Gra wideo

Fainaru fantajî IX

2000
8,5 1 351
ocen
8,5 10 1351
223
chce zagrać
{"id":"607101","linkUrl":"/videogame/Final+Fantasy+IX-2000-607101","alt":"Final Fantasy IX","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/71/01/607101/7544439.2.jpg"}
Zidane Tribal i jego pobratymcy podejmują walkę z królową Brahne, która przyczyniła się do wybuchu wojny w świecie Gaia. Więcej Mniej

gatunek

premiera

wydawca

Sony Computer Entertainment

deweloper

Square Company
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

W dziewiątej odsłonie serii "Final Fantasy" twórcy postanowili powrócić do korzeni serii rezygnując z cyberpunkowego klimatu VII oraz VIII. Ponownie możemy tu spotkać Chocobo oraz Moogle. Wprowadzono również dwa ciekawe dodatki: "Active Time Event" (ATE, pomocny w eksploracji) oraz "Mognet" (rodzaj poczty). Zmodernizowano system ekwipunkuW dziewiątej odsłonie serii "Final Fantasy" twórcy postanowili powrócić do korzeni serii rezygnując z cyberpunkowego klimatu VII oraz VIII. Ponownie możemy tu spotkać Chocobo oraz Moogle. Wprowadzono również dwa ciekawe dodatki: "Active Time Event" (ATE, pomocny w eksploracji) oraz "Mognet" (rodzaj poczty). Zmodernizowano system ekwipunku oraz umiejętności, natomiast sama walka nie uległa dużym zmianom (pozostało ATB). Ciekawym uatrakcyjnieniem rozgrywki jest gra karciana. Nasza drużyna może liczyć do czterech członków. Akcja gry osadzona została w baśniowym świecie o nazwie Gaia i skupia się na walce między różnymi nacjami. Gracz wciela się w rolę młodego złodziejaszka o imieniu Zidane, który wraz ze swoimi towarzyszami postanawia pokonać królową Brahne zanim rozpoczęta przez nią wojna ogarnie całą krainę. Jednak sama fabuła okazuje się być dużo bardziej zagmatwana i tajemnicza. A wszystko to okraszone dobrą, klimatyczną muzyką.

studio
Sony Computer Entertainment (wydawca) / Square Company (deweloper)
data produkcji
2000
tytuł oryg.
Fainaru fantajî IX
inne tytuły
Final Fantasy IX Polska
ファイナルファンタジーIX Japonia
Więcej...
Imię głównego bohatera, które w języku angielskim brzmi jako Zidane, jest nawiązaniem do dr Gitanesa, bohatera "The Death Trap", pierwszej gry opracowanej przez dewelopera Square Co., Ltd.
W wersji gry dystrybuowanej we Francji imię Zidane, będące jednocześnie nazwiskiem znanego francuskiego piłkarza, zamieniono na Dijdane.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych