Film

The Wicker Man

2006 1 godz. 42 min.
5,0 24 655
ocen społeczności
5,0 10 1 24655
4 015
chce zobaczyć
{"rate":1.0,"count":1}
Detektyw prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia córki swojej dawnej narzeczonej.
Kult
Zwiastun nr 2
Kult
Zwiastun nr 1
Kult - Zwiastun Nr 2 Kult - Zwiastun Nr 2

Szeryf Edward Malus (Nicolas Cage) ma za sobą traumatyczne przeżycia, o których bardzo chce zapomnieć. Kiedyś niechcący przyczynił się do śmierci małej dziewczynki. Być może los pozwoli mu jednak odkupić swoje winy. Pewnego dnia pojawia się w jego życiu była dziewczyna, prosząc o pomoc w odnalezieniu córki, która zaginęła w tajemniczychSzeryf Edward Malus (Nicolas Cage) ma za sobą traumatyczne przeżycia, o których bardzo chce zapomnieć. Kiedyś niechcący przyczynił się do śmierci małej dziewczynki. Być może los pozwoli mu jednak odkupić swoje winy. Pewnego dnia pojawia się w jego życiu była dziewczyna, prosząc o pomoc w odnalezieniu córki, która zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Śledztwo prowadzi Malusa na niewielką wyspę. Początkowo jej mieszkańcy odnoszą się do niego z chłodną rezerwą, później z jawną i rosnącą wrogością. Policjant wkrótce odkrywa, że na wyspie odbywają się dziwne i przerażające okultystyczne seanse, a ich uczestnicy oddają cześć pogańskim bóstwom. Powoli oplata go sieć wiekowych obrzędów i zabójczych kłamstw. Czyżby dziewczynka została poświęcona jednemu z bożków w ofierze? [opis dystrybutora]

boxoffice
$23 649 127 w USA
$15 105 946 poza USA
budżet
$40 000 000
dystrybucja
studio
Warner Bros. (przedstawia) / Emmett/Furla Films (produkcja) / Saturn Films (produkcja) / Więcej...
inne tytuły
Wicker Man (tytuł telewizyjny) Australia
Wicker Man - Ritual des Bösen Niemcy
Więcej...
Neil LaBute, reżyser "Kultu" chciał, aby główne role żeńskie w jego filmie zagrały Angelina Jolie i Winona Ryder, lecz aktorki nie zgodziły się na udział w filmie.
Liam Neeson i Robert Carlyle byli brani pod uwagę przy obsadzaniu ról w filmie. 
Edward uwięziony w krypcie jest przemoczony. Kiedy Willow go ratuje i wydostają się na zewnątrz ubranie Edwarda wydaje się być suche, zwłaszcza spodnie.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.