Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
powrót do forum 1 sezonu

Szkoda

ocenił(a) serial na 1

Ostatnią osobą stojącą na straży uniwersum Tolkiena był Christopher Tolkien. Przez lata bardzo aktywnie działał aby niepublikowane wcześniej treści (w tym Silmarillion) ujrzały światło dzienne. Niestety zmarł w 2020 roku. Producenci oraz sam Amazon niestety nie uszanowali jego woli i zrobili ogromną krzywdę tej produkcji, upchali niejako na siłę postaci niewystępujące w żadnej z książek (tak samo jak rasy i kolor skóry). Szkoda bo z takim budżetem możnaby zdziałać wieke dobrego dla tego uniwersum. Wystarczyłoby nie mieszać polityki i problemów społecznych z Tolkienem. Wpisuję to na listę stratnych pozycji, tak samo jak Wiedźmina.

ocenił(a) serial na 3
jurania

Jak to nie..? Istnieje coś takiego jak logika wewnętrzna świata fantasy danego uniwersum. Polecam angielskie strony, tam masz szczegółowo opisany ten temat. Twórcy widocznie uważali podobnie jak Ty i dlatego stworzyli twór przypominający bełkot.

ocenił(a) serial na 3
jurania

Jednak mamy do czynienia z adaptacją, a nazwa Władca Pierścieni to nie jest zwykły świat fikcyjny typu Herkules, czy Shannara. Nie tylko o odwzorowanie zasad ustanowionych przez Tolkiena chodzi, a o zwykłą logikę i wiedzę. Jeśli ktoś nie jest dzieckiem i uważał w czasie swojej edukacji podczas zajęć, przykładając się do nauki - od razu zauważy, że to nie pasuje po prostu. Nie chodzi w tym momencie o jakiekolwiek uprzedzenia, a o elementarną wiedzę.

Wake_up_sheep

Drogi użytkowniku, dzięki Tobie nie musiałem strzępić ni palców, ni nerwów, aby wylać wiadro (słusznych) pomyj na ową abominację. Mogę tylko, jak w przypadku Wiedźmaka od Netflixa, stwierdzić- moje marzenia z dzieciństwa zostały zdeptane, pożarte i zdefekowane szerokim pasmem fekaliów.

ocenił(a) serial na 3
Przemekkk

Podobnie jak Ty się czułem, oglądając pierwszy odcinek i to uczucie nie opuszczało mnie do samego końca.

ocenił(a) serial na 3
jurania

skoro nie robi różnicy to po co zmieniać ją z ksiazkowej na inną?

ocenił(a) serial na 6
MarkoMistrz

Polecam zobaczyć chociaz 30 min serialu, "Koło czasu" i zastanowić sie czy rzeczywiście ocena 1 jest słuszna. Pierścienie Władzy maja glownie to za uszami że mieszają czas, pewnie przez to że nie mieli praw do całości. I mega fatalnie wyszlo z elfami. Reszcie ciężko sie przyczepić. Efekty, kostiumy (oprócz Elfów) gra aktorska, tu zalezy kto jest niezla. Fajna muzyka. W takim gównie jakim jest Koło czasu nie ma niczego i ma wieksza ocenę niz ten serial. Opanujcie sie. Serial nie jest adaptacja Silimalirion, i czas sie z tym pogodzić a nie płakać wystawiać nieobiektywne oceny. Gdyby to wszystko podsumować to realnie serial jest w przedziale 6-8 w zależności na czym się skupić. Ocena 1 to jakaś frustracja że mialo byc inaczej. Ale nie jest. Galabriala tak jest dobrana słabo. Tylko zestawcie to z innymi serialami. Porównacie z Wiedzminem. Nie jest idealnie, ale nie ma tragedia.

ocenił(a) serial na 3
KielakPl

Gdyby pominąć fakt, że zrobiono z fanów idiotów dodając w tytule władca pierścieni to ten serial faktycznie jest na poziomie filmu eragorn, czyli tak 5,3/10 więc ocena ogólna serialu jest adekwatna. Chociaż tamto jest w klimacie jako takiego mrocznego świata tutaj mamy cukierkową baje dla odbiorców do 16 r. ż.

ocenił(a) serial na 3
KielakPl

Minął miesiąc od Twojego komentarza i jeśli po nowych odcinkach nadal nie widać tragedii to ja nie wiem co jeszcze muszą schrzanić i co głupiego pokazać żeby Cię o tym przekonać.

Gorzej by było tylko gdyby w serialu wykopali samego Tolkiena żeby go skopać i zakopać z powrotem. Cała reszta, poza efektami, jest już na dnie.

Porównując do Wiedźmina to oba Wiedźminy są lepsze: i ten Netflixa i ten nasz stary, z Żebrowskim.

ocenił(a) serial na 6
Dentarg

Alez jest dramat. Wystarczy sprawdzić jak oceniam odcinki. Serial jest infantylny do bólu, nudny, fatalnie zagrany.
Juz nie wspominając o tym co zrobili z linią czasu, zabiciem męża Garadrieli, czy mithrylem.
Z kazdym odicniem jest gorzej.
Okazalo sie ze dwie najlepsze role to czarnoskórzy aktorzy. Chodzi o elfa i zone Durina.
Na jeden odcinek orzed końcem nic nie wiem. Walka byla gorsza niz... W sumie slaba i nudna. Wlasnie to jest nudne. I to wciskanie slowe motion. O co ich chodzi?!?

Umiem krytycznie spojrzeć na ten serial. I poczatek byl obiecujacy ale sie rozjechalo toralnie. Coz slabo.
Porównanie do wiedźmina nadal nie na miejscu przynajmnie 1 serio. Druga byla spoko ale 1 byla jak ten serial tylko biedniejszy.

ocenił(a) serial na 2
KielakPl

Jak sprawdzić jak ocenisz odcinki?

ocenił(a) serial na 3
KielakPl

Zgadzam się co do aktorów, że najlepiej napisana i zagrana jest ta dwójka czarnoskóra.

Najgorzej Galadriela, gdzie nie dość że aktorka robi dziwne grymasy na twarzy to jeszcze jej postać jest okropna :D Jest zła. Nie dba o swoich pobratymców, nie dba o ludzi, nienawidzi orków które chce wymordować i torturować na oczach Adara.
Jedynie zwrot akcji taki, że to nie prawdziwa Galadriela tylko Sauron, mógłby uratować jej wątek.

ocenił(a) serial na 3
KielakPl

Efekty, - kiepskie
kostiumy - źenujące.
gra aktorska, - mierna
No niestety Ring of Pała w całej krasie.

ocenił(a) serial na 3
MarkoMistrz

To po prostu kolejna zakładka w papce kultury masowej, można docenić że odcinki nie są przerywane reklamami, popatrzeć na ładne efekty itede a jak ktoś czuje potrzebę wznioślejszych doznań to - UWAGA - zawsze można poczytać oryginał ;)

ocenił(a) serial na 8
MarkoMistrz

Kochaniutki, również czytałem każdą książkę J.R.R z serii o elfach,ludziach itd i powiadam tobie że ocena 1 to stanowczo gruba przesada. Tragedii i marazmu po tych kilku odcinkach nie widzę, super zachwytu też nie ma ale to naprawdę dobry i wciągający serial.

manfredos

Z kolei twoja ocena na 8 jest stanowczo za wysoka, ino dwie oceny niżej od arcydzieła kinematografii, raczysz żartować?

ocenił(a) serial na 8
Przemekkk

1 to nawet Botoks nie dostał czy takie gówno jak Smoleńsk.Rozumiem że coś może się tobie nie podobać i dajesz ocenę 3-4,ale 1??? Bądźmy obiektywni

ocenił(a) serial na 1
manfredos

"Bądźmy obiektywni"... nie nie bądźmy. po pierwsze nie ma takiego obowiązku, po drugie, powodu a po trzecie możliwości... sądzisz że ty jesteś obiektywny? nie łudź się.

MarkoMistrz

Po 4 obejrzanych odcinkach mogę napisać tak ... Aktorsko dość kiepsko, postaci nijakie, efekty bardzo porządne i zdjęcia również , fabuła powolna dużo nic nie wnoszących dialogów , przesada z ilością "kobiet u władzy" i wciskanie czarnoskórych aktorów na siłę . Ten film aż przecieka poprawnością polityczną i za to ogromny minus. Można obejrzeć w zimowy wieczór ale mimo ogromnego budżetu film absolutnie nie spełnia oczekiwań, prawdę mówiąc jest po prostu nudny . 6 może 6,5/10 to maksymalna ocena na ten moment

ocenił(a) serial na 3
mathewburza

jedyną kobietą u władzy w serialu mającą własny kraj powinna być Galadriela która albo powinna rządzić w Eregionie tam gdzie Celebrimbor jest, albo być wlasnie "szarą eminencją" Eregionu. Miriel powinna być nastepczynią tronu, której tron zabierze Farazon. I choć tak nie bylo w ksiazce sensowne dla serialu byłoby aby Miriel ten tron chciała odzyskać i walczyla przeciwko Farazonowi. Z pomocą Elendila i jego synów. Te kobiety mogłyby mieć w serialu sojusz ale na odległość, nawet nie musiały się spotkać.

ocenił(a) serial na 8
MarkoMistrz

Krzywdę to robisz sobie i innym nie pozwalając na odmienną ocenę. Nie jesteś wyrocznią i nie każdy ma się z Tobą zgadzać. Dla mnie ten serial jest wybitny, a Ty nie rozumiesz zupełnie powiązania tolkienowskiego świata z naszym tutaj. Odczytaj mądre przesłanie dla ludzkości w 5 odcinku, kiedy Galadriela wspomina o tym, że nie może przestać i podobną rozmowę, w części szóstej, w której mądre słowa na jej zaczyn odpowiada...Adar.

Matrim_Lat

Uważam, że serial był niezły, ale jego opinię też rozumiem. Sam byłem zdegustowany na nowych Gwiezdnych wojnach.

Rzecz prawdopodobnie polega na tym, do jakiego stopnia widzowi znane są książki Tolkiena. Władcę pierścieni czytałem ze trzy razy, ale Silmarillionu nie skończyłem. I pewnie dlatego mój odbiór był dużo spokojniejszy. Jeżeli ktoś jest pasjonatem, to nastawia się na odwzorowanie ducha książkowego i będzie się zżymał, kiedy ktoś mu to ubabrze ideologią (czy wątpliwej jakości pomysłami własnymi), jaka by ona nie była. Bo ta ideologia jest jak bloki reklamowe w trakcie filmu - niechciana i wybijająca z rytmu. Tyle, że oczywiście takich bloków reklamowych nie da się pominąć, przewinąć itp. Duch oryginału, to duch oryginału. Nie można walnąć bzdury i upierać się, że to przecież fantasy. No dobrze, można, ale wyjdzie to lekko komediowo, tak jakby ktoś nakręcił turniej rycerski, gdzie pojedynkowicze zasuwają nie na koniach, tylko na motorach. Bo przecież to fantasy, więc można.

Spotkałem się również z opiniami, że jak się komuś nie podoba, to przecież może nie oglądać. Jest to prawda, tylko że w tym momencie erupcja wnerwienia jest o tyle zasadna, że jak się nie powie stop radosnej twórczości scenarzystów, to sytuacja będzie się pogarszać. A ja zdecydowanie jestem zwolennikiem trzymania się oryginalnej treści, a nie swobodnej interpretacji scenarzystów. Niestety oni najczęściej twierdzą - pokażemy wam kopię Mona Lisy, a na tej nibykopii, zamiast Mona Lisy, spoziera jakieś UFO niepodobne zupełnie do niczego. Po co to nazywać Mona Lisą? Po to, żeby złapać na lep fanów Mona Lisy. A potem pokazać im coś zupełnie innego. Gdzie tu sens?

Myślę, że książki Tolkiena nie są choinkami, żeby je przystrajać dodatkowo przesłaniami. Chociaż przyznaję, że spostrzeżenie Adara było celne.

Tak na marginesie, nie czepiłbym się tego nieszczęsnego skoku do wody, który jest tu szumnie nazywany przepływaniem morza wpław. Skoczyła w emocjach, bo za moment nie byłoby odwrotu. I nie przepłynęła morza wpław, tylko dotarła do rozbitków. A stamtąd do brzegu było daleko.

ocenił(a) serial na 9
orion_2

Od nowych gwiezdnych wojen wara.
Nowe gwiezdne wojny dały mi najlepszą część gwiezdnych wojen jaka kiedykolwiek powstała - Skywalker. Odrodzenie.
Ostatnia bitwa to jedna z najlepszych scen w historii całej kinematografii ever - szczerze - nie da się przeoczyć że było tam wszystko, a jak do tego zaczęli jeździć konno po dachach statków szyjąc z łuków do myśliwców o mało co nie polałem się z wrażenia. To było najlepsze co widziałem od lat.

NieMamSwojegoZdania

Cieszę się Twoim szczęściem. Jak to mówią - każda potwora znajdzie swego amatora. Na mnie ten film zrobił duże wrażenie scenariuszem. Niestety nie było to wrażenie pozytywne.

ocenił(a) serial na 2
orion_2

Użytkownik NieMamSwojegoZdania to troll, co uwidaczniają wypowiedzi w tych tematach:
https://www.filmweb.pl/film/Obcy+8.+pasażer+"Nostromo"-1979-980/discussion/Fenom enalny+Fenomenalny,2616334
https://www.filmweb.pl/film/Zenek-2020-829225/discussion/Świat+się+kończy,314024 5
https://www.filmweb.pl/film/Zenek-2020-829225/discussion/Żenada%2C+same+wpisy+sp onsorowane.+Spójrzcie+na+profile+tych%2C+co+"już+nie+mogą+się+doczekać",3133051
https://www.filmweb.pl/film/Transformers-2007-181220/discussion/Świeżo+po+marato nie.,2642457
https://www.filmweb.pl/film/Pasja-2004-38233/discussion/świetny+genialny+film,24 31145
https://www.filmweb.pl/film/Lot+nad+kukułczym+gniazdem-1975-1019/discussion/Nieś miertelny+fiilm%2C+prawdziwy+klasyk%2C+który+chyba+nigdy+się+nie+zestarzeje,2851 928
https://www.filmweb.pl/film/Doktor+Strange+w+multiwersum+obłędu-2022-836440/disc ussion/Jak+nie+wprowadzać%C2%A0nowych+pomysłów+do+świata+%28uwaga+to+nie+jest+fi lm+dla+dzieci+%29,3296857
https://www.filmweb.pl/film/Matrix+Zmartwychwstania-2021-838524/discussion/Braku je+tajemniczości+i+oryginalności,3270053
https://www.filmweb.pl/film/2010%3A+Odyseja+kosmiczna-1984-30865/discussion/Najb ardziej+niedoceniony+film+sci-fi.,2781372
https://www.filmweb.pl/serial/Wiedźmin-2019-724464/discussion/Chaos%2C+chaos%2C+ chaos....,3131218
https://www.filmweb.pl/film/Piraci%3A+Ostatni+królewski+skarb-2022-830895/discus sion/Chińczyki+Piraty+Tego+jeszcze+nie+było+%3AD,3289349
https://www.filmweb.pl/serial/Władca+Pierścieni%3A+Pierścienie+Władzy-2022-83508 2/season/1/discussion/Szkoda,3282235
https://www.filmweb.pl/serial/Władca+Pierścieni%3A+Pierścienie+Władzy-2022-83508 2/discussion/Ciekawe+kto+z+drużyny+będzie,3174872

nazuul

Nie wchodziłem we wszystkie linki, ale nawet te wybrane wystarczą. Odważnie idzie pod prąd zdrowego rozsądku oraz dobrego smaku, co oznacza, że rzeczywiście jest trollem, albo dość, że tak powiem, osobliwie spogląda na świat.

ocenił(a) serial na 7
MarkoMistrz

Rzeczywiście, po arcydziełach Petera Jacksona ten serial wygląda blado.. I nie ma wiele wspólnego ze światem Tolkiena, takie luźne nawiązanie. Byłem mocno rozczarowany odejściem fabuły od dzieł Tolkiena, czy też hollywodzkimi politycznymi zagraniami typu czarnoskóre krasnoludy i elfy. Postacie z małymi wyjątkami są takie sobie, mało charyzmatyczne (wyjątek stanowią np. dobrze zagrani brzydal Elrond, Durin czy Elenedil). Mimo to ogląda się ten serial całkiem przyjemnie i nie zrezygnuje z niego. Pozytywnie zaskoczył mnie ostatni odcinek ze zwrotem akcji z Sauronem.

ocenił(a) serial na 9
MarkoMistrz

Nie moge zrozumiec oceniajacych ten swietny serial na 1, serio, to jest jakies nieporozumienie

ocenił(a) serial na 3
langsoir

A tych co oceniają na 10 lub 9 zrozumieć potrafisz? Wszystko zależy od tego jak kto ocenia. Niektórym mogą podobać się np. widoczki oddające klimat, lub dobrze przedstawiona jakaś rasa, postaci, jeden wątek fabularny, a cała reszta, czyli kiepski scenariusz, reżyseria, aktorstwo, itd mu nie przeszkadza więc daje 10/10. Z drugiej strony ktoś za słabe elementy lub za samo drastyczne odejście od pierwowzoru daje 1/10. Obie oceny choć silnie subiektywne są do przyjęcia jeśli w taki sposób argumentowane.

MarkoMistrz

Zgadzam się, że Amazon niepotrzebnie wmieszał politykę i problemy społeczne w serial. Ale ja ten serial oceniam mimo to pozytywnie, ponieważ można się z niego nauczyć czym jest przyjaźń, miłość, szukanie swojej życiowej drogi czy bezinteresowna pomoc.

ocenił(a) serial na 3
Stefan_Orczykowski

można się z niego nauczyć czym jest przyjaźń, miłość, szukanie swojej życiowej drogi czy bezinteresowna pomoc. serio? tych rzeczy to można sie nauczyc z Xeny i Herkulesa - od adaptacji za miliard dolców wymagam czego wiecej. zwlaszcza ta bezinteresowna pomoc widać w przypadku Galadrieli, kraśków i harfootów :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones