Contra (1987) Gra wideo

Dwaj komandosi, osiem charakterystycznych plansz, tysiące wrogów do wyplenienia. Stawiamy czoło najeźdźcom z kosmosu oraz przeprawiamy się przez napotkane trudności, by uratować świat od nieuchronnej zagłady.

zdjęcia

(13)

Wiesz, kto tworzył tę grę? Podziel się swoją wiedzą z innymi! Dodaj obsadę i twórców.

Jako komandos (lub komandosi w rozgrywce w trybie dwuosobowym) stajemy przed trudnym zadaniem uchronienia świata przed unicestwieniem. Pomoc w tym zakresie zapewniają nam specjalne bonusy - unikatowe naboje do karabinu, chwilowa "nieśmiertelność" lub bomba zabijająca wrogów w zasięgu wzroku. Naszym zadaniem jest przejście 8 rund, likwidując panoszące się w nich wrogie jednostki oraz bossów strzegących przejścia do kolejnych etapów gry.

wiadomości

 • Prawdziwa legenda wirtualnej branży rozrywki. Dla wielu z nas wskazała kierunek zainteresowania grami. Wzięła pod skrzydła i wytyczyła ścieżki dla nowego hobby. Zdefiniowała młokosom, czym mogą być gry wideo i pokazała, jak wielką frajdę potrafią sprawić swoim odbiorcom. czytaj dalej

  zdaniem społeczności pomocna w: 81%

pozostałe informacje o grze
Contra

studio:
 • Konami (
  • deweloper
  • wydawca
  )
kraj:
Japonia
inne tytuły:
魂斗羅
 • Japonia

Kon To Ra
 • (zapis łaciński) Japonia

(więcej...)
 • Na świecie ukazały się zupełnie różne wersje na platformę NES-a. Japońska zawierała wprowadzenie do historii, proste cut-scenki pomiędzy misjami oraz animowane tła poziomów. Amerykańska "Contra" była tych rzeczy pozbawiona, gdyż technologia NES-a - w przeciwieństwie do używanego w Japonii Famicoma - nie pozwalała na generowanie wspomnianych rzeczy. Zmieniono również podłoże fabularne. Z kolei europejskie wydanie nosiło tytuł "Probotector" i było portem z USA, z tą różnicą, że ludzkie postacie zastąpiono robotami. Ówczesne standardy Europy (zwłaszcza w Niemczech) nie akceptowały gier, gdzie zabijano ludzi, dlatego też do oficjalnej dystrybucji wprowadzano wersje ocenzurowane.
 • Okładka europejskiego wydania na platformę IBM PC została zainspirowana pozami Arnolda Schwarzeneggera z materiałów promocyjnych "Predatora". Ilustrację wykorzystano później również w wersji gry na NES-a oraz MSX2.
 • Angielski tytuł "Contra" pochodzi od fonetycznej wymowy japońskiego oryginału, który w transliteracji brzmi jako "Kon To Ra". Słowa pierwowzoru oznaczają "Duszę" ("Kon"), "Walkę" ("To") oraz część ubioru ("Ra").
zobacz wszystkie tematy na forum

twórcy strony zobacz więcej

Cieszymy się, że Ty też masz łeb pełen filmów i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Niniejsza strona została utworzona dzięki takim jak Ty! Najwięcej treści dodali:

Dowiedz się więcej o

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię