A tak na poważnie to radzę odświeżyć komikseu bo coś Ci się rany naszych bohaterów mylą :D

Einshaew

OBEJRZANE.

W związku z zapowiedzią komentuję w tym temacie i zachęcam osoby go odwiedzające do wypowiedzenia się w kwestii poruszonej powyżej.

SPOILERY

SPOILERY

SPOILERY


Co tu dużo mówić - 10/10. Uwaga - poniżej spoilery, wysoce emocjonalne z odcinka. Jeśli ktoś jeszcze nie oglądał, niech ucieka :D



Bardzo klimatyczny wstęp z przygotowaniami do uboju, szkoda, że trailer pokazał zbyt wiele, np. użycie gazu, ale cóż. Ta czarna ściekająca wanienką krew, te wielokrotne zamachy na głowę Glenna... Okrucieństwo twórców nie zna granic xD

Trochę dowiedzieliśmy się o Termitach. Udostępnili innym swoje Sanktuarium i zapłacili za to. I to podwójnie.

Carol - jeśli była mi dotychczas obojętna z przewagą na plus, to teraz staje się jedną z moich ulubienic zaraz po Michonne! Genialny plan, manewr ozombienia, badassowe wejście, wykorzystanie hordy po mistrzowsku, niczym tajny agent.

Tyreese - rany, już prawie spisałem go na straty. "Ty to zrób, ja jeszcze nie mogę..." - rany, może misia chcesz, masakra. Jednak potem pełna rehabilitacja, wreszcie pokazał na co go stać. Zabić gnoja i tyle, bez negocjacji!

Świetna scena z otwarciem kontenera A - "Run to the fence!" Świetna reakcja Ricka na widok Carol - to niedowierzające "Did YOU do that?"

Nie wiem jak inni, ale ja przez cały odcinek czułem to samo napięcie co z finału 4 sezonu, że ktoś za chwilę przypadkowo zginie, jakaś zabłąkana kula trafi przypadkiem... Masakra. A już najbardziej na samym końcu, po wyjściu z Terminusa, że ktoś z Termitów się zemści na Carol. Bardzo wzruszająca scena zjednoczenia grupy i rodziny.

I na koniec - YEAH! Morgan!

Jak dla mnie najlepszy początek sezonu ever. Pewnie dlatego, że mój pierwszy po takim oczekiwaniu :D

ocenił(a) serial na 7
Valdoraptor23

Nie Nie Nie Nie Nie !! Po raz pierwszy w historii tego serialu, dostałem takiego mocnego wyciskacza łez, że aż mi łezka zakręciła się w oku, nie powiem musiałem mocno się powstrzymywać aby nie ryknąć płaczem :o

W momencie gdy Rick złapał za ramię Tyreese normalnie nie wytrzymałem bo w tym uścisku i w tej minie Ricka było tyle wdzięczności, że musiał by długo mówić aby wyrazić to co wtedy czuł !

No kurde no, no nie sądziłem, że kiedyś na mnie jeszcze TWD zrobi takie wrażenie, odcinek świetny,cudowny,genialny i po prostu piękny .. :)

Nic mi nie przeszkadzało, ani Carol rambo ani nic, jak mi cholernie szkoda było Sama, ale na całe szczęście ten odcinek był tak świetny, tak dużo się w nim działo, że już ledwo o tym pamiętam, bardzo dobra gra aktorska, naprawdę jestem w szoku :)

I ten koniec .. Panie i Panowie .. Morgan :rotfl: :yahoo: 10/10 Najlepszy odcinek całego twd jak narazie .. to moje zdanie, można się z nim nie zgadzać, ale mi podobał się zdecydowania najbardziej.

Jak nie lubiłem niektórych postaci to po tym odcinku zmienia się moja opinia o 180% Carol,Tyreese, Glenn :)

A pomyśleć, że obojętny mi był ten serial i stwierdziłem, że będę oglądał jak mi się będzie nudziło a czekam za to na gre o tron &lt;3

Ps Gra Aktorska Ricka w tym odcinku była genialna, świetnie zagrał Andrew Lincoln, brawa i jeszcze raz brawa !

Jak nie lubiłem niektórych postaci to po tym odcinku zmienia się moja opinia o 180% Carol,Tyreese, Glenn :)

ostatnisprawiedliwy_1771

Dokładnie, nie potrzeba było słów, tylko odpowiednia muzyka. A następnym odcinku będzie kościół! :)

Świetny był ten walker rzeźnik na końcu - You are a butcher or you are a cattle...

Praktycznie wszystkie zarzuty widzów doczekały się w tym odcinku reakcji w tym odcinku - użycie kamuflażu zombie, poprawa zachowania niektórych postaci, przypomnienie o zagrożeniu ze strony trupów, więcej akcji dla zainteresowanych. Cud miód :D

I to "NO SANCTUARY" na końcu, symboliczne.

ocenił(a) serial na 4
Valdoraptor23

Przeraża mnie ten entuzjazm.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones