świat

Jurassic Park

Świat filmów i gier wideo wywodzący się z powieści amerykańskiego pisarza science-ficion Michaela Crichtona. W 1993 roku Steven Spielberg nakręcił na jej podstawie film, którego Crichton był współscenarzystą. Dzieło zostało nagrodzone trzema Oscarami i dało początek jednej z najbardziej dochodowych franczyz w historii kina.

Akcja toczy się w fikcyjnym parku rozrywki zbudowanym na Isla Nublar – wyspie znajdującej się na zachód od Kostaryki. Jego główną atrakcją są żywe dinozaury, które inżynierowie genetyczni odtworzyli z próbek DNA znalezionych w zatopionym w bursztynie komarze. Prehistoryczne gady szybko wymykają się spod kontroli naukowców, co prowadzi do tragedii.

Michael Crichton, z wykształcenia lekarz, stworzył uniwersalną opowieść będącą przestrogą przed nieodpowiedzialnym wykorzystywaniem zdobyczy nauki, poruszając przy okazji kwestie etyki, którą powinni kierować się badacze. Fabuła kolejnych filmów i gier opiera się na tym samym schemacie, co można odczytywać jako krytykę działań człowieka dążącego do podporządkowania sobie przyrody.

Więcej Mniej
Jurassic World Dominion
Zwiastun nr 2
Jurassic World: Upadłe królestwo
Zwiastun nr 4 (chiński) 2:30
Jurassic World
Zwiastun nr 1 (polski) 2:26
Park Jurajski: Obóz Kredowy
Zwiastun nr 2 (sezon 2, polski) 1:26
Movie się
Movie się "Buzz Astral", "Rzut życia" i "Jurassic World: Dominion"
 • Od tematu nie uciekniemy..
  Lecz to było w filmach od lat 18..
  . Jesteś pełnoletni i robisz co chcesz..
  .
  Promowanie na siłę.. To nie tędy droga.
  ...
  . ❗
  Bajka ma nauczać pozytywnych stron życia.

  • Co za matoł uznał, że trzeba w PL kolejny raz spiep... film debilingiem?

   Może gdzieś krąży wersja z lektorem? Proszę o namiary, bo wer. pl na netflixie nie da się przełknąć, jak i innych filmów z nienaturalnym głosem.

   Jurassic Park jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.