PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=791930}

Towarzysz detektyw

Comrade Detective
6,9 562
oceny
6,9 10 1 562
Towarzysz detektyw
powrót do forum serialu Towarzysz detektyw

Na serial natknalem sie przypadkiem, nie wiedzialem czego sie spodziewac. Wypowiedz Tatuma w otwierajacej scenie mnie zaintrygowala ale I zdziwila. Zaczalem ogladac "wlasciwa" czesc z pewnymi podejzeniami , ze Tatum mnie nabija w butelke. I niestety of samego poczatku bylo bardzo slabo. Juz sama praca kamery, gra aktorska, zdradzaja ze mamy do czynienia z produktem do bolu wspolczesnym. Z kazda scena okazuje sie ze to tylko mgliste, koslawe, wyobrazenie amerykanow jak mogl wygladac "propagandowy" serial w komunistycznej TV. Efekt jest, moim zdaniem, bardzo slaby, wrecz groteskowy (amerykanska ambassador, narkotyki itd). Nawet ci, niby, oddani komunisci gliniarze, sa tez przerysowani, smieszni. Kilka rzeczy w TV z tamtych czasow widzialem, propaganda byla bardziej wyrafinowana, wszystko pozornie bardziej trzymalo sie kupy. A tu jest smiesznie. Ze niby stary, odzyskany serial, niby propaganda ale w sumie product kompletnie nieprawdziwy. Szkoda, bo pomysl super. Przydaloby sie zeby scenarzysci poczytali o tamtych czasach, sprobowali zrozumiec mentalnosc homo sovieticusa, podpatrzyli jak chodzila wtedy kamera I jakie byly mozliwosci techiczne. A tak, wyglada na to, ze scenarzysci kojazyli jakies obrazki, sceny, I starali sie to splesc w jakas calosc. Nie udalo sie. Ani to imitacja rumunskiego serialu z lat 80 tych, ani pastiz, ani, tym bardziej, interesujaca wycieczka w czasy komuny Czauczesku. Szkoda tylko ze dzieciaki w USA ogladaja takie bzdury I jest to dla nich jedyna stycznosc z czyms co ma im dac pojecie o tamtych dniach.

Na plus - watek kryminalyny.

wrongman35

Nie zauważyłeś podstawowej rzeczy. Ten serial jest pastiszem komunistycznych propagandowych seriali. W Polsce aż takiej propagandy w serialach kryminalnych, jak tu parodiowana, nigdy nie było. Spróbuj jednak obejrzeć coś np. czechosłowackiego. Polecam "Major Zeman". Zobaczysz, zrozumiesz.
Towarzysz Detektyw - znakomita komedia.

ocenił(a) serial na 5
Malinowski_filmweb

Musze sie z Taba zgodzic. Przemyslalem temat I faktycznie tak to wyglada. Tylko nie wiem po co robic pastisz komunistycznych seriali czy komuszej propagandy jako takiej dla szerokiej widowni skoro ta publika nie wie nawet jak wygladala prawdziwa propaganda I seriale. Tego nie rozumiem. Ciezko jest wtedy z punktem odniesienia. Dlatego calosci tej serii jednak nie kupuje. Jako pastisz to tez jednak sie nie sprzedaje do konca, przynajmniej dla mnie.

Kilka zabawnych momentow bylo, para glownych aktorow tez fajnie to pociagnela...ale co do reszty to mam mega mieszane uczucia. Stare czechoslowackie rzeczy kocham, ale glownie dluzszy metraz, w strone komedii. Jesli chodzi o owczesna propaganda to temat mnie interesuje. Zdaje sobie z sprawe z roznych niuansow.

wrongman35

Ale przecież to ma być groteska i komedia, od pierwszej sceny to widać.

ocenił(a) serial na 5
Borysa

Tak, tak, zgadzam sie. Chciaz mnie to nie przekonalo. Jak na groteske I komedie to za malo groteskowo I komediowo. I jeszcze moje drugie zdanie w poprzednim poscie. Bede sie trzymal jednak pogladau ze amerykanom wychodzi lepiej robienie pastiszy swoich wlasnych filmow policyjnych. Fajnie wyszlo chocby 21 Jump Street. Detektywa obejzalem do konca, ale nie przekonal mnie do siebie w 100%.

wrongman35

Genialny na pewno nie jest, formuła dla mnie wyczerpuje się już przy 4 odcinku, ale doceniam pomysł. Jump Street to jednak zbiór oklepanych gagów. Komunizm po amerykańsku w takim wydaniu, to coś nowego.

ocenił(a) serial na 2
Borysa

Borysa - groteska? Chyba nie masz pojęcia jak ta szmira powstała?!

LaPolla

Pani profesor Pawłowicz na Filmwebie! Nareszcie! Tęskniłem!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones