Odtwórz Zwiastun nr 1 1:59
Film

The Lost World: Jurassic Park

1997 2 godz. 9 min.
6,9 88 486
ocen
6,9 10 1 88486
3 230
chce zobaczyć
5,9 7
ocen krytyków
{"rate":5.85714,"count":7}
{"id":"719","linkUrl":"/film/Zaginiony+%C5%9Awiat%3A+Jurassic+Park-1997-719","alt":"Zaginiony Świat: Jurassic Park","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/07/19/719/7912492.2.jpg"}
Na wyspę zamieszkałą przez dinozaury ponownie zostaje wysłana grupa naukowców. Prócz niebezpiecznych gadów bohaterowie spotykają zawziętych najemników, którzy chcą wywieźć kilka okazów.
Zaginiony Świat: Jurassic Park
Zwiastun nr 1 1:59
Zaginiony Świat: Jurassic Park - Zwiastun Nr 1 Zaginiony Świat: Jurassic Park - Zwiastun Nr 1

Minęły cztery lata od likwidacji Parku Jurajskiego. Firmę Johna Hammonda przejął jego siostrzeniec, Peter Ludlow. Od uczestników zdarzeń na Isla Nublar kupiono milczenie. Jedynie doktor Ian Malcolm starał się wyciągnąć fakty na światło dzienne, ale został uznany za szarlatana i wariata. Tymczasem okazuje się, że istnieje druga wyspa pełnaMinęły cztery lata od likwidacji Parku Jurajskiego. Firmę Johna Hammonda przejął jego siostrzeniec, Peter Ludlow. Od uczestników zdarzeń na Isla Nublar kupiono milczenie. Jedynie doktor Ian Malcolm starał się wyciągnąć fakty na światło dzienne, ale został uznany za szarlatana i wariata. Tymczasem okazuje się, że istnieje druga wyspa pełna prehistorycznych gadów - i zarówno Hammond jak i Ludlow z miejsca dostrzegają konkretne zyski, jakie może przynieść im wysłanie tam własnej ekspedycji...

boxoffice
$618 638 999 na świecie
$229 086 679 w USA
$389 552 320 poza USA
budżet
$73 000 000
na podstawie
Michael Crichton "Zaginiony świat" (powieść)
studio
Universal Pictures (przedstawia) / Amblin Entertainment
inne tytuły
Zaginiony świat: Park jurajski (tytuł telewizyjny) Polska
Jurassic Park 2 (tytuł roboczy) USA
Jurassic Park: The Lost World (tytuł roboczy) USA
The Lost World: Jurassic Park 2 (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Rolę Petera Ludlowa zaproponowano Gary'emu Oldmanowi, ale odmówił z powodu konfliktu harmonogramów. Zastąpił go Arliss Howard.
W ostatniej scenie widzimy Kelly oglądającą telewizję. Podczas zbliżenia na telewizor, wyraźnie widać odbicie 4 osób siedzących na kanapie. Jedną z nich jest... Steven Spielberg.
W scenie, gdy Jeff Goldblum wypowiada "Oh, ah, zawsze się tak zaczyna, potem jest krzyk i ucieczka" widzimy Vince'a Vaughna, który włącza srebrną kamerę cyfrową. W następnym ujęciu trzyma już w ręce czarnego "Nikona".
Sequel o dinozaurach to kolejna podróż w świat niezwykłej przygody i akcji. Jest to jedna z najlepszych kontynuacji filmowych w historii. Nie brakuje tu niczego, a co ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 47%
Czy "Zaginiony Świat" jest udanym sequelem słynnego "Parku Jurajskiego" – tu nie ma zgodności nawet wśród fanów serii. Przez jednych uwielbiana, przez innych ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 42%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Czy wszyscy w tym filmie są tacy tępi?

  kkkkkkkk1 ocenił(a) film na

  Jako, że kiedyś oglądałem aczkolwiek nic nie pamiętam, pomyślałem sobie, że odświeżę serię, jednakże to co zobaczyłem, porażka... Wszyscy ludzie zachowują się jak banda idiotów, co chwile to się potykają.... potem na przykład nie mogę wstać, mimo, że goni ich stado dinozaurów, ... więcej

 • Lepszy technicznie,Słabszy fabularnie,ale wciąż niezły

  kinoman77_filmweb ocenił(a) film na

  Dwójka to już bardziej kino akcji,ale za to jakie! Sekwencja z dwoma T-Rexami wbija w fotel. Film jest kapkę za długi,siłą rzeczy nie tak zaskakujący,jak jedynka,ale nadal się ogląda. Mocna 7-mka.

 • :(

  MumciurMaster ocenił(a) film na

  Nie podoba mi się. Zabrali wszystko co było fajne w oryginale i zostawili jego wady.

 • Najlepsza część

  JamesRybson ocenił(a) film na

  A w mojej subiektywnej opinii, to właśnie 2 część jest najlepszą ze wszystkich. 1 była również niesamowita, jednak jak dla mnie delikatnie słabsza. 3 niestety mnie rozczarowała.

 • To samo danie podane po raz kolejny tyle że nieco wzbogacone "dodatkami", ale też niczym już nie zaskakujące

  alert_fur_Cobra ocenił(a) film na

  Czym to się różni od pierwszego filmu? Gorszą fabułą i lepszymi efektami, poza tym nic więcej nie da się już z tego tematu wycisnąć, Ile razy można tylko powielać raz wymyślony motyw?

Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.